Skocz do zawartości

Mars 2007/8 w rysunku


Maksiu

Rekomendowane odpowiedzi

Przedstawiam kolejną opozycje :)

W porównaniu z poprzednią jest tą trudniejszą, bo Mars zmalał (24.XII - 15,5" średnicy), a poza tym chmury i seeing nie sprzyjały obserwacją. A jak już była pogoda to się jeździło na astrofoto... stąd tylko 5 rysunków.

Mam za to coś nowego. Pokusiłem się o narysowanie całej powierzchni planety w oparciu o te właśnie rysunki. Musiałem się też wspomóc prawdziwą mapą Marsa żeby wiedzieć jak te urywki poustawiać.

 

Mars_2007_8.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przedstawiam kolejną opozycje :)

W porównaniu z poprzednią jest tą trudniejszą, bo Mars zmalał (24.XII - 15,5" średnicy), a poza tym chmury i seeing nie sprzyjały obserwacją. A jak już była pogoda to się jeździło na astrofoto... stąd tylko 5 rysunków.

Mam za to coś nowego. Pokusiłem się o narysowanie całej powierzchni planety w oparciu o te właśnie rysunki. Musiałem się też wspomóc prawdziwą mapą Marsa żeby wiedzieć jak te urywki poustawiać.

 

Mars_2007_8.jpg

 

 

Gratuluje. To trudna planeta do szkicowania. Raz był tylko naprawdę niezły Mars - i wtedy akurat zapomniałem ołówka i kartek. Później jeszcze parę razy rysowałem, ale ciężko dobrze zaznaczać te szczegóły bo są mało wyraźne i seeing prawie zawsze przeszkadza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rowniez zamierzałem sie z ołowkiem na Marsa, przez ostatnie 2 miesiące. I na zamierzeniach się skonczyło. Coś tam rysowałem,coś tam mazałem... Ale suma sumarum kiszka. Seeing trafił się raz. Był jak żyletka. Wolałem więc cieszyc oko, niż smigac ołowkiem po kartce. Tym bardziej doceniam prace Maksia. I moge jedynie potwierdzic, ze Mars tak wygląda w okularze przy dobrym seeingu jak narysowano. Chwilami wydaje się, że ciemniejsze plamy są zielonkawe... Dodam, że pokrywa lodowa wyraźnie kontrastuje-świeci na biało. Widok wspaniały, podobny do chwili gdy Słońce wychodzi zza Księzyca przy całkowitym zacmieniu.

Szkoda, że Mars już maleje... Szkoda, bo zapowiada sie pogodna wiosna.

 

dobrych warunków !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fantastyczne :notworthy: Rewelacyjne :Beer:

 

Oczywiście muszę się przyznać, że też próbowałem szkicować Marsa, ale planety to nie to "co tygrysy lubią najbardziej" wobec tego wyszły tylko marne bohomazy :szczerbaty:

 

PS. Podeślij to na ASOD, bo praca jest na światowym poziomie.

 

Pozdrowienia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.