Skocz do zawartości

Bieszczady 2008!!!


Adamo

Rekomendowane odpowiedzi

Ja jeszcze nie wiem z kim będę jechał , ale jak znajomi się nie zgłoszą to będę miał jeszcze 6 wolnych miejsc w samochodzie-oczywiście gratis przejazd-czyli za darmo - co najwyżej piwo postawicie i już-oczywiście bezalkoholowe-Adamo zabronili :D

 

ps. kocham astronomię i moją żonę bo pozwoliła mi pojechać na zlot , oczywiście gdyby mi nie pozwoliła też bym ją kochał ale inaczej :ha: .

Edytowane przez astrokosmo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Widzę ze nikt nie zgłasza sie dobrowolnie do Dybasiówki.

Koszt wychodzi o 10zł więcej za to są lepsze warunki.

Jeśli ktoś może to zapraszam do Dybasiówki a zwłaszcza Ci co mają mniej sprzętu.

Inaczej zadecyduje czas zgłoszeń bo termin to za mało :)

No i już mamy ponad 70 zgłoszeń i już są pierwsze wpłaty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie jade,bo wiosna zbyt pozno juz zapada zmierzch i nici z mojego astrofoto,gdyz o 19-tej z minutami jestem juz zmeczony i znuzony.Sumas świadkiem...

 

Hanyś nie żartuj ze Cie nie bedzie ! :blink: ja wiem - droczysz sie z nami a tak naprawde nie mozesz sie juz doczekac ;P :helo:

 

pozdrawiamy

M&M

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[reportaż Dave'go]

 

Dla tych którzy się jeszcze wahają przygotowałem małą foto-relacje ze zlotu Bieszczady 2004 (kwiecień)

 

Zacznę od schroniska aby rozwiać wątpliwości osób lubiących komfort.

Schronisko jest fenomenalnym ośrodkiem (ilości gwiazdek nie podam bo każdy ma swój zasięg i widzi ich odmienną ilość )

W standarcie klima, CO (komin w centrum) itd. Ekologiczne budownictwo zapewnia doskonały kontakt z naturą oraz przestronne , jasne i dobrze wentylowane wnętrza.

 

 

schronisko.JPG

 

 

Jest również miejsce na sprzęt

 

 

sprzet.JPG

 

 

Zlot sam w sobie cechuje sie bardzo specyficzną atmosferą.

Nie ma żadnych awantur i nikt tam nie "dymi"

 

 

dym.JPG

 

 

Nie ma tez obrzucania sie błotem

 

 

bloto.JPG

 

 

Tylko grzeczne obserwacje

 

 

grzeczny.JPG

 

 

 

Są też interesujące rozmowy z ciekawymi osobowościami

 

 

dyskusje.jpg

 

 

Za dnia odbywają sie wycieczki tematyczne bo pobliskich obserwatoriów

 

 

obserwatorium.JPG

 

 

Wycieczki zagraniczne

 

 

wycieczki.jpg

 

 

Piesze wędrówki po górach

 

gory.JPG

 

 

Liczne zawody i konkursy (np. SZCZYT REFLEKSU - sam zrób sobie

zdjęcie

 

 

zawody.jpg

 

 

Lub wzajemne obmacywanie .... sprzętu

 

 

test.jpg

 

 

Wieczorami natomiast gdy nie ma pogody - ludzie sie zbierają przy ognisku

 

 

wieczorem.jpg

 

 

i wtedy czuć ten klimat ZLOTU

 

 

klimat.JPG

 

 

Jeśli jednak pogoda jest !!

 

 

obserwacje.jpg

 

 

Ps. Oczywistym powinno być ze nigdy nie ma fot z obserwacji bo każdy śmiałek z lampą błyskową kończy ukamionowany okularami . Z tąd się bierze ta niepoważna opinia iż na zlotach sie tylko "spożywa" ( bo tylko z imprez są zdjęcia !! )

 

 

Jeśli chodzi o to osławione smoliste niebo w Bieszczadach to wcale nie jest aż tak bosko bo świeci tam tyle tych gwiazd

 

warunki.jpg

 

 

Jeśli wbrew zdrowemu rozsądkowi zdecydowaliście się jednak do NAS dołączyć , to nie zapomnicie tych 4 dni !!!!!!

 

ekipa.jpg

 

 

Zdjęcia niecnie wykorzystałem bez wiedzy i zgody autorów (trochę moje trochę Mateusza Z , Michała W )

 

Pozdr

DaVe

 

[reportaż Dave'go]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moge dojechać do Zielonej Góry lub Wrocławia. Jeśli ktoś ma wolne miejsce :notworthy: i będzie chętny do zabrania dodatkowego pasażera to ja się pisze. Jestem zdesperowany i otwarty na wszystkie propozycje :Beer:

Kontakt miros1983@neostrada.pl

komóra 604-236-117

nr gg 8837578

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Widzę ze nikt nie zgłasza sie dobrowolnie do Dybasiówki.

Koszt wychodzi o 10zł więcej za to są lepsze warunki.

Jeśli ktoś może to zapraszam do Dybasiówki a zwłaszcza Ci co mają mniej sprzętu.

Inaczej zadecyduje czas zgłoszeń bo termin to za mało :)

No i już mamy ponad 70 zgłoszeń i już są pierwsze wpłaty.

Dodam, że osoby należące do lubelskiego PTMA które nie zalegają ze składkami mają 50zł zniżki (dopłaca Oddział)

 

No ja sie zgłaszam dobrowolnie! - 3 miejsca, mail posłany.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypomnijcie mi tylko żebym zabrał 60-tkę bo ja będę tylko pamiętać żeby zabrać moją Basię :)) To pierwszy zlot na który nie przyjadę sam od wielu lat :Salut:

 

Tylko z tego wszystkiego nie zapomnij teściu aby wziąć kompletną tę 60-tkę a nie tak jak ostatnio :ha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hamsterku , już pamiętam żeby zabrać choć lustro 61 cm :lol: HA ha , nawet nie wiecie że na którymś ze zlotów nazwałem Hamsterka "Zięciem" :banan: od tego czasu mówi do mnie "Teściu" :ha:

 

Pamiętają, stara gwardia pamięta :D I pilnuj tego teleskopu żeby Ci znów robotnicy części na złom nie pokradli i przed wyjazdem je policz bo znów będzie kicha :ha:

 

Dobra, koniec spamowania bo to nie ten temat :Beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Dostałem 99 zgłoszeń na 75 miejsc więc już wpisuje na listę rezerwową z której mogę stworzyć dodatkowe noclegi w Cisnej. Tego jeszcze nie wiem czy będą chętni dojeżdżać 12km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Części już dawno odkupiłem (ach ci złomiarze :angry: ) To tylko cztery profile aluminiowe . Mam kompletny teleskop :Salut: Jakoś załaduję te 140 kg , a jak z rozładunkiem : pomożecie :notworthy: ?

 

Pomogę, ale najpierw mi wszystko przeliczysz, każdą śrubkę. Ostatnim razem wyciągnęliśmy obaj to bydlę i...trzeba było pakować działo do wozu :ha: Jeszcze dzisiaj pamiętam Twoją minę :D

 

Obraz_139res.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.