Skocz do zawartości

Przyroda w fotografii


Tomaszek

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

A ja przedstawię wam moją kolekcję makro :) Aparat Nikon D70s, obiektyw TAMRON SP 90mm macro 1:1

 

DSC_3721.jpg

Rusałka Admirał

DSC_2853.jpg

Modraszek Ikar

DSC_2858.jpg

Modraszek Ikar

DSC_2947.jpg

Nie wiem co to

DSC_3230.jpg

Rusałka Pokrzywnik

DSC_3377.jpg

Rusałka Pawik

DSC_3403.jpg

Konik Polny

DSC_3463.jpg

Przeplatka Diamina (chyba)

DSC_3519.jpg

Nie wiem co to

DSC_3000.jpg

Rusałka Osetnik

Edytowane przez McGoris
  • Lubię 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Chciałem się pochwalić moimi lokatorami. Już wiele lat z rzędu w budynku gospodarczym mieszkają jaskółki.

W tym roku jest trójka młodych. 500+ na jaskółki nie podziałało. W poprzednim roku było aż pięć młodych.

Na trzecim zdjęciu mama lub tata z robakiem w dziobie czekają aż odejdę i dopiero podlecą do gniazda.

Pozdrawiam Zbyszek

SAM_2771-1.jpg

SAM_2772-1.jpg

SAM_2778-1.jpg

  • Lubię 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

Żmija cudna. Ponoć najlepsze zdjęcia to te, których nie udało nam się zrobić. Ja kiedyś bezmyślnie straciłem genialne ujęcie z zygzakowatą, która na mój widok zrobiła stójkę a la kobra i nasyczała wściekle na mnie. Zwiała w trawę, nim złożyłem się do strzału aparatem...

Innym razem na wiosnę zrobiłem nieco marne (za krótka ogniskowa, teren utrudniał podejście) zdjęcie parki żmij tarzających w miłosnych splotach. Wykadrowane wysłałem koledze z dopiskiem "Masz tu [imię kolegi], będą młode...

Był to nieco perwersyjny żart, bo wspomniany kolega niecały rok wcześniej oparł się ręką o trawę na nasłonecznionym, stromym brzegu forsowanego strumienia. Trafił w tzw. 10-tkę - przeleżał potem tydzień w szpitalu w Krośnie, jako "ten od żmiji"...

Pozdrawiam

-J.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ostatnio zaobserwowałem, że koło domu przelatują szerszenie. Miałem z nimi kiedyś kłopot, bo szparą koło rynny dostały się na strych i niestety musiałem je uśmiercić.

Zacząłem je śledzić i zaobserwowałem ciekawe zjawisko. Otóż mam samosiejkę jesionu, młode drzewko. Szerszenie obgryzają korę i żywią się sokiem drzewa. Co ciekawe dobierają się również do bzu, mimo że ten ma starą grubą korę. To widać na ostatnim zdjęciu. Zacząłem je płoszyć pryskając muchozolem miejsca ogryzione. Zdjęcia może nie są do końca ostre, ale bujające się gałęzie i plamy światła utrudniają ustawienie ostrości.

Pozdrawiam Zbyszek

SAM_2827.JPG

SAM_2843.JPG

SAM_2845.JPG

SAM_2846.JPG

SAM_2848.JPG

SAM_2849.JPG

SAM_2850.JPG

SAM_2854.JPG

SAM_2855.JPG

SAM_2856.JPG

SAM_2865.JPG

  • Lubię 9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Witam

Kilkanaście lat temu posadziłem koło domu kilka świerków. Dziś mam mały zagajnik. A teraz od kilu lat mieszka tam rodzina jeży. fajna sprawa, ale ma jedną wadę. Buszują w nocy i denerwują psa. Już kilkanaście razy w nocy wynosiłem jeża w wiadrze dalej do ogrodu.

A to zdjęcia z ostatniej wizyty o 1h.22m.

Zbyszek

IMG_0699.jpg

IMG_0700.jpg

  • Lubię 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.