Skocz do zawartości

Jaką kamere CCD wybrac ?


Bilaj

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Przeczesałem całe tematy dotyczace kamer CCD. Lecz na obecna chwile nie znalazłem odpowiedzi. Mianowicie jaką kamere CCD wybrac do synty 8 ? Dodam ze nie chce bawic sie w przeróbki, chodz jestem elektronikiem z zawodu :D Chcę kupic juz gotowca.

Czy opłaca sie kupwoac taka kamerke z DO :

http://deltaoptical.pl/deltasklep/shopping...c301c7d359bfea7

 

? Cena 1200zł

 

A moze jakas lepiej z Allegro bo pełno tego CCD jest....

 

Co mi polecicie ?

Oraz co oprocz kamerki musze miec ? Chodzi mi o sam montaz. Dodam ze kamerke podlaczac chce do laptopa.

 

Dzieki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Astrofoto Planet Saturn, Jowisz, Mars. Ksiezyc rowniez jak i chciałbym mgławice i galaktyki popstrykac.

 

Taka w miarę niezła kamera dedykowana do astrofotografii mgławic i galaktyk to koszt 2000 euro (artemis 285). Planety sfocisz zwykłą webkamerka, a jeśli ją przerobisz na SC1 a lepiej SC3 to również i galaktyki i mgławicy. Problemem jest mały piksel, mały chip i to że nie chcesz się bawić w przeróbki. Tak jak mówie 2000 euro to chyba takie minimum, chyba że rozważysz kamery firmy Meade, które są nieco tańsze.

 

Astrofotografia na CCD jest BARDZO droga, lepiej chyba zacząć od Canona.

 

P.S. Chyba jednak niezbyt dokładnie "przeczesałeś" te tematy o kamerach skoro w ogóle wspominasz o allegro... :)

 

P.S.2. Niezapomnij o jakiś przyzwoitym montażu, EQ5 za 1000zł to chyba minimum.

 

P.S.3. Jesli chcesz focić syntą 200/1200 z Dobsona to zapomnij... ta tuba jest za giętka i za długa na montaz paralaktyczny, chyba że na Paramount ME. :szczerbaty:

Edytowane przez qbanos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość JacekPala

Dlaczego nikt nie pamieta o takich produktach jak np. Meade DSI Pro II - dla przykładu jedno z wielu rewelacyjnych zdjęć z tej kamery: http://www.buytelescopes.com/product.asp?m...lery#gallerynav

 

Jest zresztą więcej tego typu produktów np. : Atik 16, Atik 16ic, ASTSC3 II

 

Strofotografia nie koniecznie musi być kosmicznie droga :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problemem przykładów z DSI jest to, że robią nimi w 99% amerykanie. Z całym do nich szacunkiem - zdecydowana większość nie ma zielonego pojęcia o obróbce. Efektem są te koszmarne zdjęcia oraz, w ich następstwie, wnioski o jakości sprzętu.

 

Rynek USA jest naprawdę mocno posegmentowany. Jak ogólnie wiadomo, średnie zarobki w USA są "trochę" wyższe i dlatego, jeżeli ktoś ma jakieś pojęcie o foceniu (i poczuje w tym wene), to z reguły kupuje lepszą kamerę - choć i tak, jak wiemy, ponad 90% użytkowników kamer za 10 000$ i więcej, też nie robi z tego nic sensownego ;)

 

Z tego powodu, DSI jest albo typowym "starterem", albo zostają przy niej ludzie, którzy totalnie nie kumają, o co chodzi. Efektem są tragiczne zdjęcie - i tak jak pisałem, nie do końca słuszne wnioski na ich podstawie wyciągane.

 

Jestem przekonany, że za pomocą DSI II, nie mówiąc już o DSI III, można uzyskać genialne efekty - włącznie z fotografią w wąskich widmach za pomocą filtrów.

 

Być może nadszedł czas, aby zacząć robić na forum kampanie informacyjną o "małych" kamerach CCD - ale dedykowanych astronomii. Mam wrażenie, że w Polsce są totalnie nieobecne, a do tego, źle oceniane. Może trzeba będzie zrobić jakieś testy?

 

Wydaje mi się, że małe kamery są świetnym etapem wchodzenia w astrofotografię. Do tego nie wymagają na ogół korektorów pola, czy komy. Rzadko kiedy dotyka je problem winietowania. A to, że mała rozdzielczość? Umówmy się, że większość zdjęć i tak pokazujemy w internecie i rzadko kiedy prezentujemy w formacie 6 mpix.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.