Skocz do zawartości

Gry komputerowe


PiotrZ

Rekomendowane odpowiedzi

tak tak emulatory arkadówek to niezapomniane klimaty zadymionych bud z automatami i starych monet 20 zlotowych. U mnie na Bemowie byl taki barakowoz obok przychodni zdrowia. Ile ja tam czasu po szkole spedzilem :D az sie lza w oku kreci. Emulator(y) MAME itp odkrylem pare lat temu, ale tamte czast juz nie wroca :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem Atari, co za jazda jak gieka ładowała się z magnetofonu 20 min i tuż przed końcem wywalało i tak kilka razy z rzędu, odechciewało się żyć ! :?

Pytanko !! Kto ma Quake 1 tylko bez pixelozy tzn. z rozmyciem tekstur (jakiś patch chyba można było dograć) ??? Obsługa przez DirectX -a chyba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio gralem rok temu namietnie w Return to Castle Wolfenstein. Po prostu niesamowita gra, ale tylko w wersji sieciowej. Polecam, ale ostrzegam, ze bardzo trudno zrezygnowac z tej formy marnowania czasu.

Dwa lata temu gralem za to w Half Life. To nastepna niesamowita gra, ktora posiada momenty zwrotne, ktore wprawiaja w oslupienie i czlowiek zastanawia sie, czy aby jest to ta sama gra, w ktora rozpoczynalo sie grac. Spotkania ze stworami z innych wymiarow, wedrowki do innych wszechswiatow. Gra jest bardzo dluga, ma dobra fabule. Zreszta niektorzy uwazaja ja za gre wszechczasow.

 

Niestety teraz nie mam ani chwili czasu, ale czekam z utesknieniem na Half Life 2, ktora ma byc w kwietniu i juz mowi sie, ze przez nastepne 2 lata nie bedzie tak dobrej gry.

 

Oczywicie gdy widze gierki z ZX spectrum, atari, commodore to zastanawiam sie jak niesamowicie szybko technologia sie roziwja. Z przerazeniem patrze na mlodych, dla ktorych nowoczesne gry sa tak samo naturalne jak dla nas kiedys na spectrum. Wtedy starsi patrzyli na nas z brakiem zrozumienia i z podziwem dla "guru".

 

Nie oszukujmy sie - technologia tak szybko sie rozwija, ze nie bedziemy w stanie nadazyc za mlodymi mozgami, ktorych polaczenia neuronowe trenuja sie wlasnie na nowych programach !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytuję PawłaS

"Nie oszukujmy się - technologia tak szybko sie rozwija, że nie będziemy w stanie nadążyć za młodymi mózgami, których połączenia neuronowe trenują się właśnie na nowych programach".

Mam nadzieję, że młode mózgi nie wytrenują się w zabijaniu.

Nieraz obserwuję jak to 5-cio, 10-cio letnie dzieci masakrują wszystko to, co napotkają na swojej drodze oczywiście na razie w grach komputerowych, ale czy to nie będzie miało odzwierciedlenia w późniejszym życiu :?:

Ja wychowywałem się na Spectrum i Atari wtedy nie było gier ociekających krwią.

Co o tym myślicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh.. mase czasu spędzam nad grami szczególnie w zimie.

FS2002 online i offline. Latam w Polish Wings Virtual Airline. Totalna symulacja. To już nawet nie gra.

Do pozostałych gier używam konsol, miałem wszystkie ważne, a obecnie XBox.

Aktualnie ciupane to: StarWars Knight of the Republic (RPG Xbox)

Najbardziej pamiętane to: TirNaNog, Elite (ZX Spectrum)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo Soldier of Fortune II ale to już dawno w to nie grałem.........

 

Kiedyś szalałem za Neverwinter Nights......

To były czasy gdy masowo wygłaszałm Paktofonikę Jestem Bogiem.........

 

A rozpierdizelać koleci albo zasadzać headszoty to też zawsze lubiałem:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe ja lubie gry rpg i strategie, chociaz jak czasami zdazy sie cos innego ciekawego to tez sobie porezam, ostatnio katuje Neverwinter Nights, przeszedlem niedawno Gothica 2 i Morrowinda (ale musze sobie zalatwic dodatki to znowu sie zaczeni :) ).

Czekam tez na UFO Aftermath i Half-life 2.

Ale to wszystko to jest pryszcz, zadna nowa gra, chocby nie wiem jakie wodotryski miala w sobie to i tak nie przebije Frontiera First Encounters, tam nie patrzylo sie na grafike (chociaz jak na tamte czasy to byl szczyt mozliwosci), tam sie liczyl klimat, klimat i jeszcze raz klimat.

Podobno Braben (gosc ktory napisal Frontiera, sam zreszta :shock: ) planuje wydania nowej wersji na nowe sprzety. Nie mam pojecia jak on wtedy pomiescil wszechswiat na kilku dyskietkach, tyle informacji, nazwy stacji, planet, slonc, jakies robacze dziury, zadna dzisiejsza gra kosmiczna nie ma tak wielkiego swiata i mozliwosci gry co Frontier.

Ale fajnie powspominac...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PiotrZ - znajac twoje preferencje proponuje, zebys sciagna i sprobowal tego CounterStrike. Ja gralem pierwszy raz i jestem zachwycony!!! Zajebista rozrywka i do tego mocno taktyczna. Jak bez pomyslenia wystawisz leb to ci go ktos ze snajperki odstrzeli. A co najwazniejsze - prawdziwi ludzie, wysoki poziome realizmu!!! Super. Bede w to gral. Jak bedzie wiecej osob, to mozna pomyslec o wspolnym pykaniu - klan Astro Forum ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hęę hę , własnie zaczynam Jedi Knight Academy .Jako ktoś po czterdziestce wiem że z wami przegrał bym każde death spotkanie . Na kierownicy jednak bym się nie poddał . Jak ktoś się chcę pościgać w Need For Speed to proszę uprzejmie i bez ograniczeń wiekowych . :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.