Skocz do zawartości

Północna Warszawa i okolice wystąp !


karpies

Rekomendowane odpowiedzi

Moim zdaniem z tego parku dobrze to będzie widać. Byłem w poniedziałek i wtorek sprawdzić jak to będzie i w poniedziałek Merkury był widoczny bez problemu (widziałem go nawet przez okno w tramwaju, jak już wracałem do domu), we wtorek widziałem go ze Snajperem tylko przez chwilę, bo przyszły chmury.

 

Ja się tam właśnie wybieram do obejrzenia (i może sfotografowania) zjawiska, więc moglibyśmy się spotkać na wspólnym obserwowaniu.

 

Ale na pewno można sobie wyobrazić lepsze miejsce. Jak ktoś takie zna (i w którego pobliże można podjechać komunikacją miejską), niech pisze.

 

Zresztą jak masz czas, to możemy się dzisiaj wybrać na rekonesans i umówić powiedzmy na 20:15 na górce (jest tam deptak wyłożony kostką i można wejść prawie na samą górę). Z centrum najlepiej dojeżdża się tam tramwajem 7 lub 9 i trzeba wysiąść na przystanku Dickensa i udać się na zachód.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

To spotkanie o 19.00 przy kościele w Jabłonnie. Mam nadzieję, że Słonko będzie jeszcze dość dobrze widoczne. Wezmę Pestkę.

Edit: A ci co wiedzą gdzie, spotkanie na wale

 

Kurcze, nie chcę wyjść na ściemniacza ale dam radę najwcześniej na 20:30. "Pestka" - świetna sprawa - tylko, że o 19:00 Słońce jest już tylko 15* nad horyzontem a 19:30 już tylko 10*. Nie wiem czy to ma więc sens - zaznaczam, że nigdy nie patrzyłem przez Halfa. Do tego mała apertura "pestki"(mniejsza wrażliwość na turbulencje) i może być znośnie.

 

Nie da rady spotkać się nieco później? Przeca ciemniejsze niebo to od północy się zaczyna...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie najlepiej Słonko się obserwuje w godzinach 8-11.Wtedy powietrze jeszcze nie faluje i wogóle jest przyjemnie. Potem zaczyna się skwar, falowanie powietrza i spalone ramiona. Po południu warunki są gorsze, ale da się popatrzeć. Myślałem o wcześniejszej porze, żebyśmy spokojnie rzucili okiem na gwiazdkę i potem zaczęli się rozstawiać. Do ciemnego nieba sprzęt już byłby naszykowany. A my w międzyczasie pogadalibyśmy trochę. W końcu rzadko jest okazja do takich spotkań. :Beer:

 

 

 

Nie da rady spotkać się nieco później? Przeca ciemniejsze niebo to od północy się zaczyna...

 

O ciemnym możemy sobie pomarzyć :D . Łysy rulez.... :szczerbaty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie chciałem o tym napisać. Łysy trochę bruździ.

Do tego kurde, ciągle nie przysłali mi jeszcze szukacza, a wycelowanie w cokolwiek bez niego sprawia peeeewne kłopoty ;) :/ tak, że w tym tygodniu to niestety do Was nie dołączę.

Ale jak tylko poczta łaskawie dostarczy przesyłki to chętnie się wybiorę.

-Grzesiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.