Skocz do zawartości

Dzisiejsza wizyta na Silosie


Admiral

Rekomendowane odpowiedzi

raf-sos, powoli się zbieram i owszem koło M1 w czeladzi.

bede jechal od strony sosnowca takim nieco dziwacznym samochodem - nie trudno zauważyć.

możemy się gdzieś umówić po drodze.

 

jest tylko mały problem... wyglądaliście za okno??

przed chwilą przyszedł sobie taki piękny front stratocumulusów...

tak jak się spodziewałem, niestabilna pogoda, możemy mieć problem za chwile.

 

aha, jakby coś to podaje numer kom.: 604-51-80-95

Edytowane przez Admiral
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie widzę te chmurzyska :angry: ,nie wiem co o tym myśleć . Musimy podjąć szybko ostateczną decyzję ,bo zanim spakuje syntę i zniosę ją z 4 piętra :) to troche minutek minie .

Zdaję się w takim razie na bardziej doświadczonych obserwatorów ;)

Edytowane przez raf_sos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mnie to się widzi 50/50... na prognozach dla Sosnowca i Będzina widać zachmurzenie niskie od 17 do 22, co było oczywiście kompletną bzdurą bo do 19 było jeszcze całkiem czysto.

 

jak to mówią rydzyk- fizyk ;)

temperatura spada, wilgotność rośnie i są przerwy w chmurach :)

najwyżej podamy sobie ręcę i wrócimy do domu :D

 

proponuje po 20, tak jak Ty grzybu.

 

zerknijcie na meteorogram dla Psar - jeśli wierzyć prognozom to zachmurzenie jest czasowe, potem powinno się ponownie rozpogodzić.

Edytowane przez Admiral
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to cóż... wypadałoby wstawić jakąś małą relacyjkę z wczorajszego spotkania na Silosie - i to dosłownie spotkania, bo o obserwacjach raczej nie można mówić ;)

 

nieobecnym powiem tylko tyle, że wiele do opowiadania nie ma, ale jest kilka zdjęć więc zapodaje poniżej.

 

pogoda - początkowo całkiem niezła, widać było zarys drogi mlecznej (tak, tak - na Silosie lekko ją widać, choć wydaje się to nieprawdopodobne w naszym regionie ;)

jednak gdy już wszyscy dotarliśmy na miejsce i rozstawiliśmy sprzęt, niebo jakby nieco wstydliwe, na złość nam spowiło się gęstymi chmurami... no, prawie gęstymi - co jakiś czas przez dziury w stratocumulusach było widać jaśniejsze obiekty (Mars, Syriusz itp.)

 

za to Silos prezentował się bardzo ładnie na tle ognistej łuny Będzina, Dąbrowy Górniczej, Psar, Strzyżowic i innych widocznych na zdjęciu.

ku naszemu zaskoczeniu w odwrotnym kierunku (północny-zachód), nieboskon był wyjątkowo ciemny (tzn. sztuczne światło nie rozprasza się tam aż tak bardzo).

 

niestety pogoda była nieubłagana, więc w ramach relaksu ;) wymieniliśmy jeszcze koło w aucie... ( jeszcze raz :notworthy: za pomoc) i pojechaliśmy do domu :)

 

 

niewątpliwie jednak, to chyba był najgorszy wyjazd na Silos w historii jaki pamiętam (mam nadzieję, że dzięki temu limit pecha wyczerpaliśmy już teraz i wszystkie następne obserwacje będą spokojne i udane ;)

ja na sierpień juz szykuje niebo w Sopotni Wielkiej, choćby nie wiem co, trzeba tą porażkę pomścić :D

 

pozdrawiam i do zobaczenia znów!

Edytowane przez Admiral
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.