Skocz do zawartości

Kalendarz Astrofotografia Amatorska 2008


Gość JacekPala

Rekomendowane odpowiedzi

Jest mi niezmiernie miło poinformować was, że dzięki hojności sponsorów możemy w tym roku znów wydać kalendarz astronomiczny z amatorskimi zdjęciami nieba wykonanymi przez astroamatorów z całej Polski, w tym czytelników tego forum. Tak jak poprzednie wydanie kalendarz na 2008 rok będzie bezpłatny. Liczę jednak na waszą na współprace przy dydtrybucji kalendarzy (wolałbym wszystkie środki przeznaczyć na druk). Przewiduję że nakład wyniesie około 1500 sztuk, a koniec produkcji i dystrybucja nastąpi jeszcze przed świętami Bożego Narodzenia gdzieś w okolicach 20 grudnia.

 

kalendarz_2008_logo.jpg

 

W tej chwili mamy wstępnie opracowaną pierwszą stronę kalendarza i przykładową stronę z kalendarium:

 

Mam nadzieję, że projekty przygotowane przez znanego ( :) ) grafika Michała Kałużnego spodobają się wam i wszyscy, którzy robią zdjęcia nieba udostępnią je nam nieodpłatnie do jednorazowego wykorzystania w tym wydaniu kalendarza.

Zdjęcia do kalendarza bardzo proszę przesyłać korzystając ze strony: http://www.astronomia.slupsk.pl/kalendarz2...FileUpload.aspx (niezmiernie uprości to nam prace nad wyborem najciekawszych zdjęć). Prosiłbym o możliwie jak najszybsze nadsyłanie swoich prac-bo czasu niestety nie mamy wiele (jak zwykle zresztą) – przewiduje, że na początku przyszłego tygodnia zakończymy zbieranie zdjęć. Oczywiście wszyscy autorzy mogą liczyć na egzemplarz od redakcji, a autorzy prac zamieszczonych w kalendarzu na kilka dodatkowych sztuk.

 

Zapisy chętnych do otrzymania kalendarza rozpoczną się pod koniec tego tygodnia-jak tylko przygotuję odpowiednie oprogramowanie, które uprości zbieranie danych.

 

Pozostaje mi więc tylko czekać na wasze zdjęcia i oczywiście BARDZO podziękować sponsorom czyli:

-wydawnictwu www.AdMoto.pl i jego prezesowi Przemysławowi P. Kowalskiemu, który bez najmniejszego wahania postanowił w tym roku sfinansować cały nakład kalendarza - Wielkie Dzięki Przemku.

-Koszalińskiej Drukarni Pana Kazimierza Orłowskiego, która tak jak poprzednio wydrukuje kalendarz po tak zwanych kosztach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma takiego wymagania-poprostu w zależności od rozdzielczości będziemy dostosowywać wielkość zdjęcia w kalendarzu. Oczywiście należy przesyłać zdjęcia w maksymalnej dostępnej rozdzielczości.

 

Napisz Jacku jaka jest wymagana minimalna rozdzielczość zdjęcia przy której ma ono dobrze wyglądać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam słabych fotek :) - a tak na serio to chyba minimalna rozdzilczość to taka jaka dają webcamy.

 

Jacek, ale chyba jednak jakaś dolna granica jakości jest? Daj moze przykład najsłabszej foty jaka ma sens, żebyśmy nie zasypali cie słabizną która nie da się wykorzystać i minimalne (mniej więcej) parametry rozdzielczości.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super wiadomość!!!

jak zwykle mogę dystrybuować kalendarz w Toruniu/okolicach

Chętnie pomogę z dystrybucją w Toruniu. Ostatnio jeżdżę dosyć często do Grudziądza, a więc mogę też porozwozić w okolicach Grudziądza i wszędzie pomiędzy Toruniem i Grudziądzem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę tylko powtórzyć - wspaniała wiadomość :) Oczywiście wzorem poprzedniej edycji mogę zająć się dystrybucją na terenie dawnego województwa przemyskiego, a ewentualnie (gdyby nie było chętnych) także dawnego rzeszowskiego i krośnieńskiego.

 

A czy oprócz zdjęć nie będzie informacji na temat najważniejszych zjawisk (przynajmniej tych naj, naj ;))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacek... jesteś bogiem... :notworthy::notworthy::notworthy:

 

jak czytałem to że znowu ma się ukazać "kalendarz legenda" to aż się wzruszyłem... :D

 

Oczywiście jak przed dwoma laty podejmę się dystrybucji w moim regionie... :)

Edytowane przez Arcio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No zeszły rok przegapiłem ale tegorocznej edycji kalendarza nie odpuszcze za wiele ładnych kometek było do tego zaćmienia i zakrycia których nie dane było zobaczyć :burza: . :D

 

Heh... w tamtym roku 2007r. przeciez nie było kalendarza o ile wiem.

Mam rację ? Czy też przegapiłem ?

 

A Kto jest chętny na dystrybucję Dolno-Śląską ?

Edytowane przez Binocooler
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czołem

 

Pierwsza edycja kalendarza wypaliła i śmiem twierdzić, że kolejne rozejdą się jak świeże bułki. To bardzo dobra inicjatywa, bowiem poprzedni kalendarz wisi u mnie w pracy już dość długo.

 

Ps. Pozwoliłem sobie przesłać kilka moich fotek. (a nóż któreś z nich znajdzie uznanie:) )

 

Lotar

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest mi niezmiernie miło poinformować was, że dzięki hojności sponsorów możemy w tym roku znów wydać kalendarz astronomiczny z amatorskimi zdjęciami nieba wykonanymi przez astroamatorów z całej Polski, w tym czytelników tego forum. Tak jak poprzednie wydanie kalendarz na 2008 rok będzie bezpłatny. Liczę jednak na waszą na współprace przy dydtrybucji kalendarzy (wolałbym wszystkie środki przeznaczyć na druk). Przewiduję że nakład wyniesie około 1500 sztuk, a koniec produkcji i dystrybucja nastąpi jeszcze przed świętami Bożego Narodzenia gdzieś w okolicach 20 grudnia.

 

Wielkie dzięki Jacku. :notworthy:

 

Mogę pisać się na dystrubucję kalendarza dla astrogórali powyżej 700 m n.p.m.

Tłumu nie będzie ale jaka satysfakcja.

Już jeden kalendarz ze Słupska rozprowadzałem. :D

 

 

Zapisy chętnych do otrzymania kalendarza rozpoczną się pod koniec tego tygodnia-jak tylko przygotuję odpowiednie oprogramowanie, które uprości zbieranie danych.

Czyli nie robimy hurralist na forach?

 

 

 

 

Pozostaje mi więc tylko czekać na wasze zdjęcia i oczywiście BARDZO podziękować sponsorom czyli:

-wydawnictwu www.AdMoto.pl i jego prezesowi Przemysławowi P. Kowalskiemu, który bez najmniejszego wahania postanowił w tym roku sfinansować cały nakład kalendarza - Wielkie Dzięki Przemku.

-Koszalińskiej Drukarni Pana Kazimierza Orłowskiego, która tak jak poprzednio wydrukuje kalendarz po tak zwanych kosztach.

 

I my dziękujemy. Ja już wysyłałem swoje ale zapomniałem że to Tiffy.

Także wysyłam na razie jpgi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.