Skocz do zawartości

Własnie przyszła Synta 8 :D i co dalej ?


Bilaj

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć "wredny" - a co powiesz na NGC 7662 :D i tylko mi nie mów że poza zasiegiem 8" :szczerbaty:

jeżeli już operujesz potocznymi nazwami typu "mgławica Andromedy" to napisz - Blue Snowball Nebula i wszystko jasne :szczerbaty:, bo w Andromedzie jest jeszcze parę obiektów, które akurat Bilajowi niewiele mogą mówić, a są do wychwycenia na bank :D (jak np. M31, M110, M32)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Smiej sie dalej :P

Bilaj: ta mglawica (ngc 7662) ma taki sam numer jak Twoj numer uzytkownika. Musisz ja znalezc :szczerbaty:

Szperam juz po forach i idziemi coraz lepiej tylko niebo dzis do bani :)

I bardzo dobrze. Poczytaj fora, poczytaj celestie, przejrzyj mapy jak bedzie pogoda to wystaw rure i szukaj. Juz wiesz co bo nie raz Ci tu pisali co warto na poczatek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bilaj: ta mglawica (ngc 7662) ma taki sam numer jak Twoj numer uzytkownika. Musisz ja znalezc

 

Dobry pomysł, niech każdy znajdzie obiekt z katalogu NGC o swoim numerze użytkownika :szczerbaty:

ja już sprawdzałem i moży byc mały problem:

 

"Object / NGC1178 References: NGC1178

Description: Object called nonexistent in the RNGC (Sulentic and Tifft 1973), in Perseus

More InformationDreyer´s Description: *13 in vF neb (?)

Links / References: Bigourdan.

Right Ascension: 3 : 04.6 (h : m)

Declination: +41 : 18 (deg : m)

Distance: (kly)

Magnitude: (apparent mag)

Dimension: (arc min / apparent)"

 

a tu jest nawet zdjęcie:

http://www.skyfactory.org/deepskycatalogue/NGC1178.html

 

a w innnym miejscu:

NGC 1178 – gwiazda podwójna, znajdująca się w gwiazdozbiorze Perseusza. Odkrył ją Guillaume Bigourdan 17 grudnia 1884.

 

i bądź tu mądry :Boink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś słabo trafiamy.

 

NGC1643...

 

Rodzaj obiektu: Galaktyka

Gwiazdozbiór: Erydan

Jasność: 14.0 mag

Rozmiar: 1.2'x1.1'

 

Muszę spróbować ją namierzyć. Daję 99%, że bez sukcesu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam to :

 

Object Type: Galaxy

Visual Magnitude: 13.6

 

I co ja mogę z moim zeissem zrobić? :blink:

 

Chyba tylko tyle http://www.ngcic.org/dss/dss_n4200.asp :wacko:

 

Kiedy jednak czytam posty Bilaja to cieszę się, że nie porwałem się o drazu na jakąś armatę, a dałem sobie czas na poczytanie i zerkanie przez 10x50.

 

Pozdrawiam :Salut:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wy tu się nakręcajcie w odnajdywanie swoich numerów, a ja tu mam kolejen pytanie :)

 

Przeniosłem sie do innego pokoju , patrze a mniej wiecej na odległosc 400 metrow wiezyczka a raczej jakas antena na koncu ktorej pala sie czerwone swiatełka - wiec bach ustawiłem i kalibracja szukacza z teleskopem najpierw patrzyłem w okular 25mm ustawiłem na srodek lampeczek a pozniej cenrowałem szukacz, nastepnie zalozylem okular 10mm i znow na srodeczek i dokreciłem szukacz aby wskazywał do perfeckji i teraz tak. W szukaczu piekny zblozony OSTRY obraz natomias w telekopie niezaleznie jak ustawiam fokusera ciagle mało ostry obraz...Wiec tak sie zastanawiam jak ja mam widziec w miare ostro niebo i planety jak ja nie widze w odległosci 400m lampek ostrych....

 

P.S nabyłem dzis Vixena LV 6 mm - myslalem ze moze to cos zmieni z ta ostroscia a tu lipa niemal tak samo widac jak na plosli 10 mm :|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie to otwarte okno.... Tak teraz obserwuje dodam ze telep ostudzony.... :(((

A jak sprawdzam kolminacje to wszytsko ok :( Poddje sie nie wiem co jest nie tak :/

 

 

:szczerbaty::blink::Beer: Chopie ty chyba jeszcze nie widziałeś ostudzonego telepa. Przez okno się teleskop NIE wystudzi - i co za tym idzie nie uzyskasz ostrego obrazu. Im większe powiększenie tym gorzej. To już zdaje się, że było pisane w tym temacie. Aby był teleskop wystudzony musisz go wystawić na dwór (ew. balkon) i ma tam stać przez około 0,5 godziny. Po tym czasie powinieneś mieć OSTRY obraz. Mam wrażenie, ze ty nic nie czytasz co ludzie do ciebie piszą.

Swoją droga ta wieżyczka może być za blisko, aby uzyskać ostry obraz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyjdź z teleskopem na dwór!

Przez otwarte okno zimą to sobie możesz sąsiadki podglądać przez małą lornetkę.

Ruchy powietrza zabiją obraz totalnie. Zmasakrują go.

Wyprowadź sprzęt na dwór, a jak Ci się nie chce targać takiego grata to go sprzedaj i kup coś mniejszego, co będziesz mógł zabierać na dwór.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swoją droga ta wieżyczka może być za blisko, aby uzyskać ostry obraz.

 

400 m to raczej nie jest za blisko, kiedyś podglądałem bociany w gnieździe z Synty 200/1200 z odległości może 250m, obraz był ostry jak żyletka, widziałem nawet jak oczy zamykają ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wy tu się nakręcajcie w odnajdywanie swoich numerów...
taaa, fatalny offtop :mellow:

 

a ja tu mam kolejen pytanie :)

Przeniosłem sie do innego pokoju , ....

:huh:

To jest jakiś żart chyba...

 

Dwa tematy, 8 stron porad, masa linków...

a efektem jest przeniesienie telepa pod inne okno... :blink:

 

P.S nabyłem dzis Vixena LV 6 mm - myslalem ze moze to cos zmieni z ta ostroscia a tu lipa niemal tak samo widac jak na plosli 10 mm :|
posunięcie godne mistrza szachowego...ale Synta i tak da Ci mata...

 

:huh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak sprawdzam kolminacje to wszytsko ok :( Poddje sie nie wiem co jest nie tak :/

 

Dobry jesteś - umiesz skolimować teleskop a nie znasz podstaw prowadzenia obserwacji ?

Jeśli masz taką samą wiedzę dotyczącą kolimacji jak do reszty tematu to teleskop na 100 % jest nieskolimowany.

Sugeruję abyś dobrze poczytał forum zanim zaczniesz zadawać pytania, koledzy Ci radzą a Ty dalej swoje.

 

Pozdr. Artur

P.S. Jakie posiadasz ksążki, poradniki na temat astro ?

 

P.S. II Wimmer przemów do Bilaja.

Edytowane przez fiorina01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bilaj, gadac do Ciebie to jak grochem o sciane. Co nie napiszemy Ty i tak swoje. Uparty jestes i zawsze wiesz najlepiej. To po kiego grzyba piszesz tu i prosisz o rady? I tak zrobisz po swojemu a nas olejesz. Tak bylo w watku dotyczacym kupna teleskopu tak jest i teraz.

 

Czytales o sposobie prowadzenia obserwacji a mimo to obserwujesz z okna? Czytales jak wplywa atmosfera na jakosc obrazu? Nie wiesz ze patrzac na obiekty przy linii horyzontu patrzysz przez najbardziej niestabilne warstwy atmosfery?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeniosłem sie do innego pokoju , patrze a mniej wiecej na odległosc 400 metrow wiezyczka a raczej jakas antena na koncu ktorej pala sie czerwone swiatełka - wiec bach ustawiłem i kalibracja szukacza z teleskopem najpierw patrzyłem w okular 25mm ustawiłem na srodek lampeczek a pozniej cenrowałem szukacz, nastepnie zalozylem okular 10mm i znow na srodeczek i dokreciłem szukacz aby wskazywał do perfeckji i teraz tak. W szukaczu piekny zblozony OSTRY obraz natomias w telekopie niezaleznie jak ustawiam fokusera ciagle mało ostry obraz...Wiec tak sie zastanawiam jak ja mam widziec w miare ostro niebo i planety jak ja nie widze w odległosci 400m lampek ostrych....

 

P.S nabyłem dzis Vixena LV 6 mm - myslalem ze moze to cos zmieni z ta ostroscia a tu lipa niemal tak samo widac jak na plosli 10 mm :|

Powiedziałem, że nie będę się już wypowiadał, ale to mnie po prostu znerwicowało. Mnie się wydaje, że to jest po prostu prowokacja- ktoś robi sobie z nas "jaja". Nie chcę o nic oskarżać Bilaja, ale denerwuje mnie, że mimo tłumaczenia, życzliwych rad, a nawet namów do wspólnych obserwacji i spotkań ten user po prostu nie reaguje! Tłumaczymy mu coś, a on dalej swoje, jak gdyby nie czytał naszych wypowiedzi... Jeśli to jednak nie jest prowokacja, to sam już nie wiem co o tym sądzić- Po co nabywać nowe okulary, które nie są wcale tanie, skoro wie się, że nic to nie da? Przecież mu to wytłumaczyliśmy. Ja też bardzo chciałbym pomóc Bilajowi, ale odnoszę wrażenie, że tylko tracę czas.

To był już mój naprawdę ostatni post w tym topicu.

Bilaj- jeśli tam jesteś to przeczytaj uważnie oba swoje tematy, artykuły na celestii...(po co ja to w ogóle piszę?!). Teraz tylko to może Ci pomóc.

 

Bo WSZYSTKO czego potrzebowałeś, zostało tu już napisane.

 

Pozdrawiam,

Krawat...

Edytowane przez Krawat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.