Skocz do zawartości

Kalendarz Astrofotografia Amatorska 2008


Gość JacekPala

Rekomendowane odpowiedzi

Gość JacekPala

Jest mi niezmiernie miło poinformować was, że są gotowe wszystkie miesiące kalendarza (ale cały czas przed korektą-jest nadzieja, że dziś około 18-stej zrobimy korekte).

Jak zwykle zapraszam na stronę: http://www.astronomia.slupsk.pl/Kalendarz2...Photo_List.aspx - jeśli oczywiście jesteście ciekawi jak ostatecznie wygląda kalendarz Astrofotografia Amatorska 2008.

 

Czekam do 18-stej na wszelkie uwagi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość JacekPala

Kalendarz jest po korekcie (z drobnym opóźnieniem, ale warto było poczekać) i powoli zsyła się do drukarni. Druk rozpocznie się w środę.

Na stronie: Kalendarz 2008 umieściłem podgląd w pełnej rozdzielczości wszystkich stron kalendarza.

 

Przy okazji ogromne podziękowania dla Michała Kałużnego za bardzo ładny projekt i Joli Gembel za znalezienie wielu błędów we wpisanych przez nas tekstach, oraz dla wszystkich, którzy przesłali nam swoje uwagi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość JacekPala

Jak to mówią wszystko jest względne :)

Ale mniej więcej o to chodzi-pełna rozdzielczość-czytaj taka, przy której widać wszystkie szczegóły.

Projekt jest przygorowywany w formacie wektorowym (a pokazywany i naświetlany w pikselach) - więc faktycznie trudno jest określić jednoznacznie co to znaczy najwyższa możliwa rozdzielczość. Mam jednak nadzieję, że to co wam pokazuję, wystarcza do zorientowania się jak będzie wyglądał kalendarz po wydrukowaniu.

 

Asmann dobrze określił typową dla naświetlarek i tego typu wydruków ilość linii na cal dla takich zleceń druku :) - gratuluję.

 

 

Przy 150 dpi wychodzi 21.4cm na 44.4cm, więc chyba jest OK.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość JacekPala

Poszukuję osób, które mogły by zająć się dystrybucją kalendarza Astronomia Amatorska 2008 w następujących miejscowościach:

 

Dystrybycja-Osób-Sztuk

Bielsko Biała-10-15

Gorzów Wielkopolski-6-13

Rzeszów-14-31

Szczecin-16-26

Włocławek-6-14

 

Prosze o kontakt na PW lub przez GG, albo emailem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

Przez kilka ostatnich dni nie miałem dostepu do internetu. Nadrabiam więc zaległości.

 

Powiem krótko. Niesłychanie cieszę się, że udało się Wam ponownie wydać Astrokalendarz! Dwa lata temu, kiedy zacząłem moją przygodę z astrofoto nawet nie miałem jednego zdjęcia nadającego się do wysłania. Był to czas, kiedy moje astrofoto było jedną wielka porażką pełną frustracji i zwątpienia. Z zazdrością, ale przede wszystkim ze szczerym uznaniem patrzyłem na te wszystkie piękne foty umieszczone w Kalendarzu 2006. Przez cały rok wisiał na honorowym miejscu. Dzis jest schowany z należnym szacunkiem.

 

Chcę wyrazić podziękowania dla Wszystkich, którzy przyczynili się do powstania tegorocznego Kalendarza!

Dla nas stojącyh z boku wszystko poszło niesamowicie profesjonalnie!

 

Chciałem też podziękować specjalnie Chłopakom, że zrobili coś, co czasem ciężko nam samym przychodzi!

Wszyscy robicie własną bardzo dobrą astrofotografię. Mogliście zrobić własny kalendarz z tylko waszymi zdjęciami i też byłby bardzo ciekawy. Pokazaliście jednak, że macie w sobie to coś, po pozwoliło na zrobienie pięknej ogólnopolskiej akcji zbiórki fotek. Jest to niesłychanie miłe. Gratuluję serdecznie, właśnie tego czegoś!

Pozdrawiam

Tiamat - Michał Żołnowski

Edytowane przez Tiamat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i wpadłem w panikę...

zapisy się już skończyły ????

qna przespałem termin jest jeszce jakaś szansa by się zapisać na kalendarzyk !!!!!!!!!?????

dzisiaj był ostatni dzień o litośc proszę !!

Edytowane przez pyntko_krtofli
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość JacekPala

Powoli zbliżamy się do końca właśnie dostałem pierwsze 20 sztuk gotowych kalendarzy, kolejna partia 200 sztuk w czwartek.

Znikła niestety opcja dodawania zdjęć, więc podam tylko link do zdjęcia kalendarza: Kalendarz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Gość JacekPala

Według moich informacji i obliczeń już blisko 1500 kalendarzy trafiło do dystrybutorów-akcja zmierza więc wielkimi krokami ku końcowi.

Dziękuję wszystkim bardzo za pomoc i dziękuję za podziękowania w imieniu swoim i twórców kalendarza.

 

Dziękuję również jeszcze raz sponsorom, oraz osobom które współtworzyły kalendarz as są to dla przypomnienia:

 

Michał Kałużny - grafik, i twórca wyglądu

Maciej Dominik - członek komisji wybierającej zdjęcia oraz współtwórca układu kalendarza

Robert Bodzioń - wkład merytoryczny w postaci dat wydarzeń astronomicznych zamieszczonych w kalendarzu

Jolanta Majchrzak - korekta, która wyłapała większość naszych błędów

Kinga Michałowska - wysyłka kalendarzy do dystrybutorów i pomoc przy pakowaniu

Dziękuję jeszcze raz wszystkim miłośnikom astronomii, którzy podczas tworzenia kalendarza zwracali nam na bieżąco uwagę na błędy.

 

No i oczywiście dziękuję wszystkim dystrybutorom regionalnym, bez których kalendarz nie dotarłby do waszych rąk, a których czeka teraz sporo pracy przy wydawaniu kalendarzy:

Katowice- Piotr Nawalkowski

Gdynia-Anna Debniak

Biała Podlaska-Arek Przychodzień

Lublin-Adam Kisielewicz

Wrocław-Tomasz Hajdasz

Łódź-Paweł Maksym

Opole-Tomek Ćwiklak

Rzeszów-Łukasz Szeliga

Zakopane-Darek Bobak

Białystok-Konrad Kamil Dobrzyński

Gliwice-Ryszard Wiśniewski

Poznań-Maciej Dominik

Krosno-Piotr Guzik

Sandomierz-Grzesiek Marzec

Elbląg-Maciek Michalunio

Toruń-Jarosław Smolar

Warszawa-Karol Wójcicki

Zielona Góra-Krzysztof Tworek

Kielce-Łukasz Rachuna

Częstochowa-Marek Nowak

Gorzów Wielkopolski-Mariusz Bronowski

Leszno-Michał Kałużny

Olsztyn-Piotr Okoński

Bydgoszcz-Piotr Majewski

Szczecin-Jakub Roszkiewicz

Przemyśl-Robert Bodzoń

Nowy Sącz-Robert Czapiga

Koszalin-Robert Suszynski

Bielsko Biała-Grzegorz Błachuta

Rybnik-Jerzy Szędzielorz

Włocławek-Judyta Jakubowska

Kraków-Michał Żolnowski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja niezmiernie się cieszę, że mogłem zarówo osobiście i jak organizacyjnie uczestniczyć w tak wyjątkowej ideii! Ave autor ! :)

to chyba pierwsza, na tak wielką skalę inicjatywa astro-filantropijna w naszym pięknym kraju ;) przydałoby się ją podtrzymać na następne lata.

 

jeszcze raz dziekuje za umożliwienie udziału w tej inicjatywie.

śle ukłony i pozdrawiam

 

Admiral

St.POLARIS-OPP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj odebrałem kalendarz (dzięki Teha za to, że mogłem dzisiaj, bo już nie miałem wolnego czasu) i byłem w szoku. Bardzo ładne wykonanie, fotki- ukłony dla dla autorów i fotografów ;). Teraz wisi sobie na ścianie ze Styczniem :D.

 

Pozdrawiam!

 

PS. Czekam na następną edycję i jak tylko będę mógł, to podeślę cegiełkę na koszta tworzenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.