Skocz do zawartości

Czy owy teleskop nadaje się na pierwszy??


Bartek1992

Rekomendowane odpowiedzi

Już Ci napisali, że powiększenie nie jest najważniejsze, czego często nie rozumieją początkujący (dla nich większe powiększenie=coś lepszego). Duże powiększenie przydaje się głownie na planetach, ja mam teleksop który zamierzasz kupić i jestem bardzo zadowolony, do DS używam powiększenia ok. 50x, co daje ładny i kontrastowy obraz. Niekiedy pójdę w 120x. 200x używam tylko do planet i gw. podwójnych.

 

Często początkujący są zawiedzeni że to co z Habla jest kolorowe i super-widoczne, w telepie wydaje się być szarą chmurką...

 

Ale odpowiadając na pytanie zawarte w nazwie tematu: jak najbardziej TAK! :Beer:

 

PS. Chociaż triplecik pod ciemym niebem faktycznie tak wygląda :) Nie zapomnij kliknąć na INVERSE.

Edytowane przez Krawat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę powiedzieć, że ten teleskop całkowicie popsuje Ci zabawę z astronomią, gdyż ma możliwość automatycznego odnajdywania zadanego obiektu. Może domyślasz się, czemu?

 

Co do "połączenia aparatu z teleskopem" to: albo lustrzanką z wyjętym obiektywem, podpiętą w wyciagu, albo kompaktem w projekcji. Co do drugiego sposobu, umieszczasz po prostu aparat za okularem, jednak efekty projekcji sa zazwyczaj marne.... No i oczywiście tylko Książyc, Słońce (koniecznie z fotrem!!!), jaśniejsze planety.

 

Pozdrawiam,

Krawat.

Edytowane przez Krawat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ma ktoś może jakieś zdjęcia wykonane tym aparatem ale tak z reala bez długiego naświetlania i bez dużego ISO??

Dopiero teraz zauważyłem że są dwa rodzaje tych teleskopów jeden 200/1000 a drugi 200 na 1200

czy jest między nimi jakaś różnica??

Edytowane przez Bartek1992
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

 

Po lekturze wątku; Bartek 1992; wybierz się na jakiś zlot, lub chociaż jakieś astro-spotkanie lokalne!

Widoki w okularze mogą całkowicie odbiegać od Twoich oczekiwań.

 

Ewentualnie niedroga lornetka na początek+ książki i szkice astro :)

 

To tak ...po krótce...

 

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopiero teraz zauważyłem że są dwa rodzaje tych teleskopów jeden 200/1000 a drugi 200 na 1200

czy jest między nimi jakaś różnica??

jest. Ten drugi ma dłuższą rurę

 

jeśli transport nie stanowi problemu to w wizualu lepiej sprawdzi się ten dłuższy, a i w astrofoto planet dłuższa ogniskowa nie zaszkodzi

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.