Skocz do zawartości

Test zoomów - zaczynamy


Hans

Rekomendowane odpowiedzi

Kochane ludzie. Generuje krowe. Od kilku dni dziergam wykresy aby czytellnicy nie mający czasu na przegryzanie się przez kilkadziesiąt stron opisów mogli po prostu jednym looknięciem na graficzne przedstawienie zależności wczuć sięw różnice. To wszystko cholernie długo trwa. Samo przekonwertowanie kilkudziesięciu mega zapisu audio na tekst zajęło mi kilka dni. (a ja pracuje, mam rodzine itd.)

 

Przepraszam, nie zdążyłem przed zlotem, ale prace są całkiem zaawansowane, już niedługo. W przypadku gdyby kogoś brak wyników na czas, doprowadził do załamania nerwowego, można będzie swoją furie wyładować na winowajcy na zlocie ;)

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(a ja pracuje, mam rodzine itd.)
My też mamy pracę, rodzinę i to nam też dużo czasu zajmuje :lol:

luzik Hans, nie zdążyłeś trudno. Jedź na zlot, odpocznij z rodziną i jak wrócisz dokończysz konwertowanie testów.

Myslę że nikt na Ciebie się nie obrazi

Pogody życzę, choć sam na zlot niestety nie jadę.

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Jak idzie generowanie krowy? Jakie są rokowania odnośnie terminu?

Pozdrawiam,

Maciek

:Beer:

P.S. Są jakieś przecieki? Jak baader wypada na tle reszty?

 

Postęp? Kompletnie niedoszacowałem ilości czasu potrzebnego na redakcje. Walcze po nocach, bedzie w tym miesiącu na 100%.

 

doc.JPG

 

A Jak wypada Baader? Mechanicznie wymiata, optycznie... khem, ten tego... no mogło być lepiej.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przydała by mi się pomoc. :notworthy:

 

Zaoszczędzimy trochę czasu z datą publikacji, jezeli ktoś podejmie się przeryć w sieci strony producencjkie za następującymi informacjami:

 

- rodzaj powłok (FMC, PMC, MC itd.)

- konstrukcja optyczna (ile elementów i w jakich grupach)

 

Koniecznie będę potrzebował źródła danych do weryfikacji. W grę wchodzą tylko witryny producentów.

 

- minimalna i maksymalna cena nowego okularu w Polsce lub EU (dla EU dodatkowe info o czasie i cenie wysyłki do PL)

 

Koniecznie będę potrzebował źródła danych do weryfikacji. W grę wchodzą tylko witryny dystrybutorów i nowy sprzęt.

 

Interesują nas następujące okulary:

 

- Baader Hyperion 8-24

- Celestron zoom 8-24

- Vixen LV zoom 8-24

- Soligor HP zoom 8-24

- SkyWatcher zoom 8-24

- Tele Vue zoom 8-24

- Wiliam Optics E-zoom 8-24

 

Nie trzeba odkopywać wszystkiego. Co kto znajdzie to poproszę. Szacuję, że jak uda nam się wspólnie zebrać te informacjie, test pojawi się dzień wcześniej.

 

Z góry dziękuje. :Beer: Ide dziergać redagowanie testu na triplecie ;)

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chciałem poszukać zooma vixena, niestety nie ma już danych bo "products no longer manufactured"

http://www.vixen.co.jp/English/at/finish/fin_op01_e.html

 

na starej wersji strony można znaleźć że:

"Fully Multi-Coated"

"3-group 5-element lenses or 4-group 7-element lenses" (ale nie podali który układ jest w zoomie)

http://web.archive.org/web/20060326002120/...s/eyepieces.htm

 

przy okazji trafiłem na zapowiedź NLVW 30mm i NLV 50mm! :)

http://www.vixen.co.jp/English/info_new_e.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam.

 

Zbliżamy sie do finiszu. ;)

 

Ponawiam prośbę o zlinkowanie informacji o które płakałem wcześniej. Jednak co innego teraz jest ważniejsze.

 

Potrzebny soft generujący PDF z MS Word. Najchętniej coś w rodzaju PDF printera. Open Office nie wyrobił. Dukument ma na tyle skomplikowaną i porypaną strukturę (tabelki w tabelkach, wstawione grafiki, namotane w marginesach itd.), że wychodzi sieczka.

 

Soft powinien być darmowy lub do bezpłatnego wyk. dla non commercial.

 

Jeżeli takie numery tylko w Erze i soft który "da rade" jest tylko w formie płatnej, to proszę o namiar na jakiś względnie tani, nie śpie na kasie ;)

 

Pozdrawiam.

 

Ps. Informacje prosze wysyłać na ten wątek lub bezpośrednio do frau Helgi. To bardzo pracowita dziewczyna, nie ma dla niej rzeczy niewykonalnych ;) Frau Helga jest bardzo ciekawa Polski i Polaków. Prosiła mnie o przekazanie, że z chęcią nawiąże kontak nie tylko służbowy ;)

 

8.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebny soft generujący PDF z MS Word. Najchętniej coś w rodzaju PDF printera. Open Office nie wyrobił. Dukument ma na tyle skomplikowaną i porypaną strukturę (tabelki w tabelkach, wstawione grafiki, namotane w marginesach itd.), że wychodzi sieczka.

Soft powinien być darmowy lub do bezpłatnego wyk. dla non commercial.

 

Ponieważ ostatnio miałem podobny problem, podzielę się tym co sam znalazłem i okazało się OK.

 

PDFCreator 0.9.5

Kategoria: Konwertery i generatory PDF

Producent: Philip Chinery, Frank Heindörfer

Licencja: bezpłatna (GNU General Public License), info na http://www.pdfforge.org/products/pdfcreato...cumentation/faq

Licencja: Aladdin Free Public License (AFPL), http://www.pdfforge.org/node/59

System operacyjny: MS Windows 95/98/Me/NT/2000/XP/Vista

 

Link: http://www.pdfforge.org/products/pdfcreator/download

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Marek Substyk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuję do opracowania testów fotek:

 

- grupy M96 (środkowy triplet Lwa).

- M3

- M109

 

Jakby ktoś miał ochotę udostępnić swoją, to było by mi bardzo miło. Ewentualnie, gdyby ktoś wskazał mi na sieci fotkę nie podpadającą pod ograniczenia dla non profit.

 

Troszku pilne ;)

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do PDFów to gorąco polecam CUTE PDF - http://www.cutepdf.com/Products/CutePDF/writer.asp

 

Za darmo, działa jak drukarka, nie robi problemów z czcionkami czy językami, nie robi problemów z obrazkami ( w sesnie nie rozmuchuje ich do gigabajtów ).... po prostu drukujesz (Ctrl+P) i wyskakuje okienko do zapisania pliku PDF.... tyle. Zadnego spamu czy innych wynalazków

 

PS. Trzeba ściagnąć tego Cute PDFa i zainstalować a on poprosi o zgodę na zainstalowanie drugiego członu "Free Converter" który jest jakby intergralną częścią tej drukarki ( nie wiem po co to rozdzielili na dwa )

Edytowane przez philips
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postęp?...będzie w tym miesiącu na 100%.

Hmm...mamy już 1 maja. Myślałem że po pochodzie poczytam nt. zoomów :blink:

Spokojnie Hans, wcale nie popędzam, wiem że opracowanie testu wymaga sporo czasu. Tym nie mniej jestem b.ciekawy wyników badań.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Test zumów - kończymy" Czyżby nowy wątek? ;)

 

Tak poważnie. Również zżera mnie ciekawość... Sądząc po czasie opracowania, pewnie będzie to kawał dobrej polskiej roboty.

Tylko sprzedawców mi żal, bo pewnie po testach niektóre modele bedą zalegać... No cóż. ŻYCIE.

 

Pozdrawiam

 

 

P.S. Ależ wilgoć dzisiaj "z wieczka" u mnie była... Prawie jak w zime, normalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokumentacja techniczna testu jest juz gotowa.

 

test.JPG

 

Generuje juz tylko zestawienia wyników i tabele pozwalające ogarnąć to bez rycia się po krowie. Mam tez troche problemu (czasowego) z przekopaniem sieci za materiałami o które prosiłem.

 

Na dniach.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.