Skocz do zawartości

Problem z teleskopem


karol_n1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

To mój pierwszy post na tym forum, więc na początek chciałbym się przedstawić, a więc mam na imię Karol, lat 16, mieszkam w Tychach, interesuje się lotnictwem, posiadam teleskop Celestron Firstscope 114, f/8, 900mm. Używam go głównie do fotografowania samolotów na wysokościach przelotowych.

 

Mam spory problem z tym teleskopem, a mianowicie plastikowa tulej do której się dokręca okular posiada ząbki. Zauważyłem ostatnio, że zacina mi się ustawianie ostrości, więc chciałem posmarować te ząbki. Po wyjęciu tej tulei okazało się, że ok. 7 ząbków jest ułamanych. Więc mam pytanie, czy da się to w jakiś sposób naprawić, ewentualnie dokupić takową część? Poniżej zamieszczam zdjęcia z tą tuleją.

http://i172.photobucket.com/albums/w14/kar...1/DSC_0015a.jpg

http://i172.photobucket.com/albums/w14/kar...1/DSC_0014a.jpg

 

Pozdrawiam, Karol

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hejka! nie rozumiem ,,przeciez na tych fotkach widze raczej metalowa "tuleje" a nie plastikową jak piszesz..Dobrze rozumiem ze celestron w tak wrazliwym miejscu dal plastik ?????

 

zreszta obojetnie czy metal czy plastik..raczej Karolu bedzie trzeba wymienić moze nawet cały wyciąg..: (

 

no chyba ze ktorys z atmowcow wymysli cos...lub zapytaj sie dystrybutora celestrona czy taka czesc/wyciąg moze ci sprzedać. na poczatek wyslalbym moze emaila do delta optical z zapytaniem ?

 

pozdrowionka i powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może wygląda na metal, lecz to tylko pic na wodę czyli pomalowane farbą lśniącą

Wstyd się przyznać, ale podobnie uszkodziłem plastikową (też metalizowana rurka!) "maglownicę" w SkuLuxie, jak w celu zlikwidowania nadmiernych luzów wyciągu trochę przesadziłem, przy dużym oporze wysuwu zębatka pokrętła uszkodziła parę ząbków akurat w tym miejscu, gdzie ostrzę.

Jeśli ta zębatka jest przykręcona do rurki - może spróbuj ją odkręcić i umocować odwrotnie, wtedy uszkodzone ząbki mogą się znaleźć w nieużywanym miejscu wyciągu.

Nie sądzę, żeby zakup lepszego wyciąu, dostępnego w niektórych sklepach, był opłacalny dla tego teleskopu, ale jeśli nie będzie innego wyjścia? Nie sądzę, by zakup oryginalnej tulei wyciągu był możliwy. Zapytaj sprzedawcę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ku@#$%!

 

tchniety przeczuciem po tym poscie sprawdzilem jaki to wyciag ma SW 130/900

 

okazuje sie tez ze to nie metal tylko plastik !! ktory imituje perfekcyjnie metal..

 

ciekawe jak takie cos dlugo pociągnie..nigdy juz nikomu nie polece tanich teleskopów, chocby z najlepsza optyką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może wygląda na metal, lecz to tylko pic na wodę czyli pomalowane farbą lśniącą. Dzięki wielkie, skontaktuje się z DO, wiesz może ile kosztuje wymiana takiego sprzętu?

 

Pozdrawiam

 

Nowy wyciąg cierny to koszt w okolicach do 100pln. Uzywki schodzą po ok 50pln (mówie o metalowych, fokuserach ciernych do reflektorów w standardzie 2"). Sprawne fokusery tej klasy co twój uszkodzony, ludzie czasami oddają na forum za darmo.

 

Pozdraiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.