Skocz do zawartości

HEQ5/EQ6 Skyscan & EQMOD


Maxx

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

BACKLASH w osi DEC - jak go wyeliminować ?

 

pierwsza myśl jaka przychodzi do głowy to skasowac luzy na slimaku i przekładni silnika ,jak najbardziej od tego nalezy zacząć , ale czasem mimo naszych starań nie jest to wystarczające do całkowitego wyeliminowania problemu

tu z pomocą może przyjść opcja BACKLASH w pilocie SynScan

system umozliwia wpisanie wartości dla osi RA i DEC , Ra jak na razie zostawiłem w spokoju natomiast po kilku próbach udało mi sie znaleźć optymalną wartość dla deklinacji

wpisujemy ją w formacie stopnie , minuty , sekundy katowe

0 00 19 - przy tej wartości podczas kalibracji GuideMaster wykazał mi wartość bliska zera ( z minimalna nadkorektą)

backlash.jpg

nadmierną korektą raczej sie nie przejmuje gdyż można to skorygować zmniejszając parametr AGGRESSIVNESS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

jest kolejna wersja sterownika EQASCOM_V115d_Setup.exe

 

http://www.4shared.com/file/70293954/7c99e...115d_Setup.html

 

PS.

czy znajdzie sie Ktoś chętny do prowadzenia aktualizacji sterowników EQMOD ?

ja tak jak obiecałem poprowadzę to tylko do końca tego roku , gdyż nie dysponuje już montażem Skywatchera

Edytowane przez Maxx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a to nie wystarczy czasem zajrzeć na tę stronę: http://sourceforge.net/project/showfiles.php?group_id=182628 ?

żeby sprawdzić czy nie pokazała się nowa wersja?

albo klinąć na kopertkę i będzie przychodziło na maila info o każdorazowej aktualizacji driverów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Witam,

 

Panowie HELP. Po czterech dniach walki wywiesiłem białą flagę. Mam kabelek Astro Pierro do EQ6. Wszystko działało fajnie przez spory czas. Ostatnio musiałem dokonać formatu dysków więc zaczęła się ponowna instalacja wszystkiego. I tu mega problem. Pobrałem ze strony Pierro driver "USB-EQ-Driver", rozpakowałem - pojawia sie podkatalog "CDM 2.02.04 WHQL Certified" i dalej parę plików oraz dwa podkatalogi amd64 i i386. Podłączam kabel - pojawia sie komunikat o nowym urządzeniu, wybieram zgodnie z instrukcją samodzielne wskazanie miejsca driverów, wskazuje drivery (można wybrać tylko katalog "CDM 2.02.04 WHQL Certified" i klikam Dalej. Niestety za każdym razem Windows nie znajduje driverów i kończy sie instalacja. Próbowałem na USB1 i karcie Pcimcia 2xUSB2 (poprzednie działało i tu i tu). Nie mam już pomysłów - próbowałem instalacji sterownikówi aktualizacji z poziomu System\Menager urządzeń\Aktualizacja sterownika. Może macie jakieś rozwiązanie tego propblemu. Dzięki.

 

Jazz1972

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ascom nie wniesie tu zbyt wiele

na stronie producenta kabelka pisze nawet ze ASCOM instaluje sie po kabelku

pobrałem ten sterownik i z ich strony i faktycznie tak to wyglada jak opisujesz , zapewne próbowales zaznaczyć katalog i386 ?

 

z win zawsze tak jest po reinstalu , kilka dni temu zainstalowanie robofocusa zajeło mi prawie 2 dni ... choc kiedys trawało to pare minut

ponowna instalacja systemu rozwiązała problem

 

spróbuj sprawdzic czy masz aktywne system restore , cofnij system do najwczesniejszego punku przywracania i spróbuj zainstalowac kabelek , jesli wtedy sie uda to znaczy ze windows cos tu namieszal

czy zainstalowales servicepack2 oraz dotnetframework2 ?

 

powodzenia !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.