Skocz do zawartości

Bieszczady 2008!!!


Adamo

Rekomendowane odpowiedzi

hmm nie bardzo się znam na elektryce, ale skoro będzie nas powiedzmy 30 osób focących, a każda z nich to montaż+laptop+kamery+drobiazgi,jednym słowem oszczędnie z goto, baterie w lapkach na maxa i nie wszyscy na raz :ha:

 

:angry: 30 laptopów :angry: i kto tu będzie świecił :szczerbaty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wezmę 2x30m przyzwoitego przedłużacza, nie wiem czy ma 2,5mm2 przekroju, ale napewno nie 1,5 :)

 

hmm nie bardzo się znam na elektryce, ale skoro będzie nas powiedzmy 30 osób focących, a każda z nich to montaż+laptop+kamery+drobiazgi, to będzie jakieś 70W/230V na twarz, czyli łącznie ok. 2,1kW, co na wyjściu z tablicy mamy teoreticznie przy 16A bezpieczniku 3,6kW to spadek napięcia będzięe cóś 12-15V/150m więc możemy sobie chyba pozwolić na taką długość, inna sprawa, ze o ile pamiętam, w Bieszczaadach napięcie nigdy nie trzymało 220-230V, było coś na poziomie ok. 170V :szczerbaty:

jednym słowem oszczędnie z goto, baterie w lapkach na maxa i nie wszyscy na raz :ha:

 

Jeśli ma więcej niż 1,5mm to musi być 2,5mm :)

Co do spadku napięcia to powinno być ok, jeśli nie pociągniemy prądu na przedłużkach np 1mm.

Przy przekroju 2,5mm jeśli będziemy ciągnąć 10A to spadek wyniesie ok 30V :szczerbaty:

Ale co do mocy, jeśli będziemy mieć grube kabelki na odcinku schronisko-pole obserwacyjne to potem można ciągnąć zwykłymi (cienkimi) przedłużkami :)

Tylko czy schronisko ma taki przydział mocy?? :szczerbaty: Żartowałem... Na pewno ma :ha:

Ryśku co do świecących laptopów, to ja testowałem jak mój świeci i jeśli przełączyć CDC na tryb nocny i zciemnić obraz w ustawieniach laptopa to już nie ma zbyt wiele do świecenia... Zresztą laptop nie świeci w niebo :Boink:

Pozdrawiam :Beer:

 

P.S.

Licze już trzeci raz ten spadek napięcia i ciągle wychodzi to samo... Mam nadzieję że gdzieś zrobiłem byka, ale sprawdzałem u źródeł i wygląda ok...

Obym się mylił

Edytowane przez Piotrek L.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ryśku co do świecących laptopów, to ja testowałem jak mój świeci i jeśli przełączyć CDC na tryb nocny i zciemnić obraz w ustawieniach laptopa to już nie ma zbyt wiele do świecenia... Zresztą laptop nie świeci w niebo :Boink:

Pozdrawiam :Beer:

 

Trochę zlotów zaliczyłem i wiem co najbardziej świeci. Laptop nie świeci w niebo, ale prosto w gały ;) Ostatnio Siergiej prosił, żeby nie chodzić obok jego sprzętu, bo foci. Robiły się wstrząsy. Rozumiem, ale to nierealne na zlocie, gdy jest ok. 100 osób. Gdy jest bardzo ciemno, a ktoś nie ma wyczucia podczas schodzenia ze schodów przed schroniskiem, lub wychodzi na pogawędkę lub fajeczkę, zapala światło i wtedy :zadek: To częste "zjawisko". Zapalanie światła w pokojach, to samo. Adaptacja wzroku idzie znowu w zapomnienie. Jedynym rozsądnym rozwiązaniem jest ustalenie miejsc do astrofoto i zasad obchodzenia się światłem. Nie tylko laserkami, bo to nie wyłącznie zlot foto, a palcem przy tak gwieździstym niebie to można sobie podłubać w nosie. Przynajmniej nikt nie widzi :szczerbaty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę zlotów zaliczyłem i wiem co najbardziej świeci. Laptop nie świeci w niebo, ale prosto w gały ;) Ostatnio Siergiej prosił, żeby nie chodzić obok jego sprzętu, bo foci. Robiły się wstrząsy. Rozumiem, ale to nierealne na zlocie, gdy jest ok. 100 osób. Gdy jest bardzo ciemno, a ktoś nie ma wyczucia podczas schodzenia ze schodów przed schroniskiem, lub wychodzi na pogawędkę lub fajeczkę, zapala światło i wtedy :zadek: To częste "zjawisko". Zapalanie światła w pokojach, to samo. Adaptacja wzroku idzie znowu w zapomnienie. Jedynym rozsądnym rozwiązaniem jest ustalenie miejsc do astrofoto i zasad obchodzenia się światłem. Nie tylko laserkami, bo to nie wyłącznie zlot foto, a palcem przy tak gwieździstym niebie to można sobie podłubać w nosie. Przynajmniej nikt nie widzi :szczerbaty:

 

Dlatego pomysł rozdzielenia zlotu na dwa obszary jest jak najbardziej potrzebny.

Co do świateł, to masz rację. Ponad 100 osób ciężko będzie upilnować a co dopiero przekonać do współpracy w nie świeceniu...

A laptopy i tak powinno się czymś nakryć i tylko lukać co jakiś czas czy wszystko jest ok.

Zresztą ja chcę też skorzystać z okazji i popatrzeć przez duże sprzęty, więc zamierzam produkować jak najmniej niepotrzebnego światła.

Poprostu musimy się dogadać :Beer:

Pozdrawiam

Piotrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehhh....tez mam 28-ke,ale jest zimna jak lod,wlasciwie tylko wtedy jest naprawde soba...Miewa humory,czesto zalewa sie lzami,czasem nawet nowiutka suszarka Philipsa nie jest w stanie jej ukoic:)

Za to czasem,kiedy wszystko z nia ok. w blasku ksiezyca udaje mi sie dostrzec jej subtelny-niebieskawy makijaz,wtedy jest naprawde piękna,az mam ochote ja utulić,tylko ze cieplo jej szkodzi.... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja też wezmę 2x30m ... tak się zastanawiam nad zabieraniem agregatu - on daje chyba 700W więc z 10 stanowisk może na nim pociągnąć a z nim możemy odsunąć się na dowolną dlugość. Pytanie tylko czy to dobry pomysł - nie znam miejscówki więc nie wiem - zasugerujcie mi bo taszczenie śmierdzącego silnika 400km nie należy do przyjemności.

Edytowane przez philips
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja też wezmę 2x30m ... tak się zastanawiam nad zabieraniem agregatu - on daje chyba 700W więc z 10 stanowisk może na nim pociągnąć a z nim możemy odsunąć się na dowolną dlugość. Pytanie tylko czy to dobry pomysł - nie znam miejscówki więc nie wiem - zasugerujcie mi bo taszczenie śmierdzącego silnika 400km nie należy do przyjemności.

 

 

A weź ten agregat to osobiście zrobię Ci to :boks: i to... :lanie: i to też :sterb026: a na koniec to :whip:

Myślę, że nie ma potrzeby a i ciszę myślę wolimy niż warkot, spaliny i dolewanie benzyny... mam to w pracy przy wozach transmisyjnych... ja też zabieram w tym roku moje 100m.

Wystarczy... buziaki :Beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Zgodnie z obietnicą przedstawiam listę uczestników którzy zapłacili bądź zapłacą w innym terminie ustalonym ze mną.

 

 

Imię nazwisko / nick / ilość osób

 

Schronisko główne

 

Krzysztof Zbroszczyk KrzysztofZ 1

Adamo Tamara Asia 3

Jerzy Świeboda 1

Maciej Zaporowski 1

Gabryiela Janczura 1

M.Derejski, K. Zawierzchowska 2

Jarosław Pawelec 1

Hamster 1

Filip Sobstel Philips 1

Marcin Matusiński 2

Bartosz Solarz Bartolini 1

Marcin Paciorek Marcin Pc 1

Paweł Stokłosa PawełS 2

Piotr Łojek PiotrekL 1

Jacek Ścipień JacekS 1

Łukasz Jachowicz J.Stankiewicz 2

Dariusz Smoląg 2

Sumas +R65+Karolina, Martyna 4

Piotr Zasłona 2

Jesion, Dorota 2

Oskar, Monika 2

Zayzik, Wiesia 2

Rysiek, Basia 2

Bobak Darek, Aneta, Maja 2

Paweł Maksym 2

Mateusz Chmielewski M*C+H 1

Bubniak Bogumił Bodi 1

Piotr Okoński Okon 2

Robert Suszyński ciwe 4

Rafał Kosturek Ralf 1

Tomasz Grochalski Master 4

Paweł Koczan bas.sic 2

Wiesław Kobyliński 1

Dave 1

Witkowscy 2

Przemas i Czarek 2

Tomasz Ćwiklak TomekC 1

Tomasz Hajdasz Teha 1

Michał Sulczyński Misza 1

Monika i Piotr Brych 2

Tomek Lewandowski TomekL 1

Pablito 1

 

Razem 70 osób.

 

 

Dybasiówka

 

M Zduniak 2

Janusz Kosmowski 3

Marcin Wardak 3

Jacek Paduszyński jacapa 1

Piotr Sadowski 1

Radosław Kamiński rkamin 1

MATSEYUS YERMALAVICHUS Piters 1

Emde 2

Michał Kałużny Kalużny_m 2

Piotr Zych i Ewa C Zysix 2

Siergiej, Emilia, Michał, kolega 4

Jacek Pala 1

M Orzech 1

Agnieszka Nowak Vega25 1

 

Razem 25 osób.

 

Cisna

 

Grzesiek Marzec Grzesiek XD 2

Roman Kaczmar Planet2000 1

Tomasz Chowaniec 2

Daniel Łukasik danieluk 2

Krzysztof Galka Krzysztof G 2

Jacek Jenek mikrobiolog 1

Karolina Niedźwiecka 1

Pawel Lato 3

Piotr Szynkarczyk PiotrS 1

 

Razem 15 osób.

 

Wszystkich uczestników 110.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.