Skocz do zawartości

Wiedźma z Jezior


Gość emde

Rekomendowane odpowiedzi

No cóż... po pierwsze trochę za późno, po drugie niebo kiepskie, po trzecie Canon...

Ale chciałem w tym roku Wiedźmę to mam...

Plan na wczorajsze strzelanko był inny ale zapomniałem złączki do filtra Ha i musiałem wybrać plan B. Cudów się nie spodziewałem z takie materiału:

 

 

 

Ale po trzech godzinach sumarycznej ekspozycji wyszło mi coś takiego:

 

 

 

36x5min ISO 800 FSQ+NJP+CANON350mod

 

Przyjdzie się jeszcze z tą babą zmierzyć...

 

:Beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzadko pokazywany obiekt.

 

Dzieki za surową klatkę - można ocenić od razu u siebie czy można liczyć na podobny efekt po pierwszej klatce B) chociaż u ciebie to 3h materiału.

 

Update: na to potrzeba 500mm żeby się w kadrze canona sie zmieściło. JA miałbym tylko fragment niestety.

Edytowane przez MarcinPc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maciek, bardzo fajna fota!

 

Bardzo lubię ten obiekt.

Niestety nie jest ode mnie z obserwatorium dostępny. Zazwyczaj na jego tle mam dwa inne obiekty: Hutę Sendzimira i elektrownię.

 

PS Piotrek, to jest niebieski obiekt i w h-alfa prawie nic by nie wyszło.

Pozdrawiam

Michał Żołnowski- Tiamat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maciek, bardzo fajna fota!

 

Bardzo lubię ten obiekt.

Niestety nie jest ode mnie z obserwatorium dostępny. Zazwyczaj na jego tle mam dwa inne obiekty: Hutę Sendzimira i elektrownię.

 

PS Piotrek, to jest niebieski obiekt i w h-alfa prawie nic by nie wyszło.

Pozdrawiam

Michał Żołnowski- Tiamat

 

Obawiam się, że nie "prawie" ale zupełnie nic. To jest odbicie światła niebieskiego olbrzyma w pyle. Ta odrobinka ciąglego widma emisyjnego błękitnego olbrzyma, odbita i rozproszona na ziarnach pyłu pewnie ma co najwyżej jakieś części promila luminancji w H-alfa.

 

Pozdro,

Łukasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj obrobić tak żeby tło nie było ciemniejsze na styku z mgławicą niż na reszcie fotki, bo trochę nienaturalnie to wygląda. Poza tym fajnie, że wybrałeś ten obiekt. Potrzeba jednak bardzo ciemnego nieba żeby go dobrze naświetlić i dużej światłosiły. :Beer:

 

Będę próbował za niecały rok!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O kurde, wiedziałem że Czarownica jest słaba, ale żeby aż 3 godziny na ISO 800, nieźle...

 

Warto zwrócić uwagę na kilka śladów satelitów geostacjonarnych w górnej części zdjęcia.

 

Co do zastosowań filtru H-alfa to wcale nie jest to taki do końca zły pomysł. Co prawda jest to głównie mgławica refleksyjna (pyłowa), ale ma też kilka obszarów, gdzie świeci gaz wzbudzany przez Rigela i te obszary filtr H-alfa powinien ładnie wyłuskać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurteczka Grzegorz jak patrzę na ostatnie swoje surówki z Jezior to tam już niebo nie jest takie jak kiedyś... :mellow:

 

Ja to widzę tak,

nie znam się na astrofoto, i nie wiem, na ile istotne jest odcięcie od jakichkolwiek, nawet względnie słabych, bocznych źródeł światła - może trzeba by bardziej się gdzieś zaszyć i odciąć

A druga sprawa - jeżeli nie mogłem tej nocy wyostrzyć Speersa przy 170x to znaczy że przejrzystość atmosfery i seeing były naprawdę marne, i nie wymagaj zbyt wiele od swoich surówek przy takich nockach

 

 

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurteczka Grzegorz jak patrzę na ostatnie swoje surówki z Jezior to tam już niebo nie jest takie jak kiedyś... :mellow:

 

Nie ma co do tego wątpliwości, że "jakość" nocnego nieba jest czynnikiem warunkującym jakość dobrego zdjęcia.

 

Poniżej fota zrobiona przez Słoweńca, dość jasnym astrografem William Optics 80/480 (TMB design) Super APO, f 4,8, Canon 350Dmod + FF/RR TV 0,8.

 

IC2118_b20070119.jpg

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co do tego wątpliwości, że "jakość" nocnego nieba jest czynnikiem warunkującym jakość dobrego zdjęcia.

 

Poniżej fota zrobiona przez Słoweńca, dość jasnym astrografem William Optics 80/480 (TMB design) Super APO, f 4,8, Canon 350Dmod + FF/RR TV 0,8.

 

IC2118_b20070119.jpg

 

Pozdrawiam.

 

 

O szit !!

 

 

Masakra

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz może parametry tego zdjęcia - wyszło super. Ta wiedźma już "straszy" :)

 

 

Datum/Kraj

 

12.01.2007 in 19.01.2007 Vrh pri Hinjah (470m nmv)

Optika

 

William Optics TMB 80/480 + TeleVue 0.8x FR/FF @ 384mm

Montaža

 

HEQ-5 (Conrad/Rajiva mod.)

Fotoaparat/kamera

 

Canon 350D (Baader UV/IR filter mod.)

Čas in druge nastavitve

 

50 x 5 min @ ISO 800, RAW

Orientacija slike

 

Sever je spodaj

Velikost polja

 

133' x 199'

Pogoji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Datum/Kraj

 

12.01.2007 in 19.01.2007 Vrh pri Hinjah (470m nmv)

Optika

 

William Optics TMB 80/480 + TeleVue 0.8x FR/FF @ 384mm

Montaža

 

HEQ-5 (Conrad/Rajiva mod.)

Fotoaparat/kamera

 

Canon 350D (Baader UV/IR filter mod.)

Čas in druge nastavitve

 

50 x 5 min @ ISO 800, RAW

Orientacija slike

 

Sever je spodaj

Velikost polja

 

133' x 199'

Pogoji

 

Materiału niewiele więcej niż u Emdego, światło prawie to samo, a jednak wyszła ZNACZNIE lepiej :blink: Jednak tutaj chyba kwestia nieba ma decydujące znaczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.