Skocz do zawartości

INTES + różne inne drobiazgi


Andrzej (Lysy)

Rekomendowane odpowiedzi

Uwaga mam do zaoferowania:

 

-Teleskop Intes MK66 (152/1800, F/12), z diagonalem Wiliams Optics (podają 1/10L), roczny. Sprzęt widziało sporo osób, obrazy uzyskiwane przez MK jakościowo należy okreslić jako plasujące się pomiędzy achroa a apochromatem. Sprzęt waży 7kg, do tego dochodzi oryginalna torba. Oczywiście szukacz, adapter do diagonala-w zestawie. Cena 4500 PLN (bez diagonala oczywiście), jest to ponad 500 PLN taniej niż w APM w Niemczech. Jest to cena myślę atrakcyjna ale ostateczna i jeśli nie sprzedam-nie rozpłaczę się na pewno.

Aby nie było niedomowień: sprzęt radzi sobie świetnie w tzw. DS. Jest to optyka o jakości uznanej na świecie i raczej jeśli chodzi o systemy Maksutove'a to jest sprzęt wiodącej firmy na rynku astro.

 

-okulary Synta 10 i 20mm cena ok 100PLN za obydwa.

 

-statyw metalowy od teleskopu TAL (np 100RS) ile dacie za tyle pójdzie :wink:

 

-okular synta 26mm 2", całkiem niezły cena 120PLN

 

-przedlużka do nakręcania na dowolny obiektyw 42mm (np ruski) aby otrzymać rodzaj lunety, (power rzędu 30X dla obiektywu 200mm CZJ Sonnar). cena symboliczna 80PLN., jest to w metalowej obudowie z regulacją ostrości, szkło oczywiście a nie plastik. Cudów się nie ma co jednak spodziewać.

 

Do mnie mobile 604 225 225.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie mam nadmiar sprzętu, więc nie szykuję się na nowy. Mam zamiar przerobić bardzo starannie syntę 200/1200- z wymianą wyciągu, róznych elementów (zmieniłem już szukacz) także wykończeniowych (też tu trochę popracowałem). Przede wszystkim mam zamiar dodać tam napęd i może potem również motofocus. Po tym sprzęcie który się przewinął w Jodłowie synta wydaje mi się niemal "złotym środkiem" Oczywiście jakieś kompromisy jakościowe zawsze są. Apo daje lepszy kontrast i punktowość nie ma do tego dwóch zdań. Ale faktem jest, że na DS apo nawet tak duże jak 130mm "wysiada" przy 20cm newtonie. Chociaż takie obiekty jak gromady otwarte są w nim pięknie widoczne-bajkowo nawet. W zasadzie chyba zostanę przy syncie + trawlerowym megrezie. Megrez moze się spelnić kiedyś przy foceniu DS ma krótkie ognisko i ładnie punktuje, na małych powerach od apo niewiele go dzieli.

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.