Skocz do zawartości

Słoneczko z 29 marca


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Kilka wątków poniżej odbywała się dyskusja na temat Słońca. 29 marca nagrałem kilka plików z plamami, ale dopiero niedawno udało mi się je poskładać. To moje pierwsze próbki ze Słońcem + CCD, jestem ciekaw waszych opinii o rezultatach (ostatecznie mogą być i krytyczne   :) ):

sun030329-3.jpg

Parametry:

Meade LX200 8" f/10

ToUcam 740k 640x480, 5kl/sek, 1/1000s

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ładną plamę dałeś Grzegorz ;) Gratulacje. Podejrzałem na SOHO, że 29.03.2003 było z czego wybierać. Ja mam pecha, dziś kilka fotek też zrobiłem, ale tylko dwie takie sobie plamki widać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wy wszyscy tu od razu robicie dobre fotki.

No, może nie od razu. Pisałem, że to było pierwsze podejście do Słońca z CCD. Moje pierwsze fotki Słońca na filmie to rok 1980   :)  - teleskop Alkor+czarna skrzynka o nazwie Lomo (dla tych którzy nie pamiętają czegoś takiego: to nie była lustrzanka, optyka niewymienna).

Ale Słońce to trudny temat, przez to że ono wszystko nagrzewa. Najlepsze obrazy są wcześnie rano i późnym popołudniem, akurat nie w zasięgu mojego balkonu.

Mam ten sam problem. Słońce mam od południa. Zdjęcie powyżej to średnia z 8 klatek wybranych z ok. 500. Naprawdę ostre były dwie.

 

Pozdrawiam

GP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"No, może nie od razu. Pisałem, że to było pierwsze podejście do Słońca z CCD. Moje pierwsze fotki Słońca na filmie to rok 1980    - teleskop Alkor+czarna skrzynka o nazwie Lomo (dla tych którzy nie pamiętają czegoś takiego: to nie była lustrzanka, optyka niewymienna). "

 

Lomo? Czy to ta sama rosyjska firma która produkuje mało znane u nas teleskopy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.