Skocz do zawartości

Jowisz 22.04.2003


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Następna fota Jowisza. Niestety wyszedł mi jakiś fioletowawy kolorek na oryginale, który tutaj jest juz o niebo mniej drażniący. Jednak w porównaniu z innymi fotami, wygląda jakby był robiony przez słaby achromat ??? I tu pytanie do Was: jak bardzo kolorystyka zdjęcia zależy od ustawien kamery? Przy jakich ustawieniach Jowisz wyjdzie "naturalnie"?

 

Aha, to jest fotka o ktorej mowa:

 

jowisz22042003.jpg

 

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No Małek, narzescie jakaś mniej udana fotka.  Bo już zacząłem się załamywać.  Po prawdzie to i takiej do chwili obecnej nie cyknąłem, ale widać wyraźne obniżenie lotów. ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No Krokodylu, ja i tak jestem zadowolony zwłaszcza, że udało mi się zrobic te fote ze 100mb wolnego miejsca na dysku ;)

Dam sobie rękę uciąc, że gdyby nie jakies felerne ustawienia kamery wyszło by jeszcze lepiej. :)

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w sumie zrobiłem jakiś 30 zdjęć, głównie mojej córce za dnia.  Czy takie też Cię interesują?

 

Nie chciałbym, że by ktokolwiek pomyślał, że sprzęt mi się nie podoba - jest super, ale jak pisałem mam trochę obiektywów do Nikona, oraz żonę z jasno określonymi potrzebami foto.  Model 4500 wziąłem tylko na próbę żeby zobaczyć jak astro wychodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w sumie zrobiłem jakiś 30 zdjęć, głównie mojej córce za dnia.  Czy takie też Cię interesują?

 

Uwielbiam oglądać zdjęcia. Smiało mozesz pokazać córkę za dnia ;D

 

30 zdjęć to jednak za mało, aby ocenić i poznać aparat. Jak zauważyłem, nie zdążyłeś nawet przeczytać instrukcji obsługi. Jeśli kupiłeś go z myślą o astrofoto to faktycznie był to błąd. Ale w takim razie nie przygotowałeś się do zakupu. W internecie jest mnóstwo fotek astro tym aparatem. Na tej podstawie można doskonale zorientować się o przydatnosci 4500 do astrofoto. Ja bym się tak nie poddawał. CP4500 ma dużą przewagę nad webkamerką - możesz zawsze zrobić fotki córki za dnia. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt Togal, ale do robienia zdjęć córce mam kilka innych aparatów, w tym z jeden cyfrowy. Jak mówiełm, ten jest super, ale jest to kolejny aparat, którego tak na prawdę nie potrzebuję.  Wziąłem go tylko dlatego, że korzystając z dobrej pogody chciałem wypróbować w nocy.  Wydaje mi się, że nawet jak się bardzo postaram, to i tak webem wyjdą lepsze zdjęcia planet.  Do DS ani ten Nikon ani web tak na prawdę się nie nadają.  Można coś tam żeźbić, ale nie będzie to arcydzieło.

Nikona kupiłem w dość okazyjnej cenie, więc straty na tym nie planowałem.  

Czy uważasz, że tym sprzętem warto robić astro-foto?  Czy innym modelem, cyfrową lustrzanką się nie da?

 

Acha, co do zdjęć córki, to mogę coś podesłać, bo niektóre są fajne.  Jest jeden problem - waga plików po 800-900kb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy uważasz, że tym sprzętem warto robić astro-foto?  Czy innym modelem, cyfrową lustrzanką się nie da?

 

Uważam, że warto jeśli się ten aparat ma i nie planuje się go sprzedać. Nie warto go kupować tylko do astrofoto. Lustrzanką cyfrową DS będzie duzo lepsze niż CP i web'kami. Poszukaj po internecie. Jednak najładniesze fotki DS jakie widziałem to SBIG ;D

 

Acha, co do zdjęć córki, to mogę coś podesłać, bo niektóre są fajne.  Jest jeden problem - waga plików po 800-900kb.

 

Poproszę to najładniejsze. ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Togalku. Sbig to specjalistyczne CCD do astro  za sporą kasę.   Papatki mówił, że trzeba do tego jeszcze wheela z filtrami i godziny na obróbkę.  Takim fanem tego sportu to chyba jeszcze nie jestem.

Web kosztuje 400-500 zł i już można fajne planetki cykać.  Do DS negatywowa bądź cyfrowa lustrzanka, którą można również do iinych okazji wykorzystać.  Są to w sumie uniwersalne rozwiązania.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, zrobiłem małą korektę kolorów we wszystkich moich pokazywanych ostatnio fotach. Jak Wam się teraz podoba?

Pozdr

Małek

 

PS. Do tych ktorzy wchodzą do tego postu "przez emaila" -  poprawiona fota jest na miejscu poprzedniej czyli na pierwszej stronie wątku ;););)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krokodylu,

Ola jest prześliczną dziewczynką - gratuluję tak ślicznego dziecka.

Dziekuję za fotkę   ;)

Pomysł z "nakryciem głowy" to Twój, czy Oli? Po mince sądząc, spokoju wiele nie daje ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wsparcie Panowie. Ona jest aniołkiem tylko na zdjęciach i przy obcych.

 

Togal, sam mówiłeś, że lustrzanką cyfrową będzie lepsze DS, a zdjęcia naziemne też będą pewnie OK.  Już praktycznie deal zatwierdzony.  Fizycznie jeszcze nieskonsumowany, ale kupiec na CP4500 czeka, a ja prawie dogadałem D100.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.