Skocz do zawartości

Potężna lorneta astrognomiczna10x70


Rekomendowane odpowiedzi

"Nie zauważyłem najmniejszych oznak aberracji chromatycznej, komy, lub astygmatyzmu, lorneta nie winietuje. Kontrast powala na kolana, odwzorowanie bieli idealne, żadnych zażółceń Obiektywy pokryte powłokami wielowarstwowymi w kolorze brązowym. Nie zauważyłem odblasków własnych."

 

 

To tak daleko fizyka poszła do przodu? Co tam za szkła siedzą? No i ten montaż widłowy Sky-Luker. Super cenę. Jeżeli ktoś chce oddać za darmo swoje apo by mieć to cudo to chętnie przyjmę :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 1 rok później...

Postanowiłem trochę odkopać temat :)

 

W przypływie geniuszu i godzinki wolnego czasu stworzyłem "teleskop"

ca_o__.JPG

 

Jest to niesamowita luneta chromatyczna o średnicy obiektywu 80mm i ogniskowej 250mm co daje kosmiczną światłosiłę f/3,1

Wyposażona jest w rewelacyjny okular 15mm dzięki czemu całość daje powiększenie 16x.

Tego typu konstrukcja szczególnie polecana jest dla osób, które nie lubią monotonii kolorów Księżyca i chcą mieć go pokolorowanego na wszystkie kolory tęczy :lol:

 

Niestety na razie mam samą tubę optyczną, bez montażu, ale w najbliższym czasie coś z LEGO zmajstruję no i oczywiście wystawię to cacko na alledrogo jako profesjonalna luneta kosmiczna z powiększeniem 625x :)

A teraz kilka fotek:

okular.JPG okular3.JPG

okular, jak okular- jednosoczewkowy, ale za to jaki lekki :szczerbaty: i ma muszlę oczną! to najważniejsze

soniak.JPG

I żeby nie było że to coś jest g***o warte to zrobiłem fotkę, która potwierdza jakość sprzętu :lol:

I mały konkurs: kto rozpozna model telefonu ze zdjęcia dostaje zniżkę 50% na ten teleskop :rolleyes:

Foto zrobione bez zoomu z aparatu z odległości około 3,5 metra

 

pozdrawiam

Mateusz

 

PS. Tubus specjalnie jest przezroczysty, żeby było widać co jest w środku :)

Edytowane przez mattman12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to pewnie model z tej samej serii co

 

dopatrzyłem że to RC

 

Widziałem kiedyś ten filmik, ale jakoś specjalnie się na nim nie wzorowałem :) Poza tym moja luneta ma regulacje ostrości jak każda inna, czyli w "wyciągu" i daje lepsze obrazy Księżyca- właśnie sprawdziłem i jest rewelka. W sumie to chyba lepszy widok, jak w ruskiej lornetce z 50zł :lol: oczywiście jeżeli zaakceptuje się aberrkę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.