Skocz do zawartości

Dzisiejszy Księżyc


astroluk

Rekomendowane odpowiedzi

I u mnie pogodny wieczór... :D Poszedłem więc na polowanie w stronę jednostki wojskowej. Tam trochę łączki i drzewko na górce. Fajny klimat mogłem więc wydobyć :)

 

x20080310g1730451sa8.jpg

 

x20080310g174137kv7.jpg

 

x20080310g174923kg1.jpg

 

x20080310g175639il1.jpg

 

x20080310g180049wf9.jpg

 

x20080310g181415sn1.jpg

 

 

---------------------------------------------------------

Miejsce: Białystok

Data i godzina: 2008-03-10 od 17:30 do 18:14 CET

Aparat: Canon A460

Autor: Adam Hurcewicz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem dzisiaj wieczorem spróbować uchwycić na komórce, światło popielate. Mimo lekkiego przymglenia było ono bardzo dobrze widoczne - zdawało by się na wyciągnięcie ręki. Jednak rezultat jest mizerny. Dla aparaciku bez możliwości ustawień manualnych to już za wysokie wymagania. :rolleyes:

Zdj_cie031.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co prawda nie dzisiejszy tylko wczorajszy ale zawsze

 

zrobione za pomocą MTO + Vesta 675K bez filtrów przez otwarte okno. Czas naświetlania 1/100 sek, nagrane filmy 10 sek 15fps programem Iris i zestackowane w RegiStax. To jedno z pierwszych zdjęć Księżyca wykonanych przeze mnie

 

pozdrawiam

zszyty_1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj na chwilę było całkiem ładnie, ale seeing fatalny.

Nawet trudno było wyostrzyć.

Zdjęcie średnie, bo mont byle jak ustwiony i ta ostrość...

 

popielate_filtered.jpg

 

Ale coś tam widać :D

 

Pozdrawiam!

Paweł

 

Wow, czym żeś to zrobił i w jaki sposób ? Aparat przymocowany do wyciągu czy też jakieś złączki, barlowy a może jakimś obiektywem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wow, czym żeś to zrobił i w jaki sposób ? Aparat przymocowany do wyciągu czy też jakieś złączki, barlowy a może jakimś obiektywem ?

 

 

No tak, zapomniałem o sprzęcie...

Canon 10D + SW 80ED (złączka 2" z m42, przejście m42/bagnet Canon) powieszone na GP2, iso 100, 8 sekund

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mitek :Beer: super ujęcie trzasnąłeś, klimat niczym z "Obcego".

 

Poniżej przedstawiam moje pierwsze fotki księżyca. Tak naprawdę, to były pierwsze testy aparaciku i teleskopu do prostego astrofoto, no i mojego "motofokusa na MacGyvera". Aparat trzymałem w ręku bez adaptera - jeszcze go nie mam, a oto rezultat:

 

moon13_03_2008elux.jpg moon13_03_2008s10.jpg moon13_03_2008s10_2.jpg

 

Przy SUPER10 efekt "trzymania w ręku" niestety zaczyna być już widoczny.

  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mitek :Beer: super ujęcie trzasnąłeś, klimat niczym z "Obcego".

 

Poniżej przedstawiam moje pierwsze fotki księżyca. Tak naprawdę, to były pierwsze testy aparaciku i teleskopu do prostego astrofoto, no i mojego "motofokusa na MacGyvera". Aparat trzymałem w ręku bez adaptera - jeszcze go nie mam, a oto rezultat:

 

moon13_03_2008elux.jpg moon13_03_2008s10.jpg moon13_03_2008s10_2.jpg

 

Przy SUPER10 efekt "trzymania w ręku" niestety zaczyna być już widoczny.

 

Luknij w moją galerię, tam masz foteczki moona jedna jest nawet przyzwoita:) Na dole masz na pomarańczowo napis

GALERIA.

 

Widzisz nie mogę nawet własnych zdjęć skopiować z tego serwera..

Edytowane przez Mitek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.