Jump to content
Adamo

Bieszczady 2008!!!

Recommended Posts

Ja jeszcze nie wiem z kim będę jechał , ale jak znajomi się nie zgłoszą to będę miał jeszcze 6 wolnych miejsc w samochodzie-oczywiście gratis przejazd-czyli za darmo - co najwyżej piwo postawicie i już-oczywiście bezalkoholowe-Adamo zabronili :D

ps. kocham astronomię i moją żonę bo pozwoliła mi pojechać na zlot , oczywiście gdyby mi nie pozwoliła też bym ją kochał ale inaczej :ha: .

Edited by astrokosmo

Astrokosmo a jechałbyś jakoś koło Krakowa? Bo wiadomo, że za Kraków mógłbym dojechać jakimś transportem, jak coś to daj znać gdyby było wolne miejsce ;)

Witam

Widzę ze nikt nie zgłasza sie dobrowolnie do Dybasiówki.

Koszt wychodzi o 10zł więcej za to są lepsze warunki.

Jeśli ktoś może to zapraszam do Dybasiówki a zwłaszcza Ci co mają mniej sprzętu.

Inaczej zadecyduje czas zgłoszeń bo termin to za mało :)

No i już mamy ponad 70 zgłoszeń i już są pierwsze wpłaty.

Ja nie jade,bo wiosna zbyt pozno juz zapada zmierzch i nici z mojego astrofoto,gdyz o 19-tej z minutami jestem juz zmeczony i znuzony.Sumas świadkiem...

Hanyś nie żartuj ze Cie nie bedzie ! :blink: ja wiem - droczysz sie z nami a tak naprawde nie mozesz sie juz doczekac ;P :helo:

pozdrawiamy

M&M

A czy tam gdzieś ćwiczyć na fletach (instrumentach dętych drewnianych) można będzie sobie ćwiczyć? :)

I czy z kimś z/przez Wrocław jadącym będzie można się zabrać?

[reportaż Dave'go]

Dla tych którzy się jeszcze wahają przygotowałem małą foto-relacje ze zlotu Bieszczady 2004 (kwiecień)

Zacznę od schroniska aby rozwiać wątpliwości osób lubiących komfort.

Schronisko jest fenomenalnym ośrodkiem (ilości gwiazdek nie podam bo każdy ma swój zasięg i widzi ich odmienną ilość )

W standarcie klima, CO (komin w centrum) itd. Ekologiczne budownictwo zapewnia doskonały kontakt z naturą oraz przestronne , jasne i dobrze wentylowane wnętrza.

schronisko.JPG

Jest również miejsce na sprzęt

sprzet.JPG

Zlot sam w sobie cechuje sie bardzo specyficzną atmosferą.

Nie ma żadnych awantur i nikt tam nie "dymi"

dym.JPG

Nie ma tez obrzucania sie błotem

bloto.JPG

Tylko grzeczne obserwacje

grzeczny.JPG

Są też interesujące rozmowy z ciekawymi osobowościami

dyskusje.jpg

Za dnia odbywają sie wycieczki tematyczne bo pobliskich obserwatoriów

obserwatorium.JPG

Wycieczki zagraniczne

wycieczki.jpg

Piesze wędrówki po górach

gory.JPG

Liczne zawody i konkursy (np. SZCZYT REFLEKSU - sam zrób sobie

zdjęcie

zawody.jpg

Lub wzajemne obmacywanie .... sprzętu

test.jpg

Wieczorami natomiast gdy nie ma pogody - ludzie sie zbierają przy ognisku

wieczorem.jpg

i wtedy czuć ten klimat ZLOTU

klimat.JPG

Jeśli jednak pogoda jest !!

obserwacje.jpg

Ps. Oczywistym powinno być ze nigdy nie ma fot z obserwacji bo każdy śmiałek z lampą błyskową kończy ukamionowany okularami . Z tąd się bierze ta niepoważna opinia iż na zlotach sie tylko "spożywa" ( bo tylko z imprez są zdjęcia !! )

Jeśli chodzi o to osławione smoliste niebo w Bieszczadach to wcale nie jest aż tak bosko bo świeci tam tyle tych gwiazd

warunki.jpg

Jeśli wbrew zdrowemu rozsądkowi zdecydowaliście się jednak do NAS dołączyć , to nie zapomnicie tych 4 dni !!!!!!

ekipa.jpg

Zdjęcia niecnie wykorzystałem bez wiedzy i zgody autorów (trochę moje trochę Mateusza Z , Michała W )

Pozdr

DaVe

[reportaż Dave'go]

Dodam że Dybasiówka wygląda tak:

dl193.jpgdl572.jpg

dp82.jpgdp979.jpg

Przypomnijcie mi tylko żebym zabrał 60-tkę bo ja będę tylko pamiętać żeby zabrać moją Basię :)) To pierwszy zlot na który nie przyjadę sam od wielu lat :Salut:

Moge dojechać do Zielonej Góry lub Wrocławia. Jeśli ktoś ma wolne miejsce :notworthy: i będzie chętny do zabrania dodatkowego pasażera to ja się pisze. Jestem zdesperowany i otwarty na wszystkie propozycje :Beer:

Kontakt miros1983@neostrada.pl

komóra 604-236-117

nr gg 8837578

Witam

Widzę ze nikt nie zgłasza sie dobrowolnie do Dybasiówki.

Koszt wychodzi o 10zł więcej za to są lepsze warunki.

Jeśli ktoś może to zapraszam do Dybasiówki a zwłaszcza Ci co mają mniej sprzętu.

Inaczej zadecyduje czas zgłoszeń bo termin to za mało :)

No i już mamy ponad 70 zgłoszeń i już są pierwsze wpłaty.

Dodam, że osoby należące do lubelskiego PTMA które nie zalegają ze składkami mają 50zł zniżki (dopłaca Oddział)

No ja sie zgłaszam dobrowolnie! - 3 miejsca, mail posłany.

Pozdrawiam.

Przypomnijcie mi tylko żebym zabrał 60-tkę bo ja będę tylko pamiętać żeby zabrać moją Basię :)) To pierwszy zlot na który nie przyjadę sam od wielu lat :Salut:

Tylko z tego wszystkiego nie zapomnij teściu aby wziąć kompletną tę 60-tkę a nie tak jak ostatnio :ha:

Mejl poszedł 2 miejsca zarezerwowane mam nadzieję. :Salut:

Hamsterku , już pamiętam żeby zabrać choć lustro 61 cm :lol: HA ha , nawet nie wiecie że na którymś ze zlotów nazwałem Hamsterka "Zięciem" :banan: od tego czasu mówi do mnie "Teściu" :ha:

To ja winienem mówić do Piotra tato, po tym jak na Kudlaczach w roku 1999 mówił do mnie cały wieczór... synu lub synku :Boink:

No widzicie jak zloty łączą ludzi ? mam już syna i zięcia :Beer: Może jakaś córka się trafi ?

Hamsterku , już pamiętam żeby zabrać choć lustro 61 cm :lol: HA ha , nawet nie wiecie że na którymś ze zlotów nazwałem Hamsterka "Zięciem" :banan: od tego czasu mówi do mnie "Teściu" :ha:

Pamiętają, stara gwardia pamięta :D I pilnuj tego teleskopu żeby Ci znów robotnicy części na złom nie pokradli i przed wyjazdem je policz bo znów będzie kicha :ha:

Dobra, koniec spamowania bo to nie ten temat :Beer:

Części już dawno odkupiłem (ach ci złomiarze :angry: ) To tylko cztery profile aluminiowe . Mam kompletny teleskop :Salut: Jakoś załaduję te 140 kg , a jak z rozładunkiem : pomożecie :notworthy: ?

Czy są jeszcze miejsca? Prosze o informacje, pozdrawiam Kacper

Witam

Dostałem 99 zgłoszeń na 75 miejsc więc już wpisuje na listę rezerwową z której mogę stworzyć dodatkowe noclegi w Cisnej. Tego jeszcze nie wiem czy będą chętni dojeżdżać 12km.

Uff,

przelew wykonany i ..... jestem spakowany :banan:

czy jedzie ktoś z Krakowa lub okolic, żeby można było się zabrać ? Wysyłam maila, ale nie wiem, czy jeszcze sie załapię. pozdrawiam

Części już dawno odkupiłem (ach ci złomiarze :angry: ) To tylko cztery profile aluminiowe . Mam kompletny teleskop :Salut: Jakoś załaduję te 140 kg , a jak z rozładunkiem : pomożecie :notworthy: ?

Pomogę, ale najpierw mi wszystko przeliczysz, każdą śrubkę. Ostatnim razem wyciągnęliśmy obaj to bydlę i...trzeba było pakować działo do wozu :ha: Jeszcze dzisiaj pamiętam Twoją minę :D

Obraz_139res.jpg

Guest
This topic is now closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Our picks

• Zdjęcie Czarnej Dziury - dzisiaj o 15:00
      Pamiętajcie, że dzisiaj o 15:00 poznamy obraz Czarnej Dziury. Niezależnie od tego, jak bardzo będzie ono spektakularne (lub wręcz przeciwnie - parę pikseli), trzeba pamiętać, że to ogromne, wręcz niewyobrażalne, osiągnięcie cywilizacji. Utrwalić coś tak odległego i małego kątowo, do tego wykorzystując mega sprytny sposób (interferometria radiowa), ...no po prostu niewyobrażalne. EHT to przecież wirtualny teleskop wielkości planety. Proste?
        • Love
        • Like
      • 144 replies
    • Amatorska spektroskopia supernowych - ważne obserwacje klasyfikacyjne
      Poszukiwania i obserwacje supernowych w innych galaktykach zajmuje wielu astronomów, w tym niemałą grupę amatorów (może nie w naszym kraju, ale mam nadzieję, że pomału będzie nas przybywać). Odkrycie to oczywiście pierwszy etap, ale nie mniej ważne są kolejne - obserwacje fotometryczne i spektroskopowe.
        • Like
      • 4 replies
    • Odszedł od nas Janusz Płeszka
      Wydaje się nierealne, ale z kilku źródeł informacja ta zdaje się być potwierdzona. Odszedł od nas człowiek, któremu polskiej astronomii amatorskiej możemy zawdzięczyć tak wiele... W naszym hobby każdy przynajmniej raz miał z nim styczność. Janusz Płeszka zmarł w wieku 52 lat.
        • Sad
      • 167 replies
    • Małe porównanie mgławic planetarnych
      Postanowiłem zrobić taki kolaż będący podsumowaniem moich tegorocznych zmagań z mgławicami planetarnymi a jednocześnie pokazujący różnice w wielkości kątowe tych obiektów.
      Wszystkie mgławice na tej składance prezentowałem i opisywałem w formie odrębnych tematów na forum więc nie będę się rozpisywał o każdym obiekcie z osobna - jak ktoś jest zainteresowany szczegółami bez problemu znajdzie fotkę danej mgławicy na forum.
        • Love
        • Thanks
        • Like
      • 29 replies
    • SN 2018hhn - "polska" supernowa w UGC 12222
      Dziś mam przyjemność poinformować, że jest już potwierdzenie - obserwacja spektroskopowa wykonana na 2-metrowym Liverpool Telescope (La Palma, Wyspy Kanaryjskie). Okazuje się, że mamy do czynienia z supernową typu Ia. Poniżej widmo SN 2018hhn z charakterystyczną, silną linią absorpcyjną SiII.
        • Thanks
        • Like
      • 11 replies
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.