Skocz do zawartości

Przewód zapalniczkowy do zasilania motażu


Metatron

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie

 

Ostatnio miałem problem ze zdobyciem przewodu zasilającego przez zapalniczkę samochodową do montażu EQ6. Problem pojawił się ponieważ orginalny przewód wykorzystałem do zasilania montażu w domu przez zwykłe gniastko.

Dzwoniąc do sklepu i prosząc o sam przewód dowiedziałem się, że muszę czekać około miesiąc!

No więc zacząłem poszukiwania takiego przewodu i znalazłem w jednym sklepie, niestety w Dublinie.

 

Oto rezultat, zdjęcie na dole:

 

1. Przewód posiada zasilacz, który możemy ustawić napięcie od 1,5V do 12V

2. Dostajemy w zestawie również 8 różnych końcówek, między innymi pasującą do montażu

3. Możemy tak ustawić zasilacz by był na prąd stały lub zmienny

4. Cena miło mnie zaskoczyła, 9 euro w promocji za całość.

post-1917-1203077472_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pytanko: a po co to tak w ogóle? :) Ja przewód wykonałem sam w ciągu pół godzinki, lutować jeszcze potrafię. Mam nadzieję, ze nie zamierzasz zasilać montażu na polu z akumulatora samochodowego.. No chyba, że lubisz chodzić piechotą :szczerbaty:

 

Trochę sobie utrudniasz życie, nie lepiej kupić zwykły akumulator kwasowy typu hobby 12V? A do czego będziesz podpinał laptopa, grzałki, motofocusy, piloty etc? Ja zasilam WSZYSTKO z takiego właśnie osobnego, zabudowanego w skrzyneczkę z wyjściami, akumulatora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pytanko: a po co to tak w ogóle? :) Ja przewód wykonałem sam w ciągu pół godzinki, lutować jeszcze potrafię. Mam nadzieję, ze nie zamierzasz zasilać montażu na polu z akumulatora samochodowego.. No chyba, że lubisz chodzić piechotą :szczerbaty:

 

Trochę sobie utrudniasz życie, nie lepiej kupić zwykły akumulator kwasowy typu hobby 12V? A do czego będziesz podpinał laptopa, grzałki, motofocusy, piloty etc? Ja zasilam WSZYSTKO z takiego właśnie osobnego, zabudowanego w skrzyneczkę z wyjściami, akumulatora.

 

Hmm i na ile wystarczy Tobie taki akumulator?

Co ile musisz go ładować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm i na ile wystarczy Tobie taki akumulator?

Co ile musisz go ładować?

 

Jeszcze mi się nie zdarzyło, żeby zabrakło prądu. Ładuję średnio co miesiąc, zależnie od tego ile mam w tym czasie wyjazdów. Mam go już półtora roku i jest gites, mogę sobie podpiąc do 6 odbiorników na 12V + wejście na zapalniczkę do zasilacza od laptopa.

 

Aha, mój akumulator ma pojemność 50Ah i waży 15kg :)

 

pozdro!

Edytowane przez qbanos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.