Skocz do zawartości

Północna Warszawa i okolice wystąp !


karpies

Rekomendowane odpowiedzi

No polonezy z tubylcami ( zwani dalej "lokalesami" ) to jest problem....moze by zrobić jakiś taki temat z kategorii "jak sie obronić teleskopem, czyli astro-transformers", " nauka astrosamoobrony w weekend ", " 10 łatwych ciosów Syntą" itd.....

 

Bo ja mam taki nowy pomysł - może ktoś wie, gdzie w dobrym miejscu znajduje sie jakaś stadnina koni, ośrodek wypoczynkowy, mały kemping czy coś w tym stylu - czyli miejsce z ochroną i prądem co by jednak nie dostawać zawału serca z każdym szmerem w krzakach. Moze Delta w Mińsku mogłaby udostępniać trawniczek ( wogole tam jest trawniczek ?) ? Myśle nawet o jakiejś formie karnetu, abonamentu, wódce dla ciecia czy jakiekolwiek innej komercyjnej działalności dającej bezpieczeństwo w postaci "płota"...

 

Ty zamiast straszyć, lepiej mi powiedz, kiedy jedziesz dzisiaj i dokąd.

Czy dalej jesteś rozkręcony ?

 

Ł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty zamiast straszyć, lepiej mi powiedz, kiedy jedziesz dzisiaj i dokąd.

Czy dalej jesteś rozkręcony ?

 

Ł.

 

Ja niestety przez następne 2 miesiące jestem niemal cały czas poza domem w Warszawie, wiec nie bede jeździł "na pogodę" co raczej "na czas kiedy jestem w Wawa"..... taka praca, nic nie poradze......nie zmienia to jednak faktu, że miejsca szukać trzeba bo to dużo czasu zajmuje.

Edytowane przez philips
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Folklor: poza terenem OAUW krążące po polnych drogach polonezy z tubylcami. Jest naprawde ciekawie, trzeba działać i myśleć strategicznie. Pewnej nocy 4 tubylców nadziało się na 11 obserwatorow PKiM. Doszło do obustronnego odwrotu a po paru minutach zjechała się cała wieś z kijami i siekierami wink.gif Od tamtej pory pomimo troche zbyt wysokich drzew wolimy obserwowac z OA

 

Nie tylko tubylcy w okolicy Ostrowika bywają nieprzyjaźni. Rok temu przy okazji zaćmienia księżyca wybraliśmy sie z żona i koleżanką na obserwacje tego zjawiska w okolice miejscowości Glina (rzut przysłowiowym beretem od Ostrowika). Nazwa miejscowości powinna już wzbudzić w nas jakieś wątpliwości co do słuszności wyboru miejsca. Ale gdzie tam uparciuchy z nas a raczej ze mnie są i pojechaliśmy :Boink: Moja żona akurat dwa dni wcześniej odebrała prawo jazdy więc postanowiliśmy ze to ona będzie kierować ekspedycją a pozostała część wycieczki :Beer: Co było dalej zobaczcie na zdjęciach.

 

Po kolei od lewej

1. Walka z terenem.

2. Teren po walce.

3. Samochód po walce z terenem.

4. Przed kąpielą oczyszczającą.

 

Z opresji wyciągną nas kolega koleżanki a zaćmienia nie obejrzeliśmy bo księżyc zasłoniły chmury.

Walka_z_terenem.JPG

Teren_po_walce.JPG

Samoch_d_po_walce_z_terenem.JPG

Przed_k_piel__oczyszczaj_c_.JPG

Edytowane przez wtw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że powinniście się skontaktować z jakąś agroturystyką na przyjemnym zadupiu pozbawionym łuny. Korzyść będzie obopólna, tzn. ludzie dostaną parę groszy za herbatę i płot, nie będą musieli zmieniać gościom pościeli, a wy nie będziecie mieć problemów z lokalesami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że powinniście się skontaktować z jakąś agroturystyką na przyjemnym zadupiu pozbawionym łuny.
min. 70 km od wawy a to jest godzina jazdy w 1 stronę. Na nocny wypad to za daleko na weekend ok, ale trza 2 noclegi (pt-sob i sob-nd), bo i wynajem tańszy i bardzie się opłaca jechać na 2 noce. Tu jednak wchodzi w grę rodzina i robi się koszt jak na wyjazd na majówkę. Odpada. Nocny wypad tylko do 25-30 km (pół godziny drogi).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

min. 70 km od wawy a to jest godzina jazdy w 1 stronę. Na nocny wypad to za daleko na weekend ok, ale trza 2 noclegi (pt-sob i sob-nd), bo i wynajem tańszy i bardzie się opłaca jechać na 2 noce. Tu jednak wchodzi w grę rodzina i robi się koszt jak na wyjazd na majówkę. Odpada. Nocny wypad tylko do 25-30 km (pół godziny drogi).

 

Wyczaiłem agroturystykę koło Wyszkowa - trochę bliżej. Ja jednak jestem zdania, że lepiej jeżdzić bliżej, na jakieś pola, ale za to w kilka samochodów, żeby było bezpieczniej. Moim zdaniem już wyjazd w 2 auta i 2 osoby daje jako-takie bezpieczeństwo - jednego dresy łoją, drugi dzwoni na policję :-)

 

Pozdro,

Łukasz

'

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyczaiłem agroturystykę koło Wyszkowa - trochę bliżej. Ja jednak jestem zdania, że lepiej jeżdzić bliżej, na jakieś pola, ale za to w kilka samochodów, żeby było bezpieczniej. Moim zdaniem już wyjazd w 2 auta i 2 osoby daje jako-takie bezpieczeństwo - jednego dresy łoją, drugi dzwoni na policję :-)

 

Pozdro,

Łukasz

'

 

dokładnie tego samego zdania jestem.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam teren nieco za Wyszkowem i bliżej Ostrowii Maz. Środek Puszczy Białej. Wsie: Puzdrowizna, Laskowizna, Turka. Circa 85 km od Wawy na Białystok, chociaż lepiej jechać przez Jadów. Brak dresów bo wsie bardzo małe - tylko ew. dzieciaki na ulicach. Ciemno jak w 4 literach. Niebo marzenie. W lecie latarnie wyłączają ok 11. W Broku który jest tuż obok jest kilka tanich PRLowskich ośrodków gdzie można przekimać - no albo można się dogadać z chłopami. Ludzie bardzo sympatyczni i otwarci.

P.S. Ja z Woli przy średnim ruchu jadę w jedną stronę 1h15min (bez szaleństwa).

Edytowane przez MaciekC6N
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam teren nieco za Wyszkowem i bliżej Ostrowii Maz. Środek Puszczy Białej. Wsie: Puzdrowizna, Laskowizna, Turka. Circa 85 km od Wawy na Białystok, chociaż lepiej jechać przez Jadów. Brak dresów bo wsie bardzo małe - tylko ew. dzieciaki na ulicach. Ciemno jak w 4 literach. Niebo marzenie. W lecie latarnie wyłączają ok 11. W Broku który jest tuż obok jest kilka tanich PRLowskich ośrodków gdzie można przekimać - no albo można się dogadać z chłopami. Ludzie bardzo sympatyczni i otwarci.

P.S. Ja z Woli przy średnim ruchu jadę w jedną stronę 1h15min (bez szaleństwa).

Jakby co to piszę się na współne obserwacje DS. Muszę tylko wcześniej wiedzieć o Twoich planach (2-3 dni)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A macie jakieś miejscówki z horyzontem S?
miejscówka z dobrym S to tak jakoś 70-100 km na E, żeby wawa nie przeszkadzała. Tak się składa, że tam są Siedlce - spore miasto. Wychodzi na to że albo gdzieś pomiędzy Mińskiem Maz. a Siedlcami (5m) lub sporo za Siedlcami, generalnie z dobrym S lipa. Okolice Wyszkowa (czyli N-E) mają "takie sobie" niebo (tj. 5,5m; na S trochę słabsze), choć uważam że to jedno z lepszych miejsc. Na N-E jest mniej dużych miast, właściwie tylko dlaleko Białystok, a tak to nic dużego nie ma. Chyba nic lepszego Warszawiacy nie mają, a jak mają to piszcie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Heh, już dawno nie na temat, ale:

zaświetlenie w okolicy Sikor nie jest znowu bardzo duże, bo po brzegach łąki, na której się rozbijam, rosną dosyć wysokie topole. Nie jest to duży problem, bo łąka ma kilka albo kilkanaśnie ha, więc ustawić się we w miarę rozsądnym miejscu - nie ma problemu. Tyle, że jak ostatnio pojechałem na swoją miejscówkę okazało się... że cała łąka się pali :szczerbaty:

Edytowane przez Perkuła
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 miesiące temu...
Hej,

 

Czy nadal ktoś tu jest - Warszawa Północna - np. Tarchomin, Nowodwory... ?

 

Nie dawno kupiłem teleskop i narazie jeszcze nie wiem gdzie tu jechać i z kim :(

 

Pozdrawiam,

Jacek

Jakby była pogoda w weekend (sob-nie) to możemy pomysleć.

W sobotę będę wolny od 22.00.

Wyjechać możemy okolice Emilianowa za Radzyminem

Okolice Popowa za Serockiem

Daj info na priv.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Czy i ja mógłbym się przyłączyć do tej wyprawy? Też jestem świeży i chętnie bym cosik podpatrzył od bardziej doświadczonych obserwatorów. Poza tym w kupie raźniej. :D

Pozdrawiam Paweł.

 

 

Jak dla mnie, nie ma problemu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem jak najbardziej "ZA" :D

Jednak w kupie bezpieczniej, niż jak czlowiek sam na łące nie siedzi :D

 

Pozdrawiam

Michał

 

Cześć,

 

Daj mi jakieś namiary na siebie, np. telefon. Wczoraj byłem koło Sikor, ale chmury przyszły. W każdym razie niebo jest tam rzeczywiście rewelacyjne !

 

Pozdrawiam,

Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.