Skocz do zawartości

Słońce w h-alpha


Kamil K.

Rekomendowane odpowiedzi

Piękne, puszyste ciało.

 

Dzięki za tak fajną kolorystycznie fotkę [może ktoś nie wie: Obecnie Słońce jest żółtym karłem !]

i ukłon w stronę płci grubszej ;)

 

______________________________________________________________

p.s.

charakterystyczną cechą żółtych karłów jest to, że są białe :szczerbaty:

 

 

Rozumiem, że patrzyłeś też wizualnie. Czy te parasolki/grzybki co tam oddzielają się od tarczy to zmieniają się w oczach? Wybuchają i zaraz zanikają?

Edytowane przez ekolog
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam,

też zajmuję się fotografowaniem Słońca tylko na razie efekty są mierne :)

Prosiłbym kogoś z Was, którzy wstawiają tutaj zestackowane zdjęcia o wstawienie jednej przykładowej pojedynczej klatki. Ciekawi mnie jak powinna wyglądać :)

Pozdrawiam,

Tomek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Ci za odpowiedź.

 

Wpadnij przy okazji do Tczewa to na żywo zobaczysz "jak to się robi" ;)

 

... i dziękuję za zaproszenie :) Szczerze mówiąc gdyby nie szkoła właśnie zabrałbym niezbędny ekwipunek, kawałek chleba i jak najprędzej wyruszyłbym do Tczewa :) Odpowiem Ci na PW.

 

Pozdrawiam,

Tomek L.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś już miała być pogoda ale jak tylko odebrałem pakę to zaczęło padać (dosłownie!). Odwieczne prawo się sprawdza ;)

 

Na jutro się nastawiam na atakowanie ogródka z zupełnie nowym setupem, no prawie, bo tylko kamerka się ostała. Lunta powieszę na IEQ45, zobaczymy jak się sprawdzi :)

 

Najbardziej jestem ciekaw czy rzeczywiście pasmo to <.65A, czyli czy obrazy są porównywalne z jak z double stacka mniejszych braci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile klatek składa się na tę animację i w jakich odstępach czasu były robione?

 

Aminacja składa się z 5 klatek (stacki po ok 30 klatek), robione w odstępach średnio po ok 6 minut, pogoda była kiepska i nie pozwoliła na regularne odstępy. Bardzo pozytywnie zaskoczyła mnie szybkość rozchodzenia się tego wybuchu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, jestem po pierwszym świetle. Warunki bardzo słabe, do tego Słońce już nisko. Tuba na montażu azymutalnym (T-Rex) i prowadzenie ręczne. Miałem lenia, nie rozstawiałem EQ

Ogniskowa 900mm

 

flycap502-0000_wvs.jpg

 

flycap500-0000_wvscz.jpg

 

Pomimo wszystko poczułem moc apertury. Przy dużych powiększeniach można pogmerać w protuberancjach bez strat w jasności obrazów i wyłapywać drobne detale. Widok tarczy nie jest jak w double stacku ale jednak detalu więcej niż w singlu 100-tki

 

Pierwsze zdjęcie prześwietne :). Strach pomyśleć co wyjdzie jak Słońce będzie wysoko :)

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, jeszcze trochę brakuje ;)

 

Pierwsza z dzisiaj - close up na filament przy ogniskowej 1800mm. Znowu jazda z ręcznym prowadzeniem. iOptron zrobił mi niespodziankę - wtyk zasilania jest inny niż w HEQ-5...

 

Jup_R_25_10_2011_141532 prom_wvs.jpg

Edytowane przez Pablito
  • Lubię 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem wątpliwości czy to wstawiać. Z azymutala ciężko zrobić coś sensownego. Połowa kadru rozmyta (przesunięcie obrazu przy ręcznym prowadzeniu) i duża część klatek leci do kosza bo Avistack nie radzi sobie ze skokami klatek jak próbuję ręcznie przesunąć kadr... Już nie wspomnę o balustradzie balkonu w części kadru i godzina 15-ta to już marna pora na focenie.

Dobra, wyżaliłem się ;) Wrzucam mozaikę z przeprocesowanego materiału, nie było wyjścia żeby coś z tego wyciągnąć.

 

flycap510-0000_wvs_stitch moz.jpg

  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.