Skocz do zawartości

Synta czy Nostrus??


Olga K

Rekomendowane odpowiedzi

Dziękuję "lemarc" za poradę! Bardzo fajny i ładny ten teleskopik "ORION" troche drogi, ale wydaje się bardzo porządny. Czy drogi jest osprzęt do tego teleskopu?? czyli filtry itp.

Pozdrawiam.

OLga raczej filtry i inne pierdólki do teleskopow sa raczej uniwersalne. nie ma jakichs tylko i wylacznie filtrow /okularow/ barlowow /do oriona (choc sa tej samej marki) itd..mozesz kupic filtr meadea czy celestrona i tez bedzie pasowac ;) trzeba tylko zwrocic uwage zeby nie kupic filtru dajmy na to 2'' jesli teleskop go nie obsluguje ;) ale to sprwa techniczna a nie marki ;)

 

pozdrawiam ;)

 

ach i juz zakupicie sprzet to sie pochwalcie jaki wybraliscie i jakie wrazenia z obserwacji ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z filtrów przyda się tylko filtr foliowy do Słońca ktory trzeba zakladać na obiektyw. Filtry mglawicowe nie zdadzą egzaminu w należytym stopniu ze wzgledu na to, że sensownie używa sie ich z teleskopami typu newtona o większej światłosile i średnicy conajmniej 20cm. Na wsi pod ciemnym niebem można się bez nich obyć, gdyż dla niedoswiadczonych jak wy obserwatorów różnice w obserwacjach z filtrem, lub bez, będa niezauważalne, więc będzie to zbędny wydatek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem już, że refraktor bedzie dla mnie na początek najodpowiedniejszy. Wyszukałam podobne refraktory:

-orion,sky view pro120EQ

-orion, astro view 120/1000

-celestron, xlt 120/1000

- sky-watcher sk1201EQ5

 

Wszystkie mają podobne parametry, różnią się trochę ceną. Jeśli jeszcze Was nie zanudziłam to doradźcie, który z tych teleskopów posłuży mi najlepiej. Pozdrawiam, Olga K!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

olga od siebie dodam tylko ze powinnas byc zadowolona z kontrastu punktowosci gwiazd w refractorze widoku przerwy cassiniego detali na ksiezycu braku falowania obrazu i szybkiej adobcji do temperatury itd itd

pozdrawiam

adam

ps tez uzywam refractor

Edytowane przez APM ADAM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :D

Dziękuję bardzo za odpowiedź od "lemarc'a" oraz "APM ADAM'a". Zdecydowałam się na celestron'a. Kiedy kupię już pierwszy teleskop, to podziele się z wami pierwszymi wrażeniami.

Pozrawiam serdecznie, Olga

sorry za offtopic - ale oczom nie wierzę -> ktoś z Tarnobrzega :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sorry za offtopic - ale oczom nie wierzę -> ktoś z Tarnobrzega :D

 

Też zauważyłem i dlatego polecałem Oldze zaglądnięcie do sklepu w Tarnobrzegu i oglądnięcie tamtejszych instrumentów, tak aby mniej więcej wiedziała na co się decyduje (chodzi mi o wielkość).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też zauważyłem i dlatego polecałem Oldze zaglądnięcie do sklepu w Tarnobrzegu i oglądnięcie tamtejszych instrumentów, tak aby mniej więcej wiedziała na co się decyduje (chodzi mi o wielkość).

w sklepie na placu czerwonym nic nie ma - trzeba zajrzeć do hurtowni FC obok stawów :Salut:

Edytowane przez KrzysztofZ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.