Skocz do zawartości

Słońce w h-alpha


Kamil K.

Rekomendowane odpowiedzi

Następny krok w mojej nauce fotografowania Słońca- tym razem założyłem Q Barlow Baader 2.25 x, czyli ogniskowa ok. metra. Szkoda że dziś nie widać żadnych protuberancji, bo byoby ciekawiej.

do3_jumbKOer_16536x16536_wmhqkGbg.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 10/2/2019 at 12:15 PM, alinoe said:

27.09.2019 godzina 14:00 - Na tarczy lipa, na krawędzi lipa, no ale jak już zwlokłem sprzęt w Bieszczady to pokażę, co najlepszego wtedy Słońce miało do zaoferowania. Tym razem PST na EQ6, dzięki czemu do obróbki potrzebowałem "tylko"  SharpCap, AutoStakkert, Photoshop. Dodatkowo zestaw dopełniały: Barlow GSO 2x oraz kamera ASI 178Mono.

Honecho_color.jpg

Wydało się!! Ziemia jest płaska! (itd., itp...)

sunufo.jpg.e1f24101487c6654f47d68746b7d7c8d.jpg

:firefire:

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dzisiejsze Słońce,jak zwykle o 9:50. Widać protuberancję, która wczoraj na zdjęciach NASA w paśmie 304 A wyglądała bardzo okazale.

PST, ASI 178MM  na Tak EM-11.

Dalej ćwiczę obróbkę :)

 

8yq8HrE7PkES_16536x16536_wmhqkGbg.jpg

 

Edytowane przez wessel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 3 tygodnie później...

Jakimś cudem przez ok. pół godziny nastało niczym nie zmącone Słońce. Na tarczy pojawiła się "rzeczka" :) na godzinie 4 i dwie mikro-protuberancje na godz. 5:30 i 8 . Zbliżenie na protuberancję z Barlowem 2x GSO. Zestaw: PST na statywie ALT/AZ Coronado i kamerka Asi178. Obróbka: PIPP, Autostakkert, Photoshop.

Honecho1.jpg

Honecho2.jpg

Honecho3.jpg

Honecho4.jpg

Edytowane przez alinoe
  • Lubię 9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki uprzejmości Maćka (@wessel) mam okazję pierwszy raz pobawić się teleskopem słonecznym Coronado PST. Niestety pogoda nie rozpieszcza, dopiero dziś pierwszy raz od kilkunastu dni pojawiło się trochę czystego Słońca. Natychmiast wykorzystałem okazję, najpierw chwilę patrzenia, a potem próba z kamerką. Efekt tej próby poniżej. 
Coronado PST 40/400 + ASI224 posadowione na HEQ5. 

11.png.c125a7a2e69353fcd6de87bf08e5617f.png

  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
Godzinę temu, alinoe napisał:

@RomekAstrobaza To z dzisiaj???

oj nie nie

stare zdjęcie

sprzed hmm

1,5 roku? - przynajniej

 

takie subiektywnie wg mnie najlepsze jakie udało mi się do tej pory zrobić

 

Edytowane przez RomekAstrobaza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słońce z dziś, godz. 13:00. Tradycyjnie na tarczy lipa i w wizualu i na fotce. Coś tam na krawędzi majaczy ale szału nie ma. PST na montażu Alt/Az, kamera ASI178MM. Obróbka: Autostakkert 3, Photoshop.

Sun.jpg

Edytowane przez alinoe
  • Lubię 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słońce z dziś, godz. (tradycyjnie, bo wtedy jest u mnie między drzewami) 13:00 z ciekawostką na tarczy :). Wreszcie udało mi się złapać jaką/taką ostrość a i chmury współpracowały. Niestety, protuberancje nie dopisały. Mam wrażenie, że nawet załapały się łuki wystrzelonego wodoru złapanego przez grawitację gwiazdy na tle tarczy (zakreśliłem najbardziej widoczny). PST na montażu Alt/Az, kamera ASI178MM. Obróbka: PIPP (w przypadku wersji z Barlowem 2x GSO), Autostakkert 3, Photoshop.

Sun.jpg

Sun2.jpg

Sun3.jpg

 

materia.jpg

Edytowane przez alinoe
  • Lubię 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Andrzej78 napisał:

RomekAstrobaza :) Mnie się podobają obydwie prezentowane zdjęcia :) Przypominają mi prace Alana Friedmana Gratuluję !

Jaki sprzęt Ci robi takie fotki i czym obrabiasz ?

Dzięki.

Sprzęt całkiem dobry

Liunt 60mm doublestack 1200 tha plus Asi 1600mmc

 

Składam w autostakert a obrabiam w Ps -ie

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.