Skocz do zawartości

Przyroda w fotografii


Tomaszek

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 8.04.2020 o 00:25, Krakus napisał:

Cudokaczki z Krakowa.  Ciekawe czy ktoś jeszcze z tego forum, widział w Polsce cudokaczki na wolności poza Krakowem?

_IGP7413z.jpg

_IGP7399z.jpg

_IGP7411z.jpg

cudokaczka była w warszawskich Łazienkach  https://www.youtube.com/watch?v=VxFp-c7GssQ&t=81s

 

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Zdzich K. napisał:

Nawet na pewno były w Łazienkach na dużym stawie razem z mandarynkami; gdybym poszukał, to i foty znajdę ;-)

No to gratulacje, bo to rzadki ptak występujący praktycznie tylko w zamkniętych hodowlach, ale mogą być też uciekinierzy z hodowli, tak jak to mamy w Krakowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, frugosław napisał:

cudokaczka była w warszawskich Łazienkach  https://www.youtube.com/watch?v=VxFp-c7GssQ&t=81s

 

  1 godzinę temu, Zdzich K. napisał:

Nawet na pewno były w Łazienkach na dużym stawie razem z mandarynkami; gdybym poszukał, to i foty znajdę ;-)

No to gratulacje, bo to rzadki ptak występujący praktycznie tylko w zamkniętych hodowlach, ale mogą być też uciekinierzy z hodowli, tak jak to mamy w Krakowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łazienki Królewskie oraz wejście do ogrodu botanicznego i zarazem do Obserwatorium Astronomicznego Uniwersytetu Warszawskiego (zdjęcia z 23.05.2020).
Sympatyczne i dość typowe sąsiedztwo. Natomiast we Wrocławiu odpowiednie mu obserwatorium mieści się w parku Szczytnickim.
Wspomnę, że te Uniwersytety do prac naukowych nie używają już praktycznie tych ich wielkomiejskich obserwatoriów, które pełnią teraz inne role, choćby mikrowykładowe.


Siema

 

lazienki_i_obserwatorium.jpg

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie, że ożywiłeś, to się podczepię :)

***

Ściana ciekawych drzew (ciekawe co to za gatunek?). Zdjęcie od kumpla z Europy Zachodniej.
Zwrócę też uwagę na tak zwane "rośliny pionierskie".  
W Polsce, na dachach wielopiętrowych budynków, kamienic, w mieście wojewódzkim, widywałem czasem nawet ... kilkumetrowe drzewka - samosiejki.
Tutaj na pierwszym planie, na dole, widzimy, że coś przebiło się między betonowymi płytkami chodnikowymi i nawet zakwitło.
Gdy jakiś kataklizm kosmiczny lub inny wyeliminuje ludzi to natura szybko "rozpuści" lub schowa twory cywilizacji przed okiem latających może zaraz potem nad Ziemią kosmitów.

Siema
p.s.
Oryginalne zdjęcie miało 4x więcej bajtów i dlatego zminimalizowałem ile tylko się dało nie tracąc istotnych informacji.

 

minimalized.jpg

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jestem właśnie po pierwszej wycieczce na Podlasie... w całym życiu tylu bocianów nie widziałem! :D Młode praktycznie w każdym gnieździe, aż miło popatrzeć. Załapał się też koziołek w rzepaku i mój pierwszy (!) zaobserwowany żuraw - nieważne, że daleko i z samochodu, więc słabiutka jakość - jarałem się jak dziecko. :D

 

 

IMG_9579.jpg

IMG_9615.jpg

 

 

IMG_9623.jpg

IMG_9710.jpg

IMG_9718.jpg

Edytowane przez grogmir
  • Lubię 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.