Skocz do zawartości

SkyWatcher MAK 127mm z Astrokraku?


McArti

Rekomendowane odpowiedzi

W firmie SUPRA na Czechach mozna kupić SkyWatcher MAK 127mm OTA w niskiej cenie!!!

 

Poinformowano mnie, że realizacja zlecenia to około 2tyg

 

Czy firma Astrokrak 8) byłaby wstanie również sprzedawać takie teleskopy z tego samego źródła co Supra?

 

ps. lub chociaż jeden następnie przykleić go do montażu i wysłać za opłatą do gdańska? :D :slon:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze u Ludesa jest cos takigo:

http://www.apm-telescopes.de/deutsch/apm_c...e.htm#achromat1

 

...MAK na dole strony

 

Sam niewiem co lepsze SkyWatcher czy ten Ludes ale nie podoba mi sie to 2000mm u Ludesa :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To w czym problem, podaj "Pepikowi" (to równy gostek, sam go w zeszłym roku poznałem w Pradze 8) ) swój adres, numer karty kredytowej i czekaj na zamówioną przesyłkę w Polsce, odliczy Ci Vat przy wysyłce zagranicznej, ściagnie kasę z karty, to przecież takie proste :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to i tak musi przejść przez "twoje łapy" :? bo trzeba dorobić chyba przejście między montażem a tubą, cywilizowany szukacz założyć, zjustować itp.

 

i właśnie u ciebie chciałem TO wycenić i zlecić całe to szachrajstwo :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To w czym problem, podaj "Pepikowi" (to równy gostek, sam go w zeszłym roku poznałem w Pradze 8) ) swój adres, numer karty kredytowej i czekaj na zamówioną przesyłkę w Polsce, odliczy Ci Vat przy wysyłce zagranicznej, ściagnie kasę z karty, to przecież takie proste :lol:

 

To nie takie proste. Przesylki zagraniczne, w ktorych nie sciagna czeskiego VATu

firma Supra wysyla tylko DHLem. DHL dostarczy przesylke nie do nadawcy, lecz

do agencji celnej, ktora odezwie sie do nadawcy. W efekcie cena wzrosnie o:

 

1) koszt przesylki DHLem - jakies 500 zl

2) koszt uslug agencj - 400 zl

3) polski VAT

4) polskie clo (od 12 do 60%)

 

Arek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przesadzasz Arku i to mocno, zamawiam rzeczy z Czech i Niemiec, płacę kartą, odbieram na cle po wypełnieniu i wysłaniu dokumentów SAD i to pezez pocztę a nie osobiście bo na to nie mam czasu, płace zwykle 9% do 11% cła i 22% Vatu i naprawdę po problemie 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem ja w swoim zyciu przewiozlem juz duzo rzeczy przez granice i to drozszych niz ten mak i nigdy cla nie placilem i lazlem od razu do czeskiego celnika zeby podbil mi dph (tax free) zebym potem mogl odebrac vat w sklepie w ktorym kupilem dany sprzet (jesli bedziesz chcial odebrac vat na granicy, bo tez istnieje taka mozliwosc to czesc z tego ci zabiora).

teraz planuje wybrac sie po okulary zoom vixena, juz gadalem czy podbijaja tax free (bo o to tez trzeba sie zapytac najpierw, nie w kazdym sklepie to maja!!!) no i podbijaja,wiec bede jechal.

hehehe tylko Panie Januszu kiedy bedzie ten moj teleskop bo samymi okularami czlowiek nie zyje :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż ja sie najpierw pofatygowałem osobiście do Pragi aby się uwierzytelnić i pobratać z gostkiem po fachu i teraz już się nie boi wysyłać mi różnych rzeczy tańszymi przewoźnikami ale nadal na skład celny, to u nich niestety rygorystyczny przepis 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czech przysłał mi taką odpowiedź:

 

"Momentálně není skladem, dosatneme jej cca do 2 týdnů. Cena je 14.500 Kč včetně DPH (22%) tj. 11.890 Kč netto. Dopravné s DHL nebo UPS je okolo 3.500 Kč.

V případě zájmu vystavíme proforma fakturu a po obdržení platby dalekohled zašleme.

 

S pozdravem

 

Jan Zahajský

SUPRA Praha, spol. s r.o."

 

CO NAJWAŻNIEJSZE MAK jest tańszy niż na stronie :D

 

Po drugie czy Janusz weźniesz takie zamówienie na caly zestaw? :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie mam czasu na prywatne, drobne importy bo mam zaległości z własną produkcją a wypełnianie SAD-u, prowadzenie korespondencji, telefony i faksy z ustaleniami niestety trochę czasu zabierają niestety ;-(((

Może jak się trochę odrobię i zbiorę kilka zamówień to czemu nie, szukaj dalszych chętnych :astrobrac:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.