Skocz do zawartości

Synta '8 + cyfrówka za 600zł - 1 fota Saturna


Bilaj

Rekomendowane odpowiedzi

Dziś wieczorem (Wroclaw)wystawiłem sobie synte 200/1200 na balkon. Niebo kiepskie, jakby mgła unosiła sie w powietrzu. Gołym okiem Saturna i Regulusa tylko widac, a tak niebo mleczne. Załozyłem Vixena NlV 6mm i próbowałem cos popstrykac cyfrówką za 600zł dokładnie Finepix E500. Aparat dosyc swierzy (rodzice sobie sprawili) sporo róznych opcji, których nie rozumiem nawet z intrukcją :) Wybrałem jedno chyba najbardziej udane foto. W zasadzie cała to focenie było robione z czystej ciekawosci jak to wyjdzie w praktyce. Moje obserwacje są takie ze na wyświetlaczu LCD w aparacie Saturna widac dużo jaśniej niz wychodzi po pstryknieciu foty. Dodam ze ISO 400 - bo to max jaki moge tu ustawic. Było tez tam kilka opcji typu F5.8 - to mozna było sobie zwiekszac i zmniejszac lub parametry od 10 do 2000 ale nie wiem czego i w jakich jednostkach :| Wklejam tutaj fote aby inni mogli sie zapoznac co mozna zdziałac takim aparatem. Czyli w zasadzie NIC :)

 

Swoją drogą zauwazyłem, ze jak dam wiekszego Zooma w aparacie to obraz ciemnieje czy to cos na zasadzie barlowa? zwiekszajac ogniskową zmniejszam jasnosc światła ?

 

P.S czekam na ksiezyc :)

post-7662-1202691260_thumb.jpg

Edytowane przez Bilaj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak z tego co kolega pisze, wynika że jesteś jeszcze dość młody i zielony.

Musisz poczytać wnikliwiej tę instrukcję oraz jakies opracowanie z podstaw optyki i fotografii. Bez podstawowej wiedzy z fotografii nie zrozumiesz jak to wszystko działa i jak tego używać.

 

Fcoś tam to w każdym aparacie parametr przesłony (właściwie światłosiły). Najlepiej jeśli jest jak najniższa.

A 10 do 2000 to pewnie u Ciebie coś z czasem naświetlania.

Żeby nie mieć masakrycznej ziarnistości na zdjęciu należy używać dość niskiego ISO.

 

Zapewniam Cię kolego że da radę zrobić zwykłym kompaktem świetną fotkę jasnej planetki z ręki. Trzeba tylko wiedzieć jak. Twoja pod względem szczegółów jest nie najgorsza jak na początek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.