Skocz do zawartości
Mitek

Tamaty o Bogu, życiu i wszechświecie

Rekomendowane odpowiedzi

Chciał bym zrobić małą ankietę na temat rozmów o Bogu, religiach itp. Są to sprawy ściśle związane z naszym hobby jakim jest astronomia więc chyba się ze mną zgodzicie, że czasem przyjemnie porozmawiać o w.w..

Kto by był za , kto przeciw?

Przy takich tematach należy wykluczyć emocje, trzymać się ściśle merytorycznej rozmowy. Chciałem o tym się Was zapytać, możliwe, że jak pojawi się wielu chętnych to admini zezwolą nam na takie dywagacje. Na dzień dzisiejszy jest nie wolno...

????

Edytowane przez Mitek

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Chetni z pewnoscia sa (np. ja) ale watpie zeby admini tego forum sie na to zgodzili.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czemu nie zapytałeś admina?

Ja zapytałem i dostałem jasną i wyczerpującą odpowiedź. :Beer:

Licz sie z tym że są ludzie emocjonalnie do wszystkiego podchodzą a jak wiadomo do spraw religijnych BARDZO emocjonalnie. Więc poco rozpętywać kolejna wojne?? Żeby znowu kogoś błotem obrzucono, komuś grożono, kogoś tepiono??

AF jest forum ASTRONOMICZNYM i nie mieszajmy sie w sprawy religii, na miłoś Boską! :szczerbaty:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie prowokuj... Bo znów będzie burza... Według Ciebie Bóg i astronomia są ściśle związane, według innych nie są wcale związane :szczerbaty: i właśnie to powoduje burze...

Jestem przeciw takim rozmowom. A argumentuję to w ten sposób, że rozmawiając na forum mówimy pewne rzeczy wprost, nie bacząc na to, czy kogoś urazimy (czasem, nie zawsze). Forum według mnie jest wspaniałym miejscem do wyrażenia swojej opinii, ale nie do nawiązania spokojnych rozmów na temat Boga... Jest zbiorowiskiem przeróżnych ludzi, którzy mają cel: astronomię. Chętnych do dyskusji o Bogu trzeba by było zebrać na jakimś forum religijnym. Forum astronomiczne nie jest miejscem na dyskusję o Bogu. Zrozum, że tutaj nawet nie można sobie spojrzeć w oczy, nie można zinterpretować TONU wypowiedzi, dlatego mogą pojawić się spore niezgodności... W przypadku normalnej dyskusji o Bogu twarzą w twarz można liczyć na większe porozumienie, porozumienie gestów, tonu wypowiedzi, smaku, umiaru... A na forum jest nieco inaczej :)

Reasumując: Jestem PRZECIW!

Pozdrawiam, rizpekt niemniej...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Proponuje ukręcić łeb tej sprawie zanim, przerodzi się w wojnę na forum.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

dokładnie tak

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Polecane

• Polski Astronomy Picture Of the Day - II kwartał 2018
      Polish Astronomy Picture of the Day - 26 maja 2018. Chmury na Wenus - autor Łukasz Sujka. http://bit.ly/2xougif
      • 22 odpowiedzi
    • Bez przepychu ... co robię źle?
      Ciekawy wątek, w którym Wessel robi porównanie CMOS z poprzednimi swoimi kamerami CCD. Optyka : Takahashi FS 128 ( apertura 128, ogniskowa 1080 mm). Kamera: ZWO ASI 1600 MM-C. Montaż : ASA DDM 60. Filtry : Baader LRGB plus Ha 7 nm - średnica 2 cale.
      • 206 odpowiedzi
    • M81 i M81 - ze zlotu w Bukowcu
      Wreszcie zabrałem się za materiał ze zlotu. Temat doskonale znany: galaktyki M81 i M82, a jednak do tej pory jakoś omijałem te obiekty. Czas na nie przyszedł pod ciemnym Bieszczadzkim niebem. Liczyłem trochę na złapanie IFN-a wokół galaktyk, jednak zarejestrował sie tylko słaby jej (mgławicy) sygnał. Należało by znacznie zwiększyć ilość klatek, bo wydłużenie ekspozycji raczej odpada -  skutecznie przepaliło by centra galaktyk.
      • 30 odpowiedzi
    • Leo Trio
      To wynik sesji z małym pixelem Asi1600 pod ciemnym niebem. Tym razem za cel wziąłem znane trio.
      Brak złączek spowodował, że "sprawdzałem" możliwości sesji nieguidowanych. Klatki jednominutowe.
      FSQ/Asi1600mmcp/NJP - 200min LRGB

Crop ( zrotowany)

Palny kadr poniżej
      • 20 odpowiedzi
    • CEM25EC - zła prędkość gwiazdowa?!
      Interesujący wątek o montażu CEM25EQ oraz kwestiach związanych z precyzyjnym guidingiem.
      • 62 odpowiedzi

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.