Skocz do zawartości

Tamaty o Bogu, życiu i wszechświecie


Gość Mitek

Rekomendowane odpowiedzi

Chciał bym zrobić małą ankietę na temat rozmów o Bogu, religiach itp. Są to sprawy ściśle związane z naszym hobby jakim jest astronomia więc chyba się ze mną zgodzicie, że czasem przyjemnie porozmawiać o w.w..

 

Kto by był za , kto przeciw?

 

 

Przy takich tematach należy wykluczyć emocje, trzymać się ściśle merytorycznej rozmowy. Chciałem o tym się Was zapytać, możliwe, że jak pojawi się wielu chętnych to admini zezwolą nam na takie dywagacje. Na dzień dzisiejszy jest nie wolno...

 

 

 

????

Edytowane przez Mitek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu nie zapytałeś admina?

Ja zapytałem i dostałem jasną i wyczerpującą odpowiedź. :Beer:

 

Licz sie z tym że są ludzie emocjonalnie do wszystkiego podchodzą a jak wiadomo do spraw religijnych BARDZO emocjonalnie. Więc poco rozpętywać kolejna wojne?? Żeby znowu kogoś błotem obrzucono, komuś grożono, kogoś tepiono??

AF jest forum ASTRONOMICZNYM i nie mieszajmy sie w sprawy religii, na miłoś Boską! :szczerbaty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie prowokuj... Bo znów będzie burza... Według Ciebie Bóg i astronomia są ściśle związane, według innych nie są wcale związane :szczerbaty: i właśnie to powoduje burze...

 

Jestem przeciw takim rozmowom. A argumentuję to w ten sposób, że rozmawiając na forum mówimy pewne rzeczy wprost, nie bacząc na to, czy kogoś urazimy (czasem, nie zawsze). Forum według mnie jest wspaniałym miejscem do wyrażenia swojej opinii, ale nie do nawiązania spokojnych rozmów na temat Boga... Jest zbiorowiskiem przeróżnych ludzi, którzy mają cel: astronomię. Chętnych do dyskusji o Bogu trzeba by było zebrać na jakimś forum religijnym. Forum astronomiczne nie jest miejscem na dyskusję o Bogu. Zrozum, że tutaj nawet nie można sobie spojrzeć w oczy, nie można zinterpretować TONU wypowiedzi, dlatego mogą pojawić się spore niezgodności... W przypadku normalnej dyskusji o Bogu twarzą w twarz można liczyć na większe porozumienie, porozumienie gestów, tonu wypowiedzi, smaku, umiaru... A na forum jest nieco inaczej :)

 

Reasumując: Jestem PRZECIW!

 

Pozdrawiam, rizpekt niemniej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.