Skocz do zawartości

Historia mojego astrografu.


pepelito

Rekomendowane odpowiedzi

Pomyślałem czemu by nie opowiedzieć jak powstały etapy mojego hobby. Nie będę się za bardzo rozpisywał powiem co jak gdzie i kiedy kupiłem/zrobiłem.

 

 

1. Rok 2006

 

Koniec wakacji. Miałem 150zł. Szukałem na allegro jakiś ciekawych rzeczy a rże w oczy rzucił się mi teleskop Nostrus 60/700 za 115zł. Pomyślałem kupuje. Kupiłem tylko dlatego że astronomią interesuje się od wieku gdy miałem 5l.W końcu przyszedł do mnie.Pierwsza obserwacja poszedł księżyc ostrości nie ustawiałem bo nie wiedziałem że trzeba. Piękny widok. Obserwowałem tez gwiazdy. Znalazłem na niebie jakiś obiekt wyglądał jak kulka. Dopiero w 2007r. dowiedziałem się że to mars. Wtedy się uradowałem.

 

2. Rok 2007

 

Do wakacji. Mało obserwowałem. A to tylko dla tego ze nie miałem mapek nieba. Tata po wakacjach kupił aparat cyfrowy Canon A550. Miałem szczęście że ma czasy 15s. Pomyślałem czemu by ich nie wykorzystać do robienia astro-fotek. Zrobiłem astrokoziołka. Na początku był bez napędów potem dorobiłem silnik

 

 

1babe85a6cf6a24amed.jpg

 

 

Zrobiłem na nim wiele fotek gwiazdozbiorów. Zaczęło mnie coraz bardziej ciągnąć foto teleskopem. Pomyślałem czemu nie zrobić. koziołka do teleskopu.

 

0eb1849f4e3195c0med.jpg

 

Ale to nie działało bardzo się trząsł. Poszedł zapomnienie

 

Przerobiłem mojego AZ-1 na montaż paralaktyczny z mikroruchami.

 

 

7e8078de781c105cmed.jpg

 

Było o wiele lepiej chciałem robić fotki długoczasowe. Dlatego na Astro-forum. Napisałem temat "przyjmę montaż paralaktyczny obojętnie jaki". Zaczęło się ludzie się wypowiadali. A Jacek Pała zorganizował zbiórkę.. Tak bardzo się ucieszyłem. W końcu zbiórka doszła do końca pieniądze zostały zebrane. I na mikołaj miałem montaż EQ3 z napędami.

 

944efbfee2e6785dmed.jpg

 

Dorobiłem sobie złączkę aparat-okular. Zacząłem strzelać foty. Pomału zaczęło mnie to tak wciągać. Tak że aparat już mnie nie doganiał został w tyle. Postanowiłem ko\upić kamerkę SC1. Sprzedałem Montaż AZ-1, MX440 zapożyczyłem się u taty. Zacząłem wypatrywać oferty. Natknąłem się na Vestę za 90zł. Ale z sprzedającym brak kontaktu. Szukam dalej znajduję na allegro QuickCam SC1. Okazuje się że to sprzedaje Sp2lux z a-f. Kupiłem. Dotarła do domu. Ale jak robić foty nie mając kompa. Kuzyn mi dał ale bez obudowy i zasiłki. Obudowę zrobiłem.

 

3a15b78dc7551b42med.jpg

 

 

d6692a0009717c18med.jpg

 

3. Rok 2008

 

Ale brak zasilacza. Skontaktował się ze mnę pewna osoba. Powiedziała że jest mi smutno z powodu nie udanej akcji "Teleskop dla...." postanowiła podarować mi zasilacz. Jutro go wyśle. Dziś dostałem też od kuzynki chłopaka monitor do kompa. A więc mam już wszystko. A jeszcze Phillips obiecał że może pożyczy mi Vestę SC3. To wtedy z Mojego Quickcama. Była by kamerka prowadząca - guiding. A z SC3 pożyczonej była by kamera główna. Jak ja się z tego wszystkiego ciesze. Jak będę miał wszystko w domu. To zrobię zdjęcia całego zestawu.

 

PS zapytacie dlaczego ja to pisze. Pisze dla tego abym ja i wy mogli mieć wszystko w jednym miejscu. Myślę ze moderatorzy sie nie obrażą.

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba faktycznie z tą obudową przesadziłeś.

Obawiam się ze jak karton załapie wilgoć, komputer trafi szybciej niż myślisz.

Myśle ze nawet fakt , że procesor i zasilacz się dość mocno grzeje nie uratuje płyty głównej po zetknięciu się jej z wilgotnym pudłem.

 

Lepiej to zapakuj w jakiś plastik, lub jak jak ktoś radził, skleć z desek lub wydłub w pniu jakąs obudowę , która nie bedzie dotykać bezpośrednio elektroniki.

 

Fakt , że w kartonie wygląda hardcorowo, ale za chwile będziesz mial problem z powodu braku komputera :)

 

Pozdrawiam

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tia.... kurna.... esteci sie znaleźli...

Pepelito... ja mam drewniany komputer i działa już ze 4 lata w ten sposób, w srodku wodne chłodzenie z pompki do akwarium, nagrzewnicy od łady samary i pudełka sniadaniowego.... ten komputer zaróbił już na 4 macbooki, wartburga, wyjazd na syberię, dyplom z architektury i pare innych takich...

DSCN2217.JPG

estetami się kurna nie przejmuj...

 

PS Pozdrawiam chłopaków estetów - :Beer:

Edytowane przez philips
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.