Skocz do zawartości

Dzisiejsza wizyta na Silosie


Admiral

Rekomendowane odpowiedzi

witam,

 

miałem dzisiaj wolne popołudnie i z braku laku wyskoczyłem na chwile w okolice Silosa i Góry Siewierskiej ze znajomym. No co tu dużo mówić... piękna pogoda, wyjątkowo ciepło jak na luty i w dodatku ciekawostki po drodze, o których chciałem się z Wami podzielić.

 

Najpierw zerknąłem na Górę Siewierską. Standardowo "delikatnie" wiało z prędkością 4,5 - 6,5m/s i w porywach do 7,5m/s przy temperaturze +5st. C, co oczywiście przyciągnęło kilkunastu paralotniarzy. Na samym szczycie górki było chyba z 20 samochodów, ale za to jakich... :) Takich ubłoconych aut to nie widziałem od rajdu krakowskiego ;) Koleiny z wodą sięgały do połowy kół (moich). Całe szczęście, że jechałem tam "mobilnym obserwatorium" ;) na terenówkach, bo ugrzązłbym jak kilka innych osobówek.

 

Po tak wspaniałych przeżyciach zawróciłem pod Silos. Na "dzień dobry" przywitały mnie tłumy z konduktu pogrzebowego :) (bo jak wiadomo u wjazdu jest cmentarz, ale i duży parking), a dróżka na sam "szczyt" Silosa była o niebo lepsza od górki siewierskiej. Na miejscu wszystko po staremu i co ciekawe wiatr w tym miejscu wiał z prędkością 2 do 3,5 m/s, czyli znacznie słabiej niż na ww. wzniesieniu, a pomiary robiłem przez ponad 1,5 godziny. Naprawdę było bardzo miło i tak sobie pomyślałem, że puentą tej wycieczki może być rozpatrzenie opcji nieco wcześniejszych wyjazdów obserwacyjnych w to miejsce, skoro zarówno warunki dojazdowe jak i pogodowe są sprzyjające. Może warto już w lutym rozpocząć sezon obserwacyjny Silos 2008? :D

Co o tym myślicie?

 

Pozdrawiam

Admiral

Edytowane przez Admiral
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich.

 

Mam pytanko,gdzie jest ten silos dokładnie ? Jedziecie tam może w najbliższym czasie ? Jak tak to biorę swoją syntę i piszę się na obserwację .

pozdrawiam.

 

zerknij tu: Silos - opis

miło slyszeć, że kolega się wybiera z terenów Sosnowca :) ja również, więc problemu z dojazdem nie powinno być. wystarczy, że się zdzwonimy przed ew. wyjazdem.

 

 

co do terminu, to ja osobiście z chęcią wybrałbym się już w lutym, z pewnością jakiś weekend, choć niekoniecznie (to w zależności od pogody i zainteresowania ludzi).

Edytowane przez Admiral
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli chodzi o mnie to pasuje mi każda godzina wieczorna i praktycznie każdy dzień,oczywiście najlepiej jak by było czyste niebo :szczerbaty: . Ale z tego co widzę to prognozy na najbliższe dni nie są zbyt optymistyczne :( .

Także,jak będziecie coś planować to koniecznie dajcie wcześniej znać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli chodzi o mnie to pasuje mi każda godzina wieczorna i praktycznie każdy dzień,oczywiście najlepiej jak by było czyste niebo :szczerbaty: . Ale z tego co widzę to prognozy na najbliższe dni nie są zbyt optymistyczne :( .

Także,jak będziecie coś planować to koniecznie dajcie wcześniej znać.

 

no prognozy prognozami, a ja np. teraz widze, że w Sosnowcu niebo się oczyściło. ciekaw jestem jak długo się utrzyma, bo w ostatnich dniach była niezła huśtawka pogodowa. trzeba być czujnym. najlepiej byłoby się "wstrzelić" w ten weekend, bo później faktycznie Księżyc będzie zawadzał.

 

no to co, może spróbujmy w tą sobotę? zobaczymy jak się będzie niebo zmieniać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma problemu z sobotą ja jestem ZA ;) ,nawet teraz jak wyglądam przez okno to widzę kawałek czystego nieba,więc nie jest tak źle :).

Proponuję zrobić listę chętnych na sobotę,wpisujcie jaki sprzęt zabieracie ze zobą.

Ja zabieram Syntę 8" .

 

 

jeszcze takie pytanko,zwykłą osobówką wjedzie się na ten silos ? czy trzeba mieć jakąś terenówkę ?

Edytowane przez raf_sos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to jest prawdziwa ruletka pogodowa... dzisiaj od rana u mnie znów świeci Słońce.

jak tak zerkam na to niebo, to raczej fatalnie to wygląda - szybko idące chmury, poszczępione cumulusy... no ale może.

 

obserwujmy zmiany i może po prostu ustalajmy na bieżąco na forum co robimy. najwyżej w ostatniej chwili podejmie się decyzje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

narazie niebo jest całkiem,całkiem. Nad syberką praktycznie tylko błękit :D więc jest duża szansa na fajne widoczki wieczorem.

Jak się tak dalej utrzyma to ja jestem zdecydowany na dzisiejszy wyjazd.

 

no to jest nas dwóch raf_sos ;) grzybu - jedziesz??

nad Sosnowcem też "prawie" czyste niebo, ale martwi mnie to nagłe odchmurzenie... nie wróży to stablinej pogody. przed chwilą byłem w makro sosnowieckim, tam jest małe wzniesienie, widać cały zachodni nieboskłon. piękny, czerwony zachód Słońca, ale i chmury na dalekim horyzoncie. zobaczymy co z tego będzie.

 

proponowałbym wstępnie godz. 20:00, chyba, że ktoś ma chęć na wcześniejszy wyjazd.

zerknę tu jeszcze między 18 a 19. obadamy pogodę i ustalimy co dalej.

Edytowane przez Admiral
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.