Skocz do zawartości

JOWISZ 21.04.2003


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Togal popróbuj Web camem jak Małek, aparaty cyfrowe się tu mało sprawdzają jak widać !!!

Małek miałeś rewelacyjną turbulencję bo Turowym działem 500mm nie mogliśmy dać wiecej niż 200x a i to czasami tylko było spokojne bo strasznie u nas pływało jak Io i jego cień schodziły z tarczy Planety !!!

Jakby nie patrzeć to i tak twoje foty potwierdzają moją bardzo dobrą opinie o maksutowach Cassegrainach   :):D ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kuba, i Ty te fotki tak przez okno strzelasz?

Efekty jak na takie maleństwo są naprawdę rewelacyjne i wręcz zaskakujące :)

 

  R E K L A M A

Zamienię Tal 200K stan idealny na ETX 125 z AutoStarem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, jak sie słyszy te wszystkie pochwały to aż sie chce robić jeszcze więcej zdjęć :) Niestety na fotki zostało mi pare dni, bo na moim balkonie Jowisza mogę obserwować do ok. 21.30, bo potem jest zasłaniany przez wyższy balkon. Dlatego staram się maxymalnie wykorzystać okazję jaką są święta :)

 

Aha, nawet wysłałem tę fote do M.Weasnera, powinna być juz niedługo na jego stronie :) (ale jestem chwalipięta)

Pozdrawaim serdecznie

Małek

 

P. S.Krokodylu, naprawdę mam tylko ETXa, nie kituję. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Togal popróbuj Web camem jak Małek, aparaty cyfrowe się tu mało sprawdzają jak widać !!!

 

Pewnie webkamerką bedzie lepiej. Ale i zwykłym cyfrakiem ludzie też potrafią fotki robić.

 

Display126.jpg

 

Wes Higgins

 

Olympus C-2100, 14.5 Starmaster, 18mm Radian / Televue Adapter, ISO 100, full manual, 1/10 Sec. Exposures , 10x Optical Zoom , 220 Images Stacked ,RegiStax/PSP7 , Histgram , Levels, Unsharp Mask ,noise reduction

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o! cyfrzak taki sam jak mój... ale, że kolesiowi się chciało tyle zdjęć saturna robić - przecież na pewno jeszcze przebierał i wybrał co lepsze - drobne 200 sztuk ;)

 

ja się raz ustawiłem - zrobiłem 180 zdjęć saturna i... wybrałem z tego syfu całe 10 fot do stackowania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o! cyfrzak taki sam jak mój... ale, że kolesiowi się chciało tyle zdjęć saturna robić - przecież na pewno jeszcze przebierał i wybrał co lepsze - drobne 200 sztuk ;)

 

Myśle, że też mu się nie chciało. Pewnie wykorzystał PC do sterowania aparatem. W tym czasie (jakieś 200x3 sek=600 sekund) zdążył sobie piwko wypić albo co innego zrobić.

Ja niestety nie mogę tak zrobić. Przy tym montażu jaki mam to gdybym wrócił z piwka albo czego innego to apart pewnie robiłby już zdjęcia M-ileś zamiast Saturna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adam, ja 6K zł chwilkę temu wybecylowałem na 8" - i teraz mam problem, bo całość waży prawie 40 kg i nie bardzo mam jak z tym samemu na spacerek wyjść. Popatrz na moje fotki z tego 200K - złe nie są, jak na jasno oświetlony balkon i amatora. Nie chcę się go pozbyć bo jest kiepski - wręcz przeciwnie. Ale jeszcze nie mam autka żadnego i nie mam się jak poruszać z takim ciężarkiem. A taki ETX to walizkowy sprzęcik jest...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taaa, kompaktowy montarz do 11kg teleskopu - chyba masz EQ6 na myśli?   ;)

Do trójnogu Zeissa już się powoli przymierzam ale montarz... Może poproszę Janusza by mi zAstrokrakował telep na lżejszy? Wymienić oryginalne 5 kg stali na 1kg Alu? Wtedy może i EQ5 by pociągnął...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W TAL 200K to nie masa a ogniskowa jest twoim głównym wrogiem stabilności montażu i statywu, pamiętaj o tym  ;D

Lekkie Celestrony i Meady 200/10 na swoich widełkach też nieźle sie telepocą na wietrze pomimo swoich filigranowych tubek z cienkiej blaszki ALU i lekkich cienkich korektorów :o

Caly myk leży w montażu zdolnym uprowadzić taką ogniskową jak 2 metry, to naprawdę poważne wyzwanie dla mechaniki precyzyjnej i to nie tylko rosyjskiej : :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zanim zejdzie niżej - koniecznie kliknąć trzeba i zobaczyć:http://www.weasner.com/etx/guests/2003/gue...ts_planets.html

Fotka co prawda znajoma, ale miło zobaczyć, że "swój chłopak" ma się czym pochwalić w porównianiu z innymi!

 

A wracając do 200K i jego montarzu - do obserwacji wizualnych jest bardzo dobry. Co prawda, mechanizm co pewien czas zaczyna brzęczeć na chwilkę, ale da się to znieść  :). A i webcamerkować można bardzo komfortowo - Jowisz w kadrze utrzymuje mi się ok 20-30 minut (z barlowem 2x) w zależności od staranności ustawienia statywu na balkonie. Niestety, nie widzę Polarnej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.