Skocz do zawartości

Zimowa Róża


qbanos

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Warunki wczorajszej nocy były kiepskie (słaba przejrzystość i cirrusy), ale nawet to trzeba było wykorzystać :) Zrobiłem swoje pierwsze (i na pewno nie ostatnie) podejście do Rozety (NGC 2237). Heniek focił obok coś innego, ale równie urokliwego :)

 

Sprzęt: Canon 350D mod., Tair 4,5/300, HEQ5 guidowane Vestą SC1 i SW 70/500

Dane: 16x10min, 1x5min, ISO800, f/~6, jak zawsze za mało materiału i widać szum :)

 

Po kliknięciu większa wersja:

 

 

rozetasoe8.jpg

 

 

Jak zapewne niektórzy zauważą wyszła niezła rotacja pola, szczerze mówiąc nie wiem skąd :D Na koniec dodam, że obróbka tej foty zajęła mi tyle samo czasu co jej zrobienie, musiałem ostro walczyć z gradientami, mimo, że fociłem z dość ciemnego miejsca. Nie wyobrażam sobie focenia czegokolwiek Canonem z miasta...

 

 

pozdrawiam

 

P.S. Oczywiście nadal taką fotę można strzelić nawet na EQ5 i obiektywem za 250zł :)

Edytowane przez sumas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle rozet teraz mamy że nie wiedziałem gdzie moją podpiąć.

 

Niestety tylko 60min materiału bo za późno ustawiłem na nią teleskop ( konik miał pierwszeństwo B) )

Obrobić materiał trzeba nawet w ramach treningu. Mniej czasu naświetlania a o stopień lepsza od tej którą robiłem niemodyfikowanym. Jeszcze chwile to będę się cieszył (podniecał) modyfikowanym.

Bedzie jeszcze jedno podejście jak pogoda pozwoli.

 

 

SW6"N, CG5GT, 350Dmod, 10x6min, iso800, MPCC

 

ngc2237223820080203v121rd1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcin, popraw trochę obróbkę tak aby tło nie było zjechane do "0" a gwiazdy na "255" a będzie jeszcze lepiej! :Beer:

Zawsze czytam z uwagą wszelkie Twoje rady Macieju :Beer: Jak nie bedzie pogody w Biszczdach to dam Ci laptopa i pokarzesz mi wersje "zalecaną i zakrapianą" :Beer:

Jak znajdę chwilkę to zaśmiecę wątek Qbanosa wersja mniej skontrastowaną

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze czytam z uwagą wszelkie Twoje rady Macieju :Beer: Jak nie bedzie pogody w Biszczdach to dam Ci laptopa i pokarzesz mi wersje "zalecaną i zakrapianą" :Beer:

Jak znajdę chwilkę to zaśmiecę wątek Qbanosa wersja mniej skontrastowaną

 

A w jakim programie obrabiasz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Qbanos, jak na telefoto to niezły rezultat. Podoba mi się bardziej ta w większym kadrze.

 

Marcin - z foty na fotę coraz lepiej. Choć ta jest chyba troszkę za bardzo odszumiona a przez to zmiękczona. Za to ładnie wyszły kolorki gwiazd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w jakim programie obrabiasz?

Eeee Yyyyy no wstyd, panie, wstyd mi

Iris składanie i pierwszy balans. Potem lecę na jpg w gimpie.... <_< On i tak nie trawi tifa 16bit tylko konwertuje.

 

"Tamtego" PS nie mogę mieć na kompie a "Ten" PS jest drogi w sklepie no i d.... zbita.....

Emde - Marcin, popraw trochę obróbkę tak aby tło nie było zjechane do "0" a gwiazdy na "255" a będzie jeszcze

PiotrPe - ta jest chyba troszkę za bardzo odszumiona a przez to zmiękczona. Za to ładnie wyszły kolorki gwiazd.

No dobra to tak "na szybko" ale to nie znaczy że się nie przyłożyłem

 

ngc2237223820080203v121ip2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra to tak "na szybko" ale to nie znaczy że się nie przyłożyłem

 

Wiem, wiem. Ja miałem trochę łatwiej - 3 godziny materiału. Właściwie żadnego kłopotu z szumami. Myślę, że taki czas daje pełen komfort obróbki w tej temperaturze przy ISO800. Przynajmniej w 300d.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z pomocą Sumasa (dzięki!) podmieniłem w pierwszym poście fotkę Rozety na nową wersję obróbki. Chyba teraz jest lepiej, bardziej naturalnie. Tak już zostawię :)

 

 

P.S. Marcin, korzyści z modyfikacji Canona są ogromne jak widzę! Gratulacje!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tjaaaa B) - teraz masz odcień i kolorystykę lepszą. Zdecydowanie ten szerszy kadr to jest to, zresztą po to robisz obiektywem a nie jakąś OTA

 

JA do dzisiaj nie mogę wyjść z podziwu co mi się udało uzyskać bo przerwałem po godzinie naświetlania, bo dalej to nie miało sensu, i wtedy myślałem że rozeta raczej do kosza ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tjaaaa B) - teraz masz odcień i kolorystykę lepszą. Zdecydowanie ten szerszy kadr to jest to, zresztą po to robisz obiektywem a nie jakąś OTA

 

JA do dzisiaj nie mogę wyjść z podziwu co mi się udało uzyskać bo przerwałem po godzinie naświetlania, bo dalej to nie miało sensu, i wtedy myślałem że rozeta raczej do kosza ...

 

 

Ja focę tym starym obiektywem bo nie mam po prostu nic innego :) Tak samo jak kasy na to co bym chciał.. :rolleyes:

 

Marcin, teraz czas już zostawić Oriona w spokoju i zająć się galaktykami :) z 750mm wyjdą ładnie, z 300mm....zobaczymy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcin, teraz czas już zostawić Oriona w spokoju i zająć się galaktykami :) z 750mm wyjdą ładnie, z 300mm....zobaczymy :)

 

Rozetka ... jeszcze raz ja zrobię please please... :Beer:

Jestem głodny na 3h materiału i ciemny środek... lubię perfekcję

 

Tak - zaraz potem biorę się za galaktyki i tutaj polegnę (niestety) z kolimacja i jakością prowadzenia.... :unsure:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.