Skocz do zawartości

Jowisz 22.04.2003


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

te fotosy są do ogladania.  Po te tam umieściłem.  Mam znajomych i rodzinę porozrzucana po świecie i sobie pomyślałem, że taki web to niezły pomysł.

 

Niestety tylko jedno zdjęcie jest robione CP4500.  Pozostałe, to albo taką 2Mpix tandetką, która kupiłem córce, albo scany ze zdjęć negatywowych.

(37new też jest z CP4500 ale chyba przy mniejszej rozdzielczości)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(37new też jest z CP4500 ale chyba przy mniejszej rozdzielczości)

 

I tu niestety już bardzo dobrze widać to o czym mówiłem - CP lubi prześwietlać jasne partie przy kontrastowych scenach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie ma na to uniwersalnego "fix'a". Ale spróbuj coś takiego przy tego typu scenach:

1. Aparat w trybie manual

2. Zmniejsz kontrast

3. Przełącz na pomiar punktowy i wyceluj w miejsce gdzie przewidujesz prześwietlenie

3. Ustaw przysłone na odpowiednią głebie ostrości

4. Dobierz odpowiedni czas

5. Zrób korekcje ekspozycji EV=+0,3

6. Zablokuj parametry ekspozycji (spust do połowy)

7. Popraw kadrowanie

8. I zrób fotke

 

To krytyczne miejsce powinno naświetlić się poprawnie. Być może trzeba będzie trochę poprawić jakimś fotoszopem miejsca lekko niedoświetlone, ale to nie jest trudne. W drugą stronę sie nie da - jeśli jest przeswietlone to nic się nie da już zrobić.

 

PS. Jest to wada wszystkich kompaktów cyfrowych, ale Nikon jest w tym najlepszy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.