Skocz do zawartości

Najlepsze okulary do planet


Adam_Jesion

Rekomendowane odpowiedzi

Waldku - musze sprostowac - oczywiscie mowiac "DUZE" APO mowielm o warunkach polskich!!! Jasne, ze APO 120-130 to nie jest duze APO. Tak jak mowilem, plastycznosc jest zdecydowanie wieksza. Nie ma co nawet polemizowac. Niestety nie zapominajmy o cenie i jej proporcji do wniesionej roznicy.

 

Mirku: mowisz lepszy teleskop? No to slucham propozycji teleskopu do np 5 tys z takimi obrazami planet, DS, oraz taka mechanika, jaka bedzie po tuningu (wyciag, prowadzenie, GOTO itp). No? Ulatwie ci zadanie - znajdz mi takiego za 10 tys.!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8" Schmidt-Newton na LXD-55 UHTC z Autostarem firmy Meade u drogiego Ludesa przy przy drogim Euro 8100zł. Przy tanim Euro 6700zł. Jak by dobrze poszukać to w 10000zł zmieści się LX-90  

... tak, tak, + suszarka i akumulator do niej... :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mirku - gwarantuje ci, ze meade SCT 8" w obrazach DS to 1/4 tego co da 8" Synta. Gigantyczna ogniskowa, male pole, ... Planety moze podobnie - trzeba by bezposredni test zrobic, ale tu w DS przegrywa. A jaka roznica w cenie? No wiec dalej czekam na propozycje, bo ta wg mnie nie rowna sie. Refraktory odpadaja, bo w tej cenie tylko 150 achro, a tu w zasadzie w kazdej kategorii przegrywa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O matko boska - ty pisales o SN!!! Sorry... pomylka.

 

Jezeli ten SN Meade'a daje podobne obrazy co MN Intesa to zleja ja faktycznie. Chociaz z drugiej strony MN 8" kosztuje jakos 3-4 tys $ sama tuba.

 

Wracajac do 8"SN to na pewno ten sprzet nie ma takiego wyciagu (WO/JMI). Na LXD55 stabilnosc tez ustapi znacznie tuningowanemu DOBSOWI - no i wygoda obserwacji. Tu sobie na stoleczku siedzisz. No i jeszcze motofocus w "standardzie". Dochodzi do tego jeszcze kwestia parowania plyty korekcyjnej. Synta wytrzymala ostatnio w puszczy do samego konca. Odlecialy okulary, szukacze, a lustro czysciutkie.

 

Wiec jak widzisz - nadal nie mamy kandydata. Nie wspominajac juz o cenie 5 tys zl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiec jak widzisz - nadal nie mamy kandydata. Nie wspominajac juz o cenie 5 tys zl.

 

Mówiłes 10000zł.

 

Ja mam dwie lewe do robienia przy teleskopie poprawek dlatego wolę kupić gotowca od początku do końca nawet jak bym miął przepłacić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiec jak widzisz - nadal nie mamy kandydata. Nie wspominajac juz o cenie 5 tys zl.

 

Mówiłes 10000zł.

 

Ja mam dwie lewe do robienia przy teleskopie poprawek dlatego wolę kupić gotowca od początku do końca nawet jak bym miął przepłacić.

 

A to pewnie,... ja tez. Zeby nie bylo, ze chwalimy Synte w niebo. Pamietaj, ze caly czas mowie o cenie, ktora daje jakosc obrazu teleskopow drozszych o kilka klas. Pamietaj, ze sa ludzie ze znacznie nizszym budzetem i wreszcie mamy na naszym rynku produkt, ktory moze im pokazac to, co widzi sie w telepach zupelnie innej klasy! I to jest cos, pod czym podpisuje sie obiema "recyma" ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Carl Zambuto - no tak, juz jakis czas temu czytalem o jego lustrach. Podobno bajka. To facet legenda i dlatego newton z jego optyka 7" wygral punktowo z AP 130APO i MN 6".

 

Potwierdza tu sie regula, ze jak jest dobre lustro to i moze powalczyc z ultra drogimi APO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adam, porządne lustro też ma swoją cenę. Np. sital ( chyba tak się pisze ) u Ludesa :wink: Wszędzie krytykowany "U" u Darka ( Zayzik ) Newton 15cm dawał w Jodłowie całkiem przyzwoite obrazy :!: Wiem, że o czym innym mowa i inna półka cenowa, ale jak wszędzie cały "wic" polega na dobrze wykonanej optyce 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, mój zmieścił się w 10000 zł z porządną złączką Intesa, a jak dołożyć do tego chromacor 2 to będzie odlotowe, już chyba duże apo za 1/3 ceny  :lol:

 

No wlasnie... chromacor! Ciekawy jestem tego w szczegolnosci, bo sam przeciez nie tak dawno temu szedlem ta droga. To kiedy bedzie do oblookania ;)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.