Skocz do zawartości

Mój pierwszy TELESKOP w życiu.


Itachi Uchiha

Rekomendowane odpowiedzi

@ Itachi Uchiha

 

Co nagle, to po diable- tak mawiają :)

 

Najrozsądniej byłoby pożyczyć lub kupić jakąś niedrogą może na początek lornetkę, w celu nauki nieba i gwiazdozbiorów + książka, która już tu wcześniej była wymieniona.

 

Jednak myślę najlepiej dla Ciebie, młodego zapaleńca, byłoby skonfrontowanie wyobrażeń o kosmosie z tym co widać w teleskopie, (niekoniecznie Twoim)

 

Przeglądnij więc dział "Spotkania Lokalne" a okaże się, że w Twojej okolicy jest sporo aktywnych astro-amatorów! Umów się na kilka wypadów na obserwację, a dostaniesz rady i praktykę z "pierwszej" ręki, co powinno być bardziej pomocne niż klikanie wirtualne.

 

Ps. Pytałeś w którymś swoim poście o "Poziomy"

No więc Tutaj odbywa się to tak, że "poziomy zdobywasz" zależnie od ilości napisanych postów.

Jednakże jeśli posty zawierają ilość błędów ort. wykraczającą poza przyjęte miodkowo ramy, tego poziomu nie zdobędziesz :)

 

I wiesz co, to nawet fajne jest, biorąc pod uwagę kilka pisemnych egzaminów, które już niebawem przed Tobą :)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale tej książki nie umie znaleźć a przez internet nie będę kupował :huh:

 

A to Bibliotek nie ma ?

Idziesz do biblioteki, i pytasz się o jakieś przewodniki z astronomii. A te Niebo na Weekend to czasem jest w księgarniach za chyba 30zł.

Jak masz mało pienięzdzy to możesz kupić coś używanego na giełdzie forumowej. Ale najlepiej to poczytaj jakiś przewodnik czy coś, poznaj gwiazdozbiory itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytając topic, po prostu wysiadłem... Sorry, że tak piszę Itachi, ale naprawdę... Zaczynałem podobnie jak ty, i uwierz mi, że lekturka paru(nastu,dziesięciu) linków i porad to znakomita rzecz. My, staramy ci się doradzić jak najlepiej, a ty dalej po swojemu. Za 400zł kupisz "rzęcha" a nie teleskop. Wiem, bo mój kolega tak się zajechał i mu się odechciało astronomii. Lepiej kup lornetkę, za 349zł jest SkyMaster 12x60 w Delta Optical. Tzn. Wróć! Najpierw kup książkę, Niebo Na Weekend. Uwierz mi, że znajdziesz ją w prawie każdej księgarni, wystarczy popytać.

 

Boisz się zakupu przez internet? Tak to rozumiem. Nie masz czego się bać. Większość osób na forum kupowało sprzęt przez internet u zaufanych firm i nie było żadnego problemu...

 

Jeżeli masz lornetkę, to dokup statywik jakiś i zrozum, że dzięki solidnej konstrukcji statywu, będziesz mógł zobaczyć o wiele więcej!

 

Mówisz, że masz 40zł tygodniówki... Człowieniu! 4x40zł= 160zł miesięcznie. Wymnóż to przez 4 lub 5 i już kupisz coś sensowniejszego. Naprawdę nie rozumiem. Ja też nie mogłem doczekać się swojego teleskopu. A czekałem na niego 8 miesięcy i musiała mi wystarczyć BPC 8x30. A ty nie możesz przetrzymać niecałe 5 miesięcy? Proszę cię...

 

Zastanów się jeszcze raz nad tym, co koledzy napisali.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to chłopak się obraził, ale tego można było się spodziewać... w końcu tupet to on ma ( przy jego gadatliwości "dawno" nic nie napisał). Boję się tylko, że uznał nasze rady za zbędne i bez pożytku, oraz, że kupi coś "niepotrzebnego", a potem zrobi nam wyrzuty... Obym się mylił i wyciągał pochopne wnioski. :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to chłopak się obraził, ale tego można było się spodziewać... w końcu tupet to on ma ( przy jego gadatliwości "dawno" nic nie napisał). Boję się tylko, że uznał nasze rady za zbędne i bez pożytku, oraz, że kupi coś "niepotrzebnego", a potem zrobi nam wyrzuty... Obym się mylił i wyciągał pochopne wnioski.

 

Powiem szczerze. Niech on robi jak uważa. Dużo osób specjalnie dla niego jak dla królewicza tłumaczyło mu po kilka razy co i jak, a on dalej po swojemu, nic nie słuchając się rad doświadczonych. Jego strata będzie i potem będzie wyklinał, że astronomia to $#4!$ itp. przez to, że kupił coś badziewnego i nie wyciągnął wniosków z opinii bardziej doświadczonych od niego.

A z resztą... Co ja tam będę gadał. Jeszcze się do mnie przyczepi. Ale on ma dopiero niecałe 11 lat, czegośta się spodziewali? :P:szczerbaty: Nie chcę go tu w żaden sposób obrażać, ale tak się zachowują "dzieci" w jego wieku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę go tu w żaden sposób obrażać, ale tak się zachowują "dzieci" w jego wieku.

 

DZIECI, bez cudzysłowia. Zdarza mi się niestety uczyć paru takich angielskiego, istna masakra, podlotki :) Kiedyś tak nie było. Był szacunek, dyscyplina i chęć nauki. Teraz... szkoda gadać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem szczerze. Niech on robi jak uważa. Dużo osób specjalnie dla niego jak dla królewicza tłumaczyło mu po kilka razy co i jak, a on dalej po swojemu, nic nie słuchając się rad doświadczonych. Jego strata będzie i potem będzie wyklinał, że astronomia to $#4!$ itp. przez to, że kupił coś badziewnego i nie wyciągnął wniosków z opinii bardziej doświadczonych od niego.

A z resztą... Co ja tam będę gadał. Jeszcze się do mnie przyczepi. Ale on ma dopiero niecałe 11 lat, czegośta się spodziewali? :P:szczerbaty: Nie chcę go tu w żaden sposób obrażać, ale tak się zachowują "dzieci" w jego wieku.

 

Ja nie wiem czego się spodziewałem, Kubo J. masz 13 lat, więc to tylko 2 lata różnicy. Z tego wynika, że jednak ludzie w tym przedziale wiekowym potrafią logicznie i bez błędów składać zdania na forum. Na Twoim przykładzie wnioskuję, że jak się chce to się potrafi :D Do niektórych rzeczy trzeba dorosnąć i do pisania na forum też :) Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wolf, teorytycznie to ja mam już 14 lat ;). Ale tak szczerze powiedziawszy, to naprawdę między 11 a 14 latkiem może być duża różnica w zachowaniu. Może to być spowodowane rozpieszczaniem dzieci kiedy są małe.

 

Na Twoim przykładzie wnioskuję, że jak się chce to się potrafi

To nie do końca o to chodzi. Dużo zależy od charakteru człowieka. Ja zwykle jestem poważny i stąd twoje stwierdzenie :D.

 

Qbanos... Coś o tym wiem... Mam młodszego brata i też zdarza mu się zrobić niezły przypał. Ale masz rację. Kiedyś była dyscyplina i wychowanie. Teraz niestety zaczyna to zanikać...

 

Pozdrawiam

 

PS. Może by tak skończyć z tym OffTopem?

Edytowane przez Kuba J.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.