Skocz do zawartości

Słońce w h-alpha


Kamil K.

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...

Wczorajsze Słońce: przez Cirrusy, 18° nad horyzontem, w przerwie między chmurami. Czas w nazwie pliku.

 

Pierwsze Słońce od 3.5 miesiąca, dlatego nie mogę się powstrzymać przed publikacją, mimo że materiał nie jest kompletny.

 

LS60THa-F16-DMK23G445

 

SUN_2013-02-12_13-16UTC.jpg

 

Wersja mniejsza:

 

SUN_2013-02-12_13-16UTC_small.jpg

Edytowane przez Admiral_M
  • Lubię 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

 

 

Pierwsze fotki z kamerki IDS jak i Coronado PST :) Warunki w miarę dobre, ale nie porywały.

 

1.5x Single Stack:

15x-single-mosaic2.jpg

 

2.5x Single Stack:

25x-singlestack.jpg25x-singlestack2.jpg

 

 

1.5x Double Stack:

15x-doublestack.jpg15x-doublestack-prom.jpg

 

2.5x Double Stack:

25x-doublestack1.jpg25x-doublestack1-prom.jpg25x-doublestack2.jpg

 

Saturn z nocy... f/20 L

20x-saturn.jpg

 

 

Kamerka jak na razie spisuje się dobrze. Muszę aby rozgryźć konfigurowanie jej tak by FC używało tych ustawień.

Edytowane przez riklaunim
  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obie migawki. Na Słońcu brak zauważalnej zmiany szumu (najniższy gain). Na Saturnie różnica widoczna (wysoki gain) szumu pomiędzy migawkami. Saturn to taki testowy z jakiś 1500 klatek na filtrze L (padła bateria w motofocuserze, a koło zacięło się z zimna :D)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Próba łapania seeingu na wietrze, czyli krótsza ekspozycja i wyższy gain. Rezultat do bani, ponieważ Słońce w h-a ma bardzo duży DR, więc kombinacji za dużo nie ma, zatem kręcimy z zerowym wzmocnieniem, jeżeli chcemy mieć protuberancje i tarczę razem.

 

Poza tym, co wyżej, Słoneczko nasze zamiera chyba. Kolejna fotka w ramach ciekawości raczej, ponieważ wizualnie nadaje się do kosza.

 

LS60THa-F14-DMK23G445.

 

SUN_2013-03-25_14-28UT_fin.jpg

 

Tu aktywność cyklu 24-go, na koniec stycznia:

 

sunspot.gif

  • Lubię 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

patrix, a jak łączysz Coronado z Canonem, ze łapiesz ostrość ? Przez typowy adapter Canon - 1.25" w miejsce okularu ja nie łapię ostrości, bo matryca jest za daleko cofnięta. Mogę tylko złapać fokus jak przyłożę samo body aparatu do okularu teleskopu, ale że muszę trzymać w takiej konfiguracji aparat rękoma, to dobrego materiału na razie nie złapałem, bo mi się ręce trzęsą :).

Edytowane przez spider72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łapanie obrazu przez grube Cirrusy (jak przez gęsty dym) mocno po południu (alt=36°). Jakim cudem coś jeszcze widać to nie wiem. W każdym razie nie były to ani warunki, ani pora, na delektowanie się protuberancjami - co widać. Z 08/04, ale dopiero dzisiaj miałem czas obrobić materiał.

 

LS60THa-F13-DMK23G445. Czas w nazwie. Obrazek nie jest zorientowany poprawnie.

 

SUN_2013-04-08_15-23UT_bw.jpg

 

SUN_2013-04-08_15-23UT_c.jpg

 

I małe uaktualnienie cyklu 24 - na koniec lutego:

 

sunspot_eof_feb_2013.gif

 

 

  • Lubię 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.