Skocz do zawartości

Północna Warszawa i okolice wystąp !


karpies

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

Byłem tylko z Jackiem (enigmą). Jadąc mieliśmy piękne niebo, na miejscu - chmury. Całe szczęście, że dość szybko się rozeszły, bo już mieliśmy wracać. Ale i tak nie dane nam było długo obserwować. Po 1,5 h wypędziła nas mgła. Kto nie był, nie ma czego żałować. I tak większość czasu spędziliśmy rozmawiając o wszystkim i zastanawiając się czy rozkładać sprzęt.

PS. Miejscówka jest bardzo fajna

Pozdrawiam Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

Byłem tylko z Jackiem (enigmą). Jadąc mieliśmy piękne niebo, na miejscu - chmury. Całe szczęście, że dość szybko się rozeszły, bo już mieliśmy wracać. Ale i tak nie dane nam było długo obserwować. Po 1,5 h wypędziła nas mgła. Kto nie był, nie ma czego żałować. I tak większość czasu spędziliśmy rozmawiając o wszystkim i zastanawiając się czy rozkładać sprzęt.

PS. Miejscówka jest bardzo fajna

Pozdrawiam Paweł

 

Do wschodu Oriona chociaż doczekaliście? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do wschodu Oriona chociaż doczekaliście? ;)

 

około 22.00 ledwie samochody można było zobaczyć, a co dopiero gwiazdy ;)

 

btw. Jedzie ktoś dzisiaj?? Zapowiada się ładna pierwsza część nocy, a poza tym ma być dość ciepło (około 10 stopni) i powietrze jest wyjątkowo czyste - jednym słowem super warunki:)

 

Pozdrawiam

Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
ja chętnie, ale... no pogoda musi być pewna - już dwa razy pod rząd jechałem do Sikor na oglądanie mgły i chmur i... deszczu :(

Koleżanki/Koledzy - dajcie mi znac na PRIV gdyby był taki spocik, szczególnie w okolicach Sikor. Nie za bardzo jeszcze łapię się w tych prognozach pogody :( Jakby coś to proszę o priv i nr telefonu zadzwonie, potwierdzę i w drogę :)

Pozdrawiam i liczę na odzew

Słonik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koleżanki/Koledzy - dajcie mi znac na PRIV gdyby był taki spocik, szczególnie w okolicach Sikor. Nie za bardzo jeszcze łapię się w tych prognozach pogody :( Jakby coś to proszę o priv i nr telefonu zadzwonie, potwierdzę i w drogę :)

Pozdrawiam i liczę na odzew

Słonik

 

Spoko Słonik, jak będziemy jechać to damy Ci znać :)

 

btw. chcialbym wkoncu zapolować na Oriona i może pierwsze zerknięcie na Saturna, dlatego proponuje wypad któregoś dnia do Sikor nad ranem tj. około 4 rano...

 

pozdrawiam

Edytowane przez enigma
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Planujemy z enigmą wypad z poniedziałku na wtorek do Sikor. Oczywiście jeśli będą warunki. Ewentualni chętni niech się przygotują na wyjazd w trybie alarmowym :D . Telefon i jedziemy. Zgłaszajcie się na priva. Spotykamy się (ewentualnie) jak zawsze przy kościele w Jabłonnie. Godzina do ustalenia. Przeważnie między 19 a 20.

Oby chmur nie było z nami

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Planujemy z enigmą wypad z poniedziałku na wtorek do Sikor. Oczywiście jeśli będą warunki. Ewentualni chętni niech się przygotują na wyjazd w trybie alarmowym :D . Telefon i jedziemy. Zgłaszajcie się na priva. Spotykamy się (ewentualnie) jak zawsze przy kościele w Jabłonnie. Godzina do ustalenia. Przeważnie między 19 a 20.

Oby chmur nie było z nami

Paweł

 

 

Jestem ZA :) Godziny mi odpowiadają. Poproszę jakiś nr tel na priv - rozumiem, ze wyjazd uzależniony jest od chmurek :)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra, zapowiada się fajna noc.

 

Słonik, daj mi albo Sawesowi swój numer na priv, to Cie powiadomimy.

 

Co do miejsca - bardzo mi zależy, żeby zobaczyć Oriona, więc potrzebny będzie dobry południowy wschód - zatem może obadamy Emilianów ?

 

Aha, co do mnie, ja będę mógł wyjechać najwcześniej o 20.30.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra, zapowiada się fajna noc.

 

Słonik, daj mi albo Sawesowi swój numer na priv, to Cie powiadomimy.

 

Co do miejsca - bardzo mi zależy, żeby zobaczyć Oriona, więc potrzebny będzie dobry południowy wschód - zatem może obadamy Emilianów ?

 

Aha, co do mnie, ja będę mógł wyjechać najwcześniej o 20.30.

 

pozdrawiam

 

 

Puscilem na priv - jestem gotowy od 19:30 moge ruszać. Hmmm a gdzie jest Emilanów ????? Bo Sikory to wiem..a okazuje się, że tak ok 22:40 musiałbym się zbierać więc jak coś daleko z białołeki to pewnie nie wyrobię :(

Edytowane przez słonik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra Panowie i Panie (o ile jakieś są z Pn) :)

 

Po ostatnim wyjeździe na ryby na Sikory oraz po plotkach zasłyszanych po okolicy, stwierdzam niejako, że Sikory to jakaś paskudna ostoja dzików. W dzień łąki okoliczne wyglądają, jakby ktoś orał płytkim pługiem, i to na połaciach takich, że aż szok... W dodatku - to ta plotka;) - dziki rozebrały komuś tam właśnie podjazd do domu z kostki w czasie około godziny... W biały dzień... No i oczywiście szwendanie się tych paskud - podobno nawet w dzień - w okolicach śmietników.

Aż się dziwię, że jeszcze na takowe po nocy nie trafiliśmy...

 

I tutaj prośba (taka malutka) do osób z okolicy...

Ktoś ma propozycję na jakąś nową lokalizację pola do obserwacji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Nie ma co przesadzać z tymi dzikami. Jak je spotkamy, to wtedy będziemy się zastanawiać co dalej. (Ktoś na forum w jakimś wątku opisywał, że robił obserwacje ze środka stada jeleni). Możemy pojechać dalej w pole. (Ostatnia miejscówka była koło dębu :D ). Poza tym z czwartku na piątek można zaryzykować. Ewentualnie skoczyć do Hansa, do Zalesia (jeśli się zgodzi), chociaż to kawał drogi. A w piątek do pracy :angry:

EDIT: I dlatego jeździmy tam w nocy, żeby nie widzieć zrytego pola. Skoro problemu nie widać, to znaczy, że go nie ma. Taką mam filozofię :lol:

Edytowane przez sawes1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh, obserwacje ze stada jeleni... to chciałbym przeżyć :rolleyes:

Ja nie przesadzam, tylko zastanawiam się, dlaczego jeszcze dzików nie spotkaliśmy... W sumie jeździłem tam w zeszłym roku na ryby, często na nocki, i dziki słyszałem blisko jeden jedyny raz. A tu taka informacja, że nawet w dzień łażą... Może chodzi o hałas z rozmów - słyszą i nie podchodzą?

Co do Hansa i Zalesia - może byśmy poczekali na pewną noc, i najlepiej jakiś dzień następny, żeby do roboty nie trzeba było wstawać o poranku... a właściwie ostatnio to po ciemnej nocy?

 

Pozdrawiam

Michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Diabli wiedzą na którą pogodę patrzeć? Jedna mówi, że będzie większe zachmurzenie, druga, że mniejsze. Jedno co pewne to wiatr. Z balkonu widzę na horyzoncie chmury pędzące na północ. Nie wiem czy do wieczora nie dojdą do Sikor. Ja dziś odpuszczam. Zbyt niepewne warunki.

Pozdro Paweł

EDIT: Bardzo chętnie wybrałbym się do Zalesia, ale musiałoby być naprawdę pewne niebo. Z Pragi miałbym jakieś 35-40km. Chłopaki z Tarchomina i Legionowa jeszcze więcej. A tłuc sie taki kawał tylko po to, żeby obejrzeć galopujące chmury? No chyba że na :Beer: . To jestem za :D

Edytowane przez sawes1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.