Skocz do zawartości

Kometa 8P/Tuttle w szkicu


Grodlife

Rekomendowane odpowiedzi

No więc dzisiaj coś mnie skusiło aby zacząć rysować te nasze astro-cudeńka.

Już od jakiegoś czasu przymierzałem się do następnego przybysza z obłoku Oorta... 8P/Tuttle...

Nie dość że udało mi się ją upolować to zrobiłem jej skromny portret. Do policyjnej kartoteki oczywiście :banan: .

 

SPRZĘT: SYNTA DOB 8"

OKULAR: TS WA 32mm

SEEING: 3/5

KRÓTKI OPIS PRZEBIEGU OBSERWACJI: Niebo czyste, napewno zadowalające dla astroamatora. W czasie obserwacji sąsiad włączył na polu żarówe ale jakoś to przeżyłem (obyło się bez rękoczynów :szczerbaty: ).

 

TAAAdaaaam :helo: :

 

kometatuttle.jpg

 

Ekhem, zaznaczam że jestem początkujący :Boink: .

Muszę chyba wymienić montaż bo coś za bardzo szaleje z fasolkami :ha: .

Jestem naprawdę zadowolony... zadowolony tym że zdołałem przetrwać te pół godziny i obyło się bez amputacji rąk (oj, zimno w górach) :ha: .

Tymczasem chciałbym powiadomić że zacząłem robić szkic pt. ,,Droga planetoidy Ceres''. Przez parę dni (o ile pogoda pozwoli), postaram się lukać w telepa i szkicować Ceres na tle gwiazd. Taka konkurencja dla fociarzy latających kamyczków :D .

Pierwszy szkic już gotowy, mam nadzieje że niebawem zobaczycie efekt mojej pracy :Beer: .

 

Pozdrawiam

Robert

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc dzisiaj coś mnie skusiło aby zacząć rysować te nasze astro-cudeńka.

Już od jakiegoś czasu przymierzałem się do następnego przybysza z obłoku Oorta... 8P/Tuttle...

Nie dość że udało mi się ją upolować to zrobiłem jej skromny portret. Do policyjnej kartoteki oczywiście :banan: .

 

SPRZĘT: SYNTA DOB 8"

OKULAR: TS WA 32mm

SEEING: 3/5

KRÓTKI OPIS PRZEBIEGU OBSERWACJI: Niebo czyste, napewno zadowalające dla astroamatora. W czasie obserwacji sąsiad włączył na polu żarówe ale jakoś to przeżyłem (obyło się bez rękoczynów :szczerbaty: ).

 

TAAAdaaaam :helo: :

 

kometatuttle.jpg

 

Ekhem, zaznaczam że jestem początkujący :Boink: .

Muszę chyba wymienić montaż bo coś za bardzo szaleje z fasolkami :ha: .

Jestem naprawdę zadowolony... zadowolony tym że zdołałem przetrwać te pół godziny i obyło się bez amputacji rąk (oj, zimno w górach) :ha: .

Tymczasem chciałbym powiadomić że zacząłem robić szkic pt. ,,Droga planetoidy Ceres''. Przez parę dni (o ile pogoda pozwoli), postaram się lukać w telepa i szkicować Ceres na tle gwiazd. Taka konkurencja dla fociarzy latających kamyczków :D .

Pierwszy szkic już gotowy, mam nadzieje że niebawem zobaczycie efekt mojej pracy :Beer: .

 

Pozdrawiam

Robert

 

No i fajnie wyszło. Jeszcze tej komety akurat nie szukałem. Ale jak znajdę to też pewnie jakis pamiątkowy szkic zrobię. Fajnie, że coraz więcej osób sie bawi w szkicowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka! No to tym szkicem zachęciłeś mniej do poszukania Tuttle'a. Tak trzymać. :banan:

 

Czy mi się wydaje (monitor mnie oszukuje) czy dodałeś trochę takiego zielono-niebieskiego zafarbu do tej komety, była by wtedy trochę podobna do tej ze zdjęć?

 

Czekam na szkice Ceres i życzę czystego nieba w całym 2008 roku!

 

Keep sketching! :Beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy aby na pewno z obłoku Oorta...?

 

No teraz nie jestem tego taki pewien bo przeczytałem że niektóre komety a zwłaszcza te krótkookresowe pochodzą z pasa Kuipera. No cóż, ciągle dowiaduję się czegoś nowego :Beer: .

 

Czy mi się wydaje (monitor mnie oszukuje) czy dodałeś trochę takiego zielono-niebieskiego zafarbu do tej komety, była by wtedy trochę podobna do tej ze zdjęć?

 

No troszke takiego zafarbu dodałem, chyba nie powinienem bo szkic powinien lepiej oddwać to co widać w okularze a nie na fotkach. Następnym razem zaniecham takich zabiegów.

Powyższy szkic jest moim pierwszym astroszkicem, miałem zresztą pewne techniczne problemy na miejscu obserwacji: brak przypinanej latarki z klipsem, fiszora i porządnej gumki :szczerbaty: .

 

Apropos latarki, gdzie kupiłeś tą swoją?

Edytowane przez Grodlife
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Apropos latarki, gdzie kupiłeś tą swoją?

 

Trafiłem na nią w krakowskim Media Markecie, chociaż przyznam że ostatnio takiej tam nie widziałem (a przydała by się druga), ale inne z możliwością przypięcia bywają. Ostatni przyszedł mi do głowy całkiem nowy i kompletnie inny sposób oświetlania szkicu... brak tylko czasu na realizację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.