Skocz do zawartości

Dystrybucja darmowych Kalendarzy na 2008


Gość JacekPala

Rekomendowane odpowiedzi

No nareszcie. Napisałem stronę, na której możecie się zapisywać z prośbą o bezpłatny egzemplarz (lub nawet kilka dla znajomych astroamatorów bez dostępu do sieci) kalendarza.

Ponieważ Sumas mówi, że nie czytacie listów, dłuższych niż dwa zdania na razie nie będę nic więcej tu wypisywał.

Z przyjemnością odpowiem w tym wątku na wszelkie pytania związane z zamawianiem kalendarzy.

 

Zamów kalendarz: Dystrybucja Kalendarzy Astronomia Amatorska 2008

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jedno chociaż jeszcze dopiszę, o tym jak będzie wyglądał przeczytacie tu: http://astro-forum.org/Forum/index.php?showtopic=19190

 

a jeżeli miałby być to kalendarz z amatorskimi zdjęciami nieba wykonanymi przez astroamatorów z całej Polski, to w imieniu organizatorów proszę nie wahajcie się prezentować swoich zdjęć, to nie muszą być zdjęcia super sprzętem, w super rozdzielczości: http://astro-forum.org/Forum/index.php?showtopic=19203

 

bo kto wie, kiedy pojawi się następna taka okazja, żeby mieć szansę, ujrzeć swoje zdjęcie wydane w wielonakładowym wydawnictwie :)

Edytowane przez sumas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ wzorem poprzedniej edycji podjąłem się dystrybucji na terenie dawnych województw przemyskiego i rzeszowskiego mam pewne pytania.

 

Poprzednio chętni zapisywali się na listy dystrybutorów, takich jak te które powstały na Astro4u. Teraz powstała dodatkowa strona tutaj na A-F, gdzie można zapisywać się indywidualnie. I w związku z tym małe zamieszanie, gdyż mam pytania od chętnych, czy mają się zapisywać na tej pierwszej, na drugiej, czy na obu? Ja rozumiem, że na obu.

 

Druga sprawa. Oczywiście większość zamawia 1-3 szt. A co w przypadku osób, które nagle pojawiły się na forum AF, czy Astro4u i zamawiają powiedzmy 5 szt. ?

Edytowane przez Robert Bodzoń
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Teraz powstała dodatkowa strona tutaj na A-F, gdzie można zapisywać się indywidualnie. I w związku z tym małe zamieszanie, gdyż mam pytania od chętnych, czy mają się zapisywać na tej pierwszej, na drugiej, czy na obu? Ja rozumiem, że na obu.

ale Robercie, czy jest jakaś druga lista na AF?

lista chętnych na kalendarz, jak i same zapisy są tylko i wyłącznie na stronie Jacka: http://www.astronomia.slupsk.pl/Kalendarz_...ucja_Lista.aspx

 

na A4U jest tylko lista pomocnicza dla ewentualnych "dystrybutorów regionalnych"

Jacek pragnie sam nad tym zapanować, żeby nie było bałaganu, a że akcja jest całkowicie spontaniczna, stąd takie a nie inne przedsięwzięte działania, co pewnie może rodzić pewne wrażenie bałaganu na forach, ale zapewniam Cię, że tak nie jest. Listy na A4U napewno bedą niezbędne do potwierdzenia odbioru kalendarzy w dystrybucji regionalnej

 

...Druga sprawa. Decyduje kolejność zgłoszeń. Czy jeżeli teraz jako dystrybutor zapiszę się na 15-20 egzemplarzy, a potem ewentualnie zgłosi się jeszcze kilka osób, to czy będę mógł złożyć kolejne zamówienie?

zapisy są na stronie Jacka i raczej nie są grupowe...

 

I sprawa trzecia. Oczywiście większość zamawia 1-3 szt. A co w przypadku osób, które nagle pojawiły się na forum AF, czy Astro4u i zamawiają powiedzmy 5 szt. ?

to niestety już chyba jakaś nasza narodowa przywara, miejmy nadzieję, że Jacek zwróci na to szczególną uwagę ;)

 

 

 

aaa i to też nie było żadne jakieś biuro prasowe Jacka Pali, po prostu tylko tak mi się wydaje, ze pewnie podobnie by odpisał :)

Edytowane przez sumas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście pisząc o stronie A-F miałem na myśli stronę Jacka :rolleyes: (myślę, że większość użytkowników wchodzi na stronę Jacka przez link na A-F)

 

Pytanie drugie już wcześniej wycofałem.

 

A moje pytania pojawiły się, gdyż sam otrzymywałem pytania B)

Edytowane przez Robert Bodzoń
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie jeszcze nie zamartwiajmy sie szczegółami co, kto, kiedy i ile zamówił-póki co przynajmniej przewidywany nakład zdecydowanie nie został wyczerpany. Choć docelowo jeśli zgłoszeń będzie dużo decydować będzie kolejność, po drobnym tuningu ilości zamówionych sztuk (czytaj zamówienia będą zmniejszane :) ).

 

Proście wszystkich, żeby zapisywali się na mojej liscie. To najprostsza metoda zapanowania nad tym. Zwłaszcza, że to baza danych i dzieki temu mam dużą łatwość analizy poszczególnych rekordów i porządkowania ich. Ja na koniec poprostu ją podziele na poszczególne miasta i prześle niezbędne dane do osób, które mam nadzieję pomogą mi w dystrybucji. Cała praca zdecydowanie więc się uprości.

 

Regionalne listy nie przeszkadzają mi-a nawet mam nadzieję, że będziecie na nich odpowiadać na różne dziwne pytania, których jest cała masa. No i można wstępnie zgadać się, kto od kogo, gdzie i co będzie odbierał.

 

Zapomniałem dodać, że listę dystrybucji można sortować tupiąc w nagłówki kolumn.

Edytowane przez JacekPala
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość JacekPala

W piątek 14 grudnia 2007 chciałbym zakończyć zbieranie zamówień na kalendarze Astrofotografia Amatorska 2008. Mam nadzieję, że do tego czasu wszyscy chętni zdążą zapisać się na listę dystrybucyjną na mojej stronie.

Przypominam adres: http://www.astronomia.slupsk.pl/Kalendarz_...ucja_Lista.aspx

 

Przy okazji kilka informacji:

 

1. Nakład kalendarza wyniesie 2000 egz. :)

 

2. Wszystkich zainteresowanych dystrybucją kalendarza zapraszam na czat na portalu: http://www.astronomia.pl

- spotkanie na czacie planuję 13 grudnia 2007 godz. 20.00 - odpowiem na wszelkie pytania związane z dystrybucją.

 

3. Jest nadzieja, że do tego czasu skontaktuję się z osobami, którym chciałbym powierzyć dystrybucje, ale nie jestem pewien, czy zdążę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość JacekPala

Poszukuję osób, które mogły by zająć się dystrybucją kalendarza Astronomia Amatorska 2008 w następujących miejscowościach:

 

Dystrybycja-Osób-Sztuk

Bielsko Biała-10-15

Gorzów Wielkopolski-6-13

Rzeszów-14-31

Szczecin-16-26

Włocławek-6-14

 

Prosze o kontakt na PW lub przez GG, albo emailem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość JacekPala

Na stronie Dystrybutorzy znajdziecie dane kontaktowe do regionalnych dystrybutorów kalendarza.

 

Kalendarz będzie rozprowadzany od 3 stycznia 2008.

 

Często pytacie się czy można jeszcze dopisać się do listy chętnych itp - niestety nie. Mogę tylko podpowiedzieć, że jest spore prawdopodobieństwo, że ktoś z listy nie odbierze kalendarza więć warto skontaktować się z lokalnym dystrybutorem (a nie ze mną) - jesli mu coś zostanie z pewnością z przyjemnością przekaże kalendarz innym chętnym, którzy nie zdążyli się zapisać.

 

Na stronie Dystrybucja można sprawdzać do, którego z dystrybutorów zostaliście przypisani (wybierz z menu najbliższe miasto i sprawdź czy jesteś na liście, bądź podaj swój email i hasło i naciśnij Pokaż).

 

Na stronie Kalendarz Astrofotografia Amatorska 2008 są zebrane wszystkie najważniejsze informacje o kalendarzu.

Edytowane przez JacekPala
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość JacekPala

Radziłbym samodzielnie kontaktować się z dystrybutorami.

 

mamy się kontaktować z dystrybutorami, czy sami się do nas odezwą w odpowiednim terminie ?

 

 

Michał Kałużny

 

kto zrobił typografię tego kalendarza?, chodzi mi o cały projekt graficzny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

Na początku stycznia powinna dotrzeć do mnie od Jacka krakowska partia kalendarza „Astrofotografia amatorska 2008”.

Zaraz po tym napiszę gdzie i kiedy będzie można odebrać kalendarz. Dla mnie najprościej będzie, aby każdy zainteresowany odbierał indywidualnie u mnie w firmie. Jednak w związku z tym, że firma jest na obrzeżach Krakowa a np. autobus MPK jeździ w godzinach szczytu co pół godziny może być to, zwłaszcza dla niezmotoryzowanych kłopotliwe. Wychodząc temu na przód ogłoszę po otrzymaniu kalendarza w której z krakowskich galerii i o której godzinie będzie można odebrać kalendarze. Dla ścisłości dodam, że przez słowo galeria rozumiem „piruński sklep” a nie np. Muzeum Czartoryskich czy Muzeum Narodowe.

Takie spotkania będą dwa: jedno przedpołudniowe, drugie popołudniowe. Ci którzy nie będą mogli odebrać kalendarza w żadnym z tych terminów będą mogli przyjechać do mnie do biura i odebrać osobiście w innym terminie.

Myslę, że taka "galeria" będzie najlepszym miejscem. Każdy wie gdzie jest np McDonald's w takim miejscu i jak tam dotrzeć.

Pozdrawiam

Tiamat- Michał Żołnowski

PS Sponsorem kalendarza nie jest McDonald's... : )

Edytowane przez Tiamat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

Jacek Pala przywiózł dziś do mnie partię kalendarzy dla Koszalina.

Jak wszyscy już wiemy kalendarz jest świetny!

Właśnie się zastanawiam gdzie wbić ten gwóźdź w ścianę, żeby kalendarz był na honorowym miejscu:)

 

Dystrybucję kalendarzy w Koszalinie zaczynamy w poniedziałek. Skontaktuję się ze wszystkimi z listy dystrybucyjnej Jacka, przez pocztę elektroniczną i podam szczegóły.

 

Pozdrawiam

Robert

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość JacekPala

Chciałbym wszystkich bardzo przeprosić za opóźnienie w wysyłce kalendarza. Najpierw przeszkadzał okres między świąteczny, a teraz po nowym roku sekretarka, która ma umowę z UPS’em na tanie przesyłki, najpierw wzięła wolne po nowym roku, a dziś cały dzień wypisywała listy przewozowe – no i znów nic nie wysłałem.

Z drugiej strony, drukarnia dopiero dziś dostarczyła ostatnią partię kalendarzy – ok. 500 sztuk, więc i tak do wszystkich nie dał bym rady zrobić wysyłki. Mam nadzieję, że jutro wszystkie kalendarze wyjadą ze Słupska. Mam zapakowane już 500 szt (do 18 dystrybucji i ¼ nakładu) i te wyjadą na 100%. Pozostałe 15 dystrybucji (tych większych) pakujemy jutro od samego rana, więc chyba zdążymy je wszystkie do 14-stej wysłać.

 

Dam znać jak tylko kalendarze będą w rękach kurierów. Jeszcze raz przepraszam za opóźnienie.

 

A tak wygląda 500 sztuk-przygotowane do wysyłki:

http://astronomia.home.pl/_tymczasowe/IMG_7587.JPG

http://astronomia.home.pl/_tymczasowe/IMG_7589.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.