Skocz do zawartości

Dźwięk pracy montaży


Hans

Rekomendowane odpowiedzi

Tak na szybko, to słuchając nagrania Hansa przy max speed, usłyszałem to samo dziwne "charczenie" nakładające się na dźwięk silników.

Czy ktoś to też ma w swoich HEQ-5 lub EQ-6? I co to może być?

:Beer:

 

U ciebie jest to chyba znacznie wyraźniejsze. Stawiam na przekładnie, ale to spekulacja amatora. I wcale nie jest powiedziane, ze coś im jest.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U ciebie jest to chyba znacznie wyraźniejsze. Stawiam na przekładnie, ale to spekulacja amatora. I wcale nie jest powiedziane, ze coś im jest.

 

Pozdrawiam.

 

Wyraźniejsze bo się chyba głośniej nagrała całość.

Patrzyłeś wyżej jak ustawiałem dyktafon względem monta?

Ale faktycznie, sam fakt że u Ciebie też tak jest, daje już do myślenia że raczej wszystko jest ok.

Pozdrawiam

 

P.S.

Tadeo, daaaj kooosiarkę.... Pleeease.... ^_^

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Nagranie HEQ5 PRO SkyScan prosto z pudelka.

 

Nagranie jest mocno skompresowane, poniewaz Forum odmawialo wspolpracy nawet przy 600kB.

Nagranie wykonane za pomoca laptopa (wzmocnienie mikrofonu na max), wiec jakosc jest taka sobie.

Po uszach bije dzwiek przy predkosci x6, na nagraniu jest to glosniejsze niz w rzeczywistosci. Z kolei przy nizszych predkosciach "swierszcze" sa glosniejsze niz na nagraniu.

 

heq5proskyscan1.zip

 

Piotrs

Edytowane przez piotrs
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, podszedłem wczoraj do nagania HEQ5 classic, ale... cisza. Jest tak niegadatliwy, że po prostu zarejestrowałem kompletna cisze. Nic. Wykombinuje coś może w weekend (wsadze ten dyktafon w wyjscie polarnej czy jak), to może ten delikatny pomruk głowicy uchwyce.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Forum coś czasem robi zip'om. PW do mnie z adresem i informacją który plik potrzebny, to wyśle. (porobić miejsce na skrzynkach, przed takim e-mailem, bo tego za chwile moze być sporawo).

 

Pozdrawiam

 

Myslalem ze to "linuksowcy ortodoksci" (nie mam nic do linuksa ani do windowsa!) pakuja zipem unixowym i dlatego ja nie moge WinZipem, ale po tym jak wyslalem swoje wlasne nagranie nie moglem sam go rozpakowac po download z AF. Po blizszym badaniu wyszlo ze cos tu ma do rzeczy gz (unixowy). Moze zmieniac rozszerzenia (np na jpg albo aaa) i potem recznie z powrotem na zip?

 

Co do ciszy przy HEQ5 classic to proponuje nagranie na roznych predkosciach. U mnie x6 jest szczegolnie halasliwe.

 

Piotrs

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

no dobra

wreszcie Celina dała się namówić na krótki występ

chcieliście kosiarki to ją macie :ha:

przypominam tylko że ten chińczyk kosztował tylko 2300 z GoTo więc trzeba przy nim mocno zmrużyć oko

nagrałem od najwyższej prędkości do rate 6 - poniżej trzeba przykładać ucho do montażu żeby cokolwiek usłyszeć

używałem MP3 plejera z mikrofonem przytykanym prawie do montażu

aha - jako ostatnie nagranie jest odgłos montażu przy prędkości gwiazdowej

 

a pliczek z trojanem dzięki któremu otrzymam wasze hasła, konta i piny jest tu

:ha:

http://tadeoho.ovh.org/celina.exe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no dobra

wreszcie Celina dała się namówić na krótki występ

chcieliście kosiarki to ją macie :ha:

przypominam tylko że ten chińczyk kosztował tylko 2300 z GoTo więc trzeba przy nim mocno zmrużyć oko

nagrałem od najwyższej prędkości do rate 6 - poniżej trzeba przykładać ucho do montażu żeby cokolwiek usłyszeć

używałem MP3 plejera z mikrofonem przytykanym prawie do montażu

aha - jako ostatnie nagranie jest odgłos montażu przy prędkości gwiazdowej

 

a pliczek z trojanem dzięki któremu otrzymam wasze hasła, konta i piny jest tu

:ha:

http://tadeoho.ovh.org/celina.exe

No nieeee. Tadeo!!!!! Twój program wyciął mi plik system ini. i kosz systemowy. :ha::Boink:

A tak na poważnie. Jestem przerażony tym co usłyszałem. Jeśli tak działają montaże to dobrze, że nie robimy zdjęć z dźwiękiem. A ja mam właśnie zamiar kupić taki montaż. No trudno. Dzięki Twemu plikowi będzie czas przywyknąć. Szok będzie mniejszy.

Edytowane przez sp2ukx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...a pliczek z trojanem dzięki któremu otrzymam wasze hasła, konta i piny jest tu

:ha:

http://tadeoho.ovh.org/celina.exe

 

No masz! Anty virus mi się włączył... :ha: Żartowałem :szczerbaty:

Kurna, Tadeo jak Ty na wał idziesz to wszystka zwierzyna chyba myśli że to koniec świata? :ha:

Dzięki że nam dałeś posłuchać... Kosiarza Nieba B)

Pozdrawiam :Beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:ha: no to mam już dostęp do dwóch kont - jedno PKO a drugie MBank :ha:

a wracając do tematu

każdy dźwięk ma 10 sekund circa

i pierwsze 5 sekund to jest mikrofon przy samej głowicy RA natomiast drugie 5 sekund to DEC

bez przesuwania mikrofonu do osi która jest parę centymetrów dalej

więc to chyba też daje jakąś tam miarkę jak głośny jest montaż w terenie

rzeczywiście CG 5 GT jest kosiarką

i tu nie ma co ściemniać :banan:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to kocham ten dźwięk , przynajmniej wiem że montaż pracuje , a jak pracuje na małej prędkości rate 1 to się zastanawiam czy się nie zepsuł , ale ja się wychowałem na więc kosiarki mi nie przeszkadzają :D .

 

A tak poważniej to ten mont całkiem nieźle prowadzi-jestem pozytywnie rozczarowany, tak samo jak wyszukiwaniem obiektów, jeśli tylko dobrze przeprowadzi sie procedurę i użyje okularu z podwójnym podświelanym krzyżem , to jest dość dokładny.

 

Odszukanie np. Urana zajmuje mu wówczas kilkanaście sekund- a wam :D .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.