Skocz do zawartości

Mój pierwszy TELESKOP w życiu.


Itachi Uchiha

Rekomendowane odpowiedzi

witam

moim 1 teleskopem do :blink: byl ten teleskop

http://telescopes.nsk.ru/product.html?lang...t=1&prod=10

nie wiem czy na temat ale mnie sie wydaje ze tak

a ten chyba 4 albo 5 http://telescopes.nsk.ru/product.html?cat=...od=8&lang=1

po roku nabylem to http://telescopes.nsk.ru/product.html?cat=...d=1&lang=1#

o ile dobrze pamietam mialem go jako 2 w polsce

powiem po latach ze to naprawde byly dobre sprzety

pozdrawiam

adam

Edytowane przez APM ADAM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Morzesz mi tylko tylko podać link do teleskopu?? bo nic z tego nie rozumiem :huh:

 

Jest tego tak dużo. Dwa przykłady: jeden mały i poręczny MAK, oraz refraktor wymagający już nieco przestrzeni obserwacyjnej i transportowej.

 

http://deltaoptical.pl/deltasklep/shopping...a984d754d7cd8c6

 

http://deltaoptical.pl/deltasklep/shopping...a984d754d7cd8c6

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanowiłem się nad waszymi propozycjami ale żadnej nie wybrałem, ale znalazłem inne Dla Początkujących :

 

Teleskop Bresser Arcturus 60/700

Teleskop Bresser Venus 76/700

Teleskop Bresser RB 60/700

 

Scerze mówiąc najbardziej odpowiada mi ten ostatni (Teleskop Bresser RB 60/700) , bo najwięcej akcesorii i mi się najbardziej podoba :banan: .

Wybierzcie najleprzy :rolleyes:

 

EDIT:

Podoba mi się jeszcze ten pierwszy..

Ale fajne te zmienianie kolorów pisania :D

Edytowane przez Itachi Uchiha
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będę tak robił ale wybierzcie.

 

A ja Ci proponuję odpuścić z takim podejściem i najpierw pojechać na zlot albo poczytać troszkę forum.

Na razie głosowanie jakie nam proponujesz to mniej więcej takie jak bym prosił o głosowanie na auta:

 

Maluch z 1987 roku

Maluch z 1973 roku a dla odmiany

Maluch bis z 1986 roku

 

Wybierzcie.

 

Nie dziw się, że nikt nie odpowiada... nie każdy jest w stanie dokonać wyboru z pośród 3 maluchów tym bardziej, że w tej kategorii cenowej są też i Seicento... czy nawet Uno

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale spróbujcie hociarz....

Proponowałbym najpierw sięgnąć po słownik j. polskiego, następnie przejrzeć wątki dotyczące teleskopu na balkon (koledzy podali linki), po wtóre forum to nie jest targ, ani czat - więc raczej w ten sposób nie wymusisz na nikim odpowiedzi. Proszę o troszkę więcej szacunku dla forumowiczów, bo żądania w stylu "no piszcie" to za przeproszeniem o kant d...py wytłuc :Salut:

Edytowane przez KrzysztofZ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, teleskop to musi być przemyślana decyzja podjęta przez Ciebie, a nie przez nas. I jak napisał Paweł to nie jest tak jak Ci się wydaje... nadal proponuję jakąś książkę, albo intensywniejsze czytanie forum, bo chyba nie bardzo wiesz o co chodzi, a co do kupna teleskopu... to że Ci się podoba i ma sporo akcesoriów, nie znaczy że pokaże wszystko... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KONIEC! Kupuje teleskop Teleskop Bresser Arcturus 60/700 za 299zł nie będę kupował profesjonalnego!

Kupię jeśli se zarobie kase <_<

Jeśli ktoś jest sprzeciw to niech teraz powie!!

 

Informację o teleskopie:

 

Opis produktu

 

Refraktor achromatyczny o dobrej jakości optyki. Dla początkujących miłośników astronomii, umożliwia obserwacje Księżyca i planet oraz najjaśniejszych obiektów mgławicowych. W zestawie z akcesoriami i wygodną plastikową walizeczką ułatwiającą transport.

 

Parametry techniczne

 

• System optyczny: refraktor achromatyczny

• Średnica obiektywu: 60mm

• Ogniskowa obiektywu: 700mm

• Światłosiła: 1/12

• Zdolność rozdzielcza: 2,5''

• Zasięg gwiazdowy teoretyczny: 11 mag

• Maksymalne użyteczne powiększenie: 120x

• Waga: 2kg

 

Wyposażenie

 

W zestawie znajdują się następujące akcesoria:

 

• Wyciąg okularowy - 1,25''

• Okulary Huygensa: 20mm, 12,5mm oraz okular Ramsdena 4mm

• Soczewka Barlowa 1,5x

• Nasadka kątowa 90 stopni

• Lunetka celownicza 5x24

• Montaż azymutalny

• Statyw aluminiowy

• Podstawka na akcesoria

• Kompas

• Plastikowa walizeczka

 

Gwarancja

 

2 lata gwarancji

 

Więcej informacji

 

Więcej informacji o tym teleskopie i innych teleskopach Bresser (zdjęcia, wyposażenie) na stronie http://bresser.teleskopy.pl

 

Uwaga!

 

To urządzenie skupia dużą ilość światła. Patrzenie przez to urządzenie bezpośrednio na Słońce może spowodować częściową lub całkowitą utratę wzroku. Do obserwacji Słońca polecamy najbezpieczniejszą metodę projekcji okularowej, czyli rzutowanie obrazu tarczy naszej gwiazdy dziennej na kartkę papieru.

Edytowane przez Itachi Uchiha
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KONIEC! Kupuje teleskop Teleskop Bresser Arcturus 60/700 za 299zł nie będę kupował profesjonalnego!

Kupię jeśli se zarobie kase <_<

Jeśli ktoś jest sprzeciw to niech teraz powie!!

 

No jestem ciekaw jak zarobisz te pieniądze :blink:, a nawet jeśli... to kup lepiej najpierw tą książkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co miesiąc dostaje Tygodniówke (Pieniądze) 40 zł a na urodziny dostane 100zł :D

 

To ja Ci radzę poczekać, dozbierać a jak nie chcesz czekać, to kup w tej cenie jakąś przyzwoitą lornetkę 10x50, książki i atlas nieba.

Rozumiem że masz 10/11 lat, ale zrozum nas. Chcemy Ci pomóc, ale musisz nam na to pozwolić.

To co chcesz kupić, to niepotrzebne wydawanie pieniędzy. Poza tym nie wiem czemu Ci się wydaje, że za np 1000pln kupisz już profesjonalny teleskop... Nie wiem czy zdajesz sobie sprawę jak takowy teleskop wygląda i ile kosztuje?

To moje zdanie, zrobisz co chcesz.

Pozdrawiam :Beer:

 

P.S.

Na pewno zanim podejmiesz decyzję, powinieneś duuuuuużo poczytać na forum o teleskopach i to amatorskich, takich do 600pln.

Edytowane przez Piotrek L.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popieram przedmówcę... Spokojnie, zastanów się, poznaj troszkę astronomię. Może masz w swojej okolicy kogoś, kto mógłby pokazać Ci nieco nieba przez swój sprzęt. Raczej nie trafi się rówieśnik, ale sporo tez tutaj młodzieży - popytaj, porozmawiaj...

 

...i poczytaj:

 

KLIK

 

KLIK

 

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Umnie nikt nie ma teleskopy, ale moja mama ma koleżankę w pracy która ma męża i terz się interesuje astronomią i jak se kupi teleskop to będę do tego pana przyjeżdżać i z nim oglądać gwiazdy.

 

A do tego czy mam se kupić teleskop to was posłucham i nie będę narazie kupował, ale se będę zbierał pieniążki by potem se kupić leprzy, poczytam książkę ''Niebo na ...'' ale czy tom książkę mogę wypożyczyć??

 

I dzięki za pomoc :Salut::unsure:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ustawisz sobie tą tento na statywie to zobaczysz chociażby 4 księżyce Jowisza(nie podałeśjej powiększenia ale zazwyczaj mają ok 10x). Przez lornetke naprawde duzo zobaczysz i poznasz niebo i zorjentujesz sie w gwiazdozbiorach. Jak kupisz sobie teleskop z marszu bez wcześniejszych obserwacji to łatwo się pogubisz w tych wszystkich punkcikach świetlnych. JA się wychowałem na mapkach nieba z "wiedzy i życia". " Niebo na Weekend" jest świetne i " Niebo-poradnki użytkownika" obie pozycje widywałem w bibliotekach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taką książkę ''Księga Kosmosu'' Autor Robin Kerrod podam spis treści:

 

Rozdział 1: Wprowadzenie

Ziemia i kosmos 6; Nieskończony Wszechświat 8

 

Rozdział 2: Układ Słoneczny

Rodzina Słońca 10; Słońce 12; Kipiąca powierzchnia 14; Planety 16; Merkury 17; Wenus 18; Ziemia 20;

Księżyc 24; Cienie w kosmosie 30; Mars-Czerwona Planeta 32; Jowisz-Król Planet 36; Saturn-Planeta z Pierścieniami 40; Uran-Przewrócona Planeta 44; Neptun 46; Pluton 47; Asteroidy i Meteoroidy 48; Komety 50

 

Rozdział 3: Niebo w Nocy

Niebo się kręci 52; Gwiazdozbiory 54; Gwiazdozbiory nieba Północnego 56; Gwiazdozbiory nieba południowego 62

 

Rozdział 4: Gwiazdy i Galaktyki

Co to są gwiazdy 68; Życie i śmierć gwiazd 70; Mgławice i gromady gwiazd 72; Galaktyki 74; Rozszerzający się Wszechświat 76

 

Rozdział 5: Badanie Kosmosu

Teleskopy 78; Obserwacje astronomiczne 80; Sztuczne satelity Ziemi 82; Sondy kosmiczne 84; Załogowe loty kosmiczne 86; Badanie Księżyca 88; W kierunku jutra 90

 

Słownik 92

 

Skorowidz 94

 

Napiszcie co mam poczytać a jutro podam wam dokładne wymiary balkonu byście lepiej wiedzieli jaki teleskop wybrać :unsure:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Morzesz mi tylko tylko podać link do teleskopu?? bo nic z tego nie rozumiem :huh:

 

No dobra :lol:

Uwzględniając Twoje ograniczenia finansowe i wiekowe, gdybyś mieszkał poza miastem, poleciłbym Ci lornetkę 50-60mm. W Twojej jednak sytuacji [mieszkasz w mieście] to tak jak pisałem: refraktor 70-90mm. Czyli konkretnie:

 

1)

http://sklep.teleskopy.net/product_info.ph...roducts_id/2704

 

2)

http://sklep.teleskopy.net/product_info.ph...roducts_id/2703

 

Ten model ma w komplecie kątówkę pryzmatyczną 45st. w pełni odwracającą obraz, Co da Ci "normalny" widok ziemski. W 80-tce z linku nr 1) wyżej masz kątówkę diagonalna astronomiczną, obraz będzie lustrzany lewo-prawo . W obserwacjach nieba to nie przeszkadza, a do ziemskich zawsze możesz dokupić taka kątówkę odwracającą, jak w tej 90-tce z linku nr 2) . Bierze się to stąd,że bez kątówki teleskop daje obraz odwrócony do góry nogami. Lornety i lunety przyrodnicze czy celownicze maja wbudowane na stałe elementy odwracające obraz -pryzmatyczne lub soczewkowe.

 

W absolutnej ostateczności, jeśli negocjacje finansowe z tatą zawiodą:

 

3)

http://sklep.teleskopy.net/product_info.ph...products_id/669

 

To jest refraktor 70/700, czyli to samo co tzw. Skylux, tylko tamten jest na paralaktyku. Nr 3) polecam z umiarkowanym entuzjazmem nie tylko dlatego,że najmniejszy, ale tez ze względu na słaby montaż AZ-2. Nie ma on mikroruchów w obu osiach. Kluczową sprawą jest to, czy widoczny na zdjęciach pręt stabilizacyjny ustalający położenie tuby w pionie ma rodzaj śruby służącej za mikroruchy w jednej osi [podniesienia]. Bez tego ten montaż nie nada sie w ogóle do obserwacji z powiększeniami ponad 50x, tak samo jak statyw fotograficzny [efekt opadania głowicy po zmianie kata podniesienia]. Jeśli ktoś z czytających to ma/miał AZ-2 niech wyjaśni tę kwestię. Gdyby AZ-2 był pozbawiony tej regulacji, zakup odradzam zdecydowanie. To już wtedy za mniej więcej te same pieniądze szukaj Skylux-a albo lornetki 10x50 lub 12x60.

Osobiście radziłbym uskładać na 1) lub 2)

Pozdrawiam

-J.

P.S. Aha, żeby efektywnie wykorzystać nowa zabawkę [tzn. znaleźć na niebie i trafić w cokolwiek poza Księżycem], to potrzebujesz map nieba -jakiś niedrogi atlas. Ewentualnie na początek zainstaluj sobie w komputerze jakiś darmowy program planetaryjny [tzn. wyswietlajacy mapy nieba], np. Hello Nothern Sky albo Cartes du Ciel. Mają polskie wersje [przynajmniej ten drugi] i nie są to jedyne dostępne programy tej klasy -jest cała masa innych, w tym też darmowe.

Edytowane przez Jarek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.