Skocz do zawartości

Balans bieli Canon 350D


Icex

Rekomendowane odpowiedzi

Witam kombinuje ze stakowaniem w Irisie i wkońcu nauczyłem się stakowac kolorowe zdjęcia w tym programie :D

 

Ale mam takie pytanko, otóż po konwersji z CFA do RGB w Irisie obraz wychodzi zazieleniony, wyczytałem że jest to normalne, że kolory trzeba zbalansować. Znalazłem wartości fabrycznego balansu EOS-a 5D czyli: R=1.678; G=1.000; B= 1.525, ale jak stosuje te wartości to wydaje mi się że nie do końca jest to prawidłowy balans.

 

Zna ktoś te wartości odpowiednie dla Canona 350D ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sieci znalazłem takie info:

 

The typical appropriate constant for the Canon 10D/300D are:

Red : 1.96

Green: 1.00

Blue: 1.23

 

I tego ożywałem tez dla 350 aczkolwiek metoda kilku eksperymentów można by lekko zmienić te wartości.

 

To już przy tych ustawieniach co ja podałem wydaje mi się, że minimalnie za dużo czerwonego to przy tych od 10D/300D to już ostro czerwono musi być.

 

Zresztą to inne matryce zupełnie więc będzie na pewno inny balans.

 

Zawsze jeszcze można zaznaczyć na zdjęciu normalnie biały fragment (gwiazdkę albocoś) i wpisać w konsoli white, lecz efekty nie zawsze są dobre. Ale wolałbym poprawne ustawienia dla świętego spokoju....

 

Acha a ty masz modyfikowany to też to będą inne wartości.

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Icex
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze jeszcze można zaznaczyć na zdjęciu normalnie biały fragment (gwiazdkę albocoś) i wpisać w konsoli white, lecz efekty nie zawsze są dobre. Ale wolałbym poprawne ustawienia dla świętego spokoju....

 

Mi najlepsze efekty udaje sie uzystać właśnie w ten sposób.

Najpierw zaznaczam obszar który nie zawiera żadnych gwiazd i daje komende BLACK. Następnie tak jak napisałeś -trzeba wybrać gwiazdkę która normalnie powinna byc biała, zaznaczyc ją małym kwadracikiem i wpisać WHITE.

Dodatkowo można to skorygować wybierając z menu View > White balance adjustment.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi jednak najlepsze efekty daje balans z Canona 5D ten co podałem. W przypadku funkcji white czasem wychodzi całkiem nieźle innym razem już daleko od prawidłowych ustawień.

 

Co do komendy black, to staram się jej nie używać bo wychodzi wtedy strasznie czarne tło, co zdecydowanie mi się nie podoba, wole tylko posuwakować trochę podstawowymi parametrami i wtedy dalej już bawić się levelsami etc.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.