Skocz do zawartości

Przyroda w fotografii


Tomaszek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Tutaj Adam Tomaszewski z innego konta. Pisze z tego konta ponieważ nie mogę dodawać odpowiedzi na forum. Klikam "dodaj odpowiedź" ale odpowiedzi nie ma :blink: Prosiłbym o pomoc w rozwiązaniu problemu.

 

A teraz na temat:

Świetne zdjęcia można obejrzeć w tym wątku. Krawat z jakiego szkiełka to pierwsze zdjęcie?

A tutaj coś ode mnie :

C40D, SMC Takumar 55/1.8 + mieszek makro rozsunięty na ok 17cm. Skala dość duża. F 11 o ile dobrze pamiętam.

 

3835530.jpg

 

i drugie:

 

3827431.jpg

Edytowane przez Nelchael
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krawat z jakiego szkiełka to pierwsze zdjęcie?

 

Manualny, ruski Jupiter 135mm f/3,5 na pełnej dziurze.

Kupiony na allegro bodaj za 100zł, ale bardzo go cenię. :) super do portretu i natury. Nim też robiłem bławatki które zobaczysz stronę czy dwie wcześniej w tym wątku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adamie vel Nelchael :D piękne kropelki.

Co to właściwie jest ?

Twoje zdjęcia idealnie pasowałyby do tego wątku.

http://astro-forum.org/Forum/Mikrokosmos-t27131.html

Nelchael to ponoć mój patron ;) Jakiś anioł, opiekun astronomów, matematyków i kogoś tam jeszcze, swoja drogą ciekawy zbieg okoliczności ;).

Co do zdjęcia to:

Są to kropelki po deszczu, które zebrały się na kwiatku, w tym przypadku Bratku. Mój zestaw makro jest bardzo tani: Mieszek makro 100-140zł, przejściówka 30zł, obiektyw 150-250zł lub jeszcze inny którym robiłem owady ok 40zł. Tak więc najniższa kwota wychodziła by 170zł :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Manualny, ruski Jupiter 135mm f/3,5 na pełnej dziurze.

Kupiony na allegro bodaj za 100zł, ale bardzo go cenię. :) super do portretu i natury. Nim też robiłem bławatki które zobaczysz stronę czy dwie wcześniej w tym wątku.

Fajne szkiełko miałem do wczoraj ;). Sprzedałem bo zakupiłem Rikenona 135/2.8, który jest ostrzejszy.

 

pzdr Adam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uśmiech proszę :)

 

DSC_0198___kopia.jpg

 

Fota zrobiona przez szybę stąd pełno odblasków <_< I skoncentrowałem się na głowie zwierzątka, stąd reszta ciała jest mniej ostra. Dodatkowo szyba w zoo była bardzo brudna, co widać na zdjęciu :blink:

 

Pozdrawiam.

Edytowane przez Kuba J.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To moze i ja cos dorzuce.

Zdjecie zostalo wykonane w anglii a dokladniej w rezerwacie kaczek w Wetland Centre,miasto Arundel.Mialem farta,ze ja w ogole dostrzeglem.

ja27.jpg

Dwa pozostale rowniez z tego samego rezerwatu.

Prawie twarza w "twarz";

ja26.jpg

I spiewajaco :D

ja22.jpg

To zdjecie zrobilem w moim miescie,Eastleigh,Lakeside Park.

Na jednej nodze;

1813428.jpg

 

Pozdrawiam,Rafal.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.