Skocz do zawartości

Północna Warszawa i okolice wystąp !


karpies

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc. Jak by co, to za jakies 2 tygodnie tez bym ZMAKowal Jowisza, a i wyprobowal Hyperiony w waszych sprzetach, ale nie mam samochodu - wiec moge dojechac pociagiem a potem odbierzecie mnie z najblizszej stacji :Boink: Pozdrawiam :Beer:

 

A gdzie mieszkasz? Może ktoś Cię wieźmie:) Ja nie mogę, jak załaduję swoją Syntę to zostaje miejsce dla jednej, może dwóch osób bez teleskopu...

 

Bardzo bym chciał zobaczyć jak widać przez 2.5mm i przez 32mm :) Ale Jowisz coraz niżej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdzie mieszkasz? Może ktoś Cię wieźmie:) Ja nie mogę, jak załaduję swoją Syntę to zostaje miejsce dla jednej, może dwóch osób bez teleskopu...

 

Bardzo bym chciał zobaczyć jak widać przez 2.5mm i przez 32mm :) Ale Jowisz coraz niżej...

 

No nisko, ale na pol godziny da sie trafic. Ja mieszcze sie do plecaka z makiem i eq2 wiec moge zajmowac jedno siedzenie gdyby co i moge dojechac do miejsca startu komunikacja... :rolleyes:

Zalezy mi zeby luknac przez jasne wysokoapreturalne dobsony i miec poglad na roznice szczegolow z malym makiem w obserwacjach rozmaitych obiektow. Sam mam jeszcze Newtona 130/650 ale poza polem to nieduzo rozni sie od tego mojego maka 102... Acha i dokupilem sobie tez teraz Hyperiona 31 asferycznego i jakos wcale mnie nie powalil... moze w Waszych beczkach pokaze ogien... :burza::astro:

Edytowane przez Snajper
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli ten pomysl z weekendowym wyjazdem za W-we w granicach godziny jazdy wypali jako cykliczna impreza :helo: To dzieki za pomoc i miejsce w samochodzie, Jesli tylko wszystko uda sie zgrac w czasie i pogodzie to stawiam sie z okiem, maczkiem i okularami Celestron 40, Vixen 32 i 2,5; Hyperion 31, Hyperion 5. :Salut::rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurczę, chłopaki! Co Wy wiecie o ciemnym niebie... :ph34r:

Żeby mieć "rewelacyjne" niebo w tym kierunku, to trzeba odjechać jeszcze jakieś 30km na północ w okolice szosy łączącej Płońsk z Pułtuskiem (za Nasielskiem).

Jak się już wybierać samochodem to chyba warto jeszcze kawałek podjechać, zeby mieć rzeczywiście sensowne niebo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurczę, chłopaki! Co Wy wiecie o ciemnym niebie... :ph34r:

Żeby mieć "rewelacyjne" niebo w tym kierunku, to trzeba odjechać jeszcze jakieś 30km na północ w okolice szosy łączącej Płońsk z Pułtuskiem (za Nasielskiem).

Jak się już wybierać samochodem to chyba warto jeszcze kawałek podjechać, zeby mieć rzeczywiście sensowne niebo.

 

A masz tam obadane jakieś astromiejsce ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlaśnie, jakbyś mial tam obadane jakieś miejsce :D

Te 30 km warto byloby przejechać :D

 

Może po prostu jak będziemy się tam wybierać to pojedziemy, tak, żeby być tam za dnia, tak żeby można było sobie coś znaleźć i poczekamy, aż się ściemni. Akurat się teleskopy wychłodzą :) Tam chyba zasięgu "niebieskiej łuny" z mapy LP jest miejscowość STPICE..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może po prostu jak będziemy się tam wybierać to pojedziemy, tak, żeby być tam za dnia, tak żeby można było sobie coś znaleźć i poczekamy, aż się ściemni. Akurat się teleskopy wychłodzą :) Tam chyba zasięgu "niebieskiej łuny" z mapy LP jest miejscowość STPICE..

 

I o to właśnie chodzi :)

Z tego co zauważyłem to większość z Was jest początkującymi astroamatorami. Jeśli tak, to takie warunki są idealnymi, żeby uczyć się odnajdywania obiektów DS.

W takim razie życzę jeszcze tylko pogody :Salut:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

To co umawiamy się wstępnie na sobotę/niedzielę? Oczywiście jeśli będzie pogoda. Jeśli tak, to o której i gdzie? Ja będę jechał z synem z okolic Dw. Wileńskiego i jedną osobę z niedużym sprzętem mógłbym zabrać.

 

Podoba się wam pomysł przedstawiony wcześniej - żeby jechać 40 - 50 km na północ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

To co umawiamy się wstępnie na sobotę/niedzielę? Oczywiście jeśli będzie pogoda. Jeśli tak, to o której i gdzie? Ja będę jechał z synem z okolic Dw. Wileńskiego i jedną osobę z niedużym sprzętem mógłbym zabrać.

 

Jeśli będzie pogoda, to oczywiście :D A godzina to do dogadania, jeśli byśmy jechali gdzieś tam za Nasielsk, trzebaby jechać wcześniej i po widoku, żeby znaleźć miejscówkę... No chyba że ktoś zna tamte okolice ;)

 

 

Podoba się wam pomysł przedstawiony wcześniej - żeby jechać 40 - 50 km na północ?

 

Z Legionowa to ze 20 km bliżej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, znalazlem taki fajny wykres pogodowy (nie tylko dla Warszawy) - Mi sie zgadza zawsze w 100% w przeciwienstwie do TVN :Boink:

 

http://umold.meteo.pl/

 

Chyba dzis popada w nocy i jutro moze byc rosa, chociaz chmury beda wysokie wiec moze oczysci sie do wieczora jutro tj. w sobote. Ja chyba nie bede mogl jednak jechac, ale jakbyco to sie odezwe na forum lub zadzwonie ku Enigmie co by mnie wzial z petli...

 

 

Dziex.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc,

 

Jestem nowy na forum i jeszcze nowszy w obserwowaniu nieba. Mieszkam z Zabkach i zastanawiam sie czy ktos z Was moglby mi pomoc w znalezieniu jakiegos bezpiecznego miejsca do obserwacji na Wsch, Pln-Wsch od Warszawy? Moze jakies gospodarstwo agroturystyczne w ktorym mozna zostawic samochod i/lub przenocowac?

 

Pozdrawiam,

B

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.