Skocz do zawartości

Bieszczady 2008!!!


Adamo

Rekomendowane odpowiedzi

Az serce sciska jak sie czyta kto bedzie na zlocie. Taka ekipa tak bardzo bym chcial sie z Wami spotkac ale niestety w tym roku nie dam rady :Boink: Tak milo wspominam ostatni zlot obsercacje dyskusje przy :Beer: Zycze zeby pogoda dopisala

Jednym slowem ZAZDROSZCZE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drobne wyjaśnienie!

Przy większości z nazwisk powinny widnieć cyfry z ilością osób zgłoszonych na zlot.

np. Pan X zgłosił 3 osoby nie podając ich imion i nazwisk tylko mam jego imię i nazwisko więc widnieje tylko jego nazwisko ale wszystkie 3 osoby są policzone.

Zresztą nie trudno sie domyśleć że suma osób jest większa od widniejącej na liście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miło mi poinformować że,

do listy prelegentów dołączyli:

Piotr Brych z następującymi tematami:

1 "Wielki Atlas Nieba - historia powstania i plany na przyszłość."

2 "Automatyczne rozpoznawanie obrazów nieba i poszukiwanie gwiazd nowych."

oraz Przemysław Rudź z tematami:

1 "o zmianach klimatu na Ziemi"

2 "astronomicznych czynnikach zmian".

 

Może ktoś jeszcze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam jeszcze że mam nagrody dla młodych adeptów astronomii którzy przygotują prezentację/prelekcję na temat własnych obserwacji czy własnych modernizacji/budowy sprzętu.

Nie chowajcie swoich obserwacji czy pomysłów do szuflady.

Zapraszam do zgłaszania swojego udziału!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miło mi poinformować że,

lista prelegentów się wydłuża.:dobrze:

Kolejną prelekcję przedstawi Michał Kałużny pt. "Planowanie oraz realizacja sesji astrofotograficznej z DSLR, oraz podstawowe kroki w obróbce materiału".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem ośrodek w Cisnej z 50-cioma miejscami w pokojach 2,3, i 4 osobowymi.

W takim przypadku zrezygnujemy z noclegów w Majdanie i całą grupę przekierujemy do Cisnej.

Będzie mi łatwiej logistycznie to wszystko zgrać. Drugim plusem będzie to że zawsze ktoś bez transportu będzie mógł łatwiej znaleźć u kogoś miejsce w samochodzie.

Więc rozsyłam maile z nr konta.

koszt 190zł.

Czyli generalnie mam jeszcze z 25 miejsc wolnych. :helo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja swój sprzęt zmodernizowałem. Zrobiłem sobie dodatkową półeczkę na okulary i coca colę :D Mogę o tym opowiedzieć :ha: O Draco też :szczerbaty:

 

Niestety Ryszardzie, nie spełniasz chyba kryterium: "młodzi adepci astronomii" - chociaż przedział wiekowy nie został dokładnie podany...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałbym obawy. Wielu ludzi odstrasza wyglądem przedpotopowego stwora. Kolce, wypustki, szpony jak u ptaka drapieżnego, bystry wzrok :D To stworzenie ciepłolubne i chyba bieszczadzki klimat na początku kwietnia nie byłby wskazany dla niego. Ciekawe jak na takie towarzystwo zareagowałby pies właścicieli :D Mój gad nie cierpi futrzaków. Już nie jeden przed nim wiał. Oczywiście mniejszy niż pies Pana Emila ;) Wracając do tematu zlotu. Tak sobie patrzę na mapę i chciałbym zorganizować pieszy wypad (w zależności od pogody) przez Przełęcz nad Roztokami na Okrąglik, dalej Płasza, Dziurkowiec do Rabiej Skały. To niebieski szlak prowadzący w większości na wysokościach ponad 1000 m. Kto będzie chętny i kondycja po nieprzespanych nocach pozwoli, zapraszam. Może jakieś inne propozycje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutomi, opowieść o półeczce to przy śniadanku, bo zajmie 2 minuty :ha:

 

Wiem, wiem. Sam słyszałem ją z pięć razy w Jodłowie.. :szczerbaty:

A tak przy okazji, to ile otworów fi 2" udało Ci się w niej wywiercić? :D I czy ma już podświetlanie, żeby nie pomylić Słoika z puszką napoju energetyzującego? :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podświetlania nie mam. Mają być "egipskie" ciemności :D Fi 2" mam x5, + x2 2" i x5 1 1/4" na standardowej półce i tyle mi wystarczy, ale miejsca jest na ok. 25 okularów 2" :ha: Tylko komu to potrzebne.

Aż 5 razy w Jodłowie robiłem wykład o półeczce :oco::Boink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie patrzę na mapę i chciałbym zorganizować pieszy wypad (w zależności od pogody) przez Przełęcz nad Roztokami na Okrąglik, dalej Płasza, Dziurkowiec do Rabiej Skały.

 

Rozumiem, że potem zejście szlakiem żółtym i zielonym do Wetliny, z stamtąd powrót jakimś transportem do Roztok? Też popatrzyłem na mapę i byłbym chętny, ale pod warunkiem, że nie będzie już śniegu, bo po śniegu jak dla mnie to już byłoby za daleko.

 

Ale myślę, że tak czy inaczej na jakąś wycieczkę się wybierzemy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

fajnie ze sa miejsca tylko ja niemoge znalez nikogo kto jedzie z lodzi albo przez lodz

a aktualnie niemam samochodu jesli sie ktos znajdzie to prosze o priv

pozdrawiam

adam

ps skad ryszard w dzisiejszych czasach wzialby dziewice :banan:

Edytowane przez APM ADAM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ryśku, to b. ładna trasa, sam przeszedłem ją może ze 2x [w tym raz jako część większej całości :ha: ]. Niestety dość ambitna, dla "rozchodzonych" -warunkiem takiej wyprawy jest brak śniegu na grzbiecie, no i zapewnienie transportu powrotnego z Wetliny czy Smereka, bo ostatni PKS jest dość wcześnie. To kwestia uzgodnienia kogoś z autem lub "busa na telefon". Biorąc aktualne warunki, to całkiem prawdopodobne,ze śniegu nie będzie przynajmniej na odkrytym [a widoki z Płaszy czy Dziurkowca są przepiękne]. Aura może sprawić jednak niespodziankę w koncu marca i nasypać puchu. 20cm opad w jedną noc nie jest niczym niezwykłym, a strusie [!] biegające w zagrodzie podczas marcowej zadymki to przekomiczny widok :lol:

Pozdrawiam

-J.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P. Ryśku piękny ten pupil na zdjęciu! :D Terrarystyka też mnie kręci, więc czy na zlocie przy :Beer: będę mógł wypytać o pare rzeczy? :D

 

Jasne, możemy pogadać :Beer: Duża bestia, lubi dziewice :D Moja galeria - http://www.terrarium.com.pl/galeria/galeri...15&start=36

 

Jeśli chodzi o trasę, to napisałem, że chciałbym się tam wybrać, ale to zależy od warunków. Według mapy przejście tej trasy zajęłoby w jedną stronę ok. 4 godzin. Myślałem raczej o powrocie tą samą drogą. Zawsze można zrezygnować z dotarcia na Rabią Skałę, a z Okrąglika udać się na Małe Jasło. Jest bliżej. Zobaczymy, kto będzie chętny, jakie będą warunki i wtedy zadecydujemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drobne wyjaśnienie!

Przy większości z nazwisk powinny widnieć cyfry z ilością osób zgłoszonych na zlot.

np. Pan X zgłosił 3 osoby nie podając ich imion i nazwisk tylko mam jego imię i nazwisko więc widnieje tylko jego nazwisko ale wszystkie 3 osoby są policzone.

Zresztą nie trudno sie domyśleć że suma osób jest większa od widniejącej na liście.

 

No właśnie Adamie , przy moim nie ma imion choć podawałem ( astrokylo , Karolina), a kasę wysłałem za 3 osoby ? , sory że tu piszę ale ani na maila ani na PW nie odpowiedziałeś.

Edytowane przez astrokosmo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie Adamie , przy moim nie ma imion choć podawałem ( astrokylo , Karolina), a kasę wysłałem za 3 osoby ? , sory że tu piszę ale ani na maila ani na PW nie odpowiedziałeś.

Wybacz, kasa doszła ale nie mogę wszystkim potwierdzać ze kasa doszła.

Ta lista jest tylko lista zgłoszeniową.

Po 10 marca podam pełna liste osób które zapłaciły i będa na 100% na zlocie.

Jeśli ktoś z Was chce mieć pewność czy pieniądze doszły to proszę o maila.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.