Skocz do zawartości

Przyroda w fotografii


Tomaszek

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie

 

Oto moje początki w fotografowaniu ptaków, niestety musiałem zmniejszyć zdjęcia, które przez to sporo ucierpiały z rozdzielczości 1920 x 1340 na aktualne 640 x 447

 

Jeżeli chodzi o nazwy ptaków jestem na razie sporo do tyłu:) wybaczcie

 

Pozdrawiam Metatron

post-1917-1208253916_thumb.jpg

post-1917-1208253941_thumb.jpg

post-1917-1208253958_thumb.jpg

post-1917-1208253981_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten "zwierz" o którego pytasz to stadium larwalne (czyli gąsienica) zmrocznika gładysza:

 

http://www.lepidoptera.pl/show.php?ID=185&country=XX

 

Jest to jeden z częstszych przedstawicieli motyli z rodziny zawisaków. Trzeba tylko wiedzieć gdzie go szukać :D

 

 

Żółta włochata gąsienica w kolejnym poście to szczotecznica szarawka:

 

http://www.lepidoptera.pl/show.php?ID=253

 

 

 

Pozdrawiam

Piotrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wróciłem z Beskidu Niskiego i jaka tam jest przyroda!! Salamandra plamista i orlik krzykliwy:

 

 

Radku, a gdzie dokładniej byłeś? Od jakiegoś czasu szaleję na punkcie Beskidu Niskiego i tamtejszej przyrody :) Jutro wracam do Krosna i jeżeli pogoda pozwoli wybiorę się w Beskid Niski na rowerze.

 

Pozdrawiam

Piotrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żółta włochata gąsienica w kolejnym poście to szczotecznica szarawka:

http://www.lepidoptera.pl/show.php?ID=253

Pozdrawiam

Piotrek

 

Udało mi się ją sfotograforać w październiku zeszłego roku. Wprawdzie schowała ze strachu główkę, ale pokazała śliczny ogonek. :D

 

IMG_5386_1.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radku, a gdzie dokładniej byłeś? Od jakiegoś czasu szaleję na punkcie Beskidu Niskiego i tamtejszej przyrody :) Jutro wracam do Krosna i jeżeli pogoda pozwoli wybiorę się w Beskid Niski na rowerze.

Mieszkałem w wiosce Bartne. To senna rozproszona wioska w odosobnionej dolinie zamieszkana przez Łemków . Jeszcze nie dotarło tam oświetlenie uliczne :) (zresztą tam prawie we wszystkich wioskach w nocy jest ciemno, nawet jak są zainstalowane lampy).

 

Na rower (i na piechotę też) polecam trasę z Bartnego przez przełęcz Majdan do wysiedlonej wioski Świerzowa Ruska - naprawdę rewelacyjne odludzie ze starymi kamiennymi krzyżami przy drodze i ruinami zabudowań.

 

Inna świetna trasa na rower to doliny nieistniejących wiosek Czarne i Długie. Tam oprócz starych cmentarzy przy drodze w zasadzie nic się nie dzieje, totalna cisza. Pierwszy raz w życiu widziałem tam dudka, do tej pory miałem do niego pecha.

 

PS Przez 10 dni łażenia po górach spotkałem jednego turystę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mieszkałem w wiosce Bartne. To senna rozproszona wioska w odosobnionej dolinie zamieszkana przez Łemków . Jeszcze nie dotarło tam oświetlenie uliczne :) (zresztą tam prawie we wszystkich wioskach w nocy jest ciemno, nawet jak są zainstalowane lampy).

 

Znam te okolicy z wycieczek rowerowych :) Czarne i Długie jeszcze na mnie czekają ;) Ja ze swojej strony polecałbym okolice Woli Wyżnej (kilka km na wschód od Jaślisk) oraz trasę Krempna-Świątkowa- Grab-Ożenna- Żydowskie-Krempa.

 

 

PS Przez 10 dni łażenia po górach spotkałem jednego turystę...

 

To jest właśnie w tych górach najlepsze :) W ogóle mam wrażenie, że Beskid Niski to najdziksza część polskich Karpat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.