Skocz do zawartości

Dzisiejszy Księżyc


astroluk

Rekomendowane odpowiedzi

Materiał, który już masz możesz zROIować poprzez PIPP https://sites.google.com/site/astropipp/ (enable crop), które przy okazji wykadruje obiekt w tym samym miejscu.

wrzucić możesz tu, tylko musisz się zalogować na Google. Jest ok 100GB wolnego

https://drive.google.com/drive/folders/1a9ZVWfHDa3bu3ChsEwv4piEijjPv2G8R?usp=sharing

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrzuciłem klatki po przeprocesowaniu przez PIPP na Twój dysk google. Fajny ten programik. Wrzuciłem 250 z 500 najlepszych klatek (wybranych przez PIPP) - z innego AVI niż to zdjęcie co wcześniej wklejałem - z krótszym czasem naświetlania, ale nie pamiętam dokładnie: 1ms, albo mniej nawet.

A tymczasem kolejne podejście do obróbki, na tym samym materiale, który Ci wysłałem. Wyszło lepiej, ale to oczywiście nie ten poziom.

Czym obrabiasz?

Jaką masz skalę? U mnie 1.73"/pixel.

Moon_stack.jpg.7ed948ca85d6530680c2e5d91daec80a.jpg

  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@holeris Poniżej fotka z materiału, który mi wrzuciłeś na Google. 

21 godzin temu, holeris napisał:

ale to oczywiście nie ten poziom

Podejrzewam, że jesteś jakieś kilka kliknięć na minusie i zrobisz taki detal, chyba nagram tutorial :P

PIPP nie używam od kiedy mam montaż paralaktyczny, bo zawsze utrzymuję Księżyc w kadrze. Przyda się, gdy mocno wieje, trzęsie zestawem, albo musisz podciągać pilotem obiekt w centrum. W takim przypadku i tak lepiej będzie dokładniej ustawić na Polarną. Obrabiam Autostakkert-> Astraimage. Jak składam RGB to Photoshop, żeby zmapować RB do RGB.

Skalę mam 1,1"/px

moon.jpg

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, count.neverest napisał:

@holeris Poniżej fotka z materiału, który mi wrzuciłeś na Google. 

Podejrzewam, że jesteś jakieś kilka kliknięć na minusie i zrobisz taki detal, chyba nagram tutorial :P

PIPP nie używam od kiedy mam montaż paralaktyczny, bo zawsze utrzymuję Księżyc w kadrze. Przyda się, gdy mocno wieje, trzęsie zestawem, albo musisz podciągać pilotem obiekt w centrum. W takim przypadku i tak lepiej będzie dokładniej ustawić na Polarną. Obrabiam Autostakkert-> Astraimage. Jak składam RGB to Photoshop, żeby zmapować RB do RGB.

Skalę mam 1,1"/px

moon.jpg

Fajnie wychodzi Tobie z tego co pamietam za kazdym razem ksiezyc . Masz juz do tego obiektu nie lada wprawe 

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@count.neverest Różnica jest nie tylko w ostrości / seeingu / obróbe, ale i w detalu, który się w ogóle zarejestrował. Poniżej porównanie. Muszę popróbować z h-alpha i z samym IR-Pass, na h-alpha efekt wydaje się ciekawy. Szkoda, że się jeszcze koła filtrowego nie dorobiłem ;-)

image.png.00f4de941e2ef8c339936e329c8967c9.png

Edytowane przez holeris
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...
44 minutes ago, Gokart said:

Nie wiem czy w dobrym dziale zadaje pytanie. Jaka planeta widnieje na tym zdjęciu? Pod księżycem? 

Zdjęcie zrobione 11 czerwca 22.23

 

Wygląda jak odbicie obrazu Księżyca w obiektywie aparatu.

Edytowane przez knowak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dzisiejszy staruszek  Moon, około 41 godzin przed nowiem  2 lipca 21:16.  Pierwsza fotka  3:36 , ostatnia 4:25  Podaję wszystkie, by zobrazować jak zmieniała się widzialność .

Warunki atmosferyczne fantastyczne, nad widnokręgiem świetna widoczność i praktycznie ledwie  połówka rogalika wystąpiła nad las - już była widoczna !!!  Pierwszy raz notuję taką widzialność, zwykle nad widnokręgiem jest brudno, mgliście !  Inna sprawa, że widoczności i foceniu  pomaga odległość do tego lasu - cca 3 km .

 

Szkoda, że zbliżający się nów nie jest wczesniej   -  mógłbym mieć swój rekord w ułowieniu !

 

:)

DSC06484.JPG

DSC06486.JPG

DSC06488.JPG

DSC06490.JPG

DSC06491.JPG

DSC06492.JPG

DSC06493.JPG

DSC06494.JPG

DSC06495.JPG

Edytowane przez zbignieww
  • Lubię 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
1 godzinę temu, fizyk5 napisał:

Pewien fotomontaż,   11.07.2019

Pozdrawiam

 

Jakieś dowody? :haha:

 

To i ja coś wrzucę. Wczorajszy Księżyc w naturalnych barwach (z grubsza).

Materiał i obróbka to cyrk na kółkach :D no bo tak: 29 klatek z modowanego Canona + GSO 203/1200; wyrównanie w PIPP, stack w AutoStakkert, obróbka w Registax (RGB balance), PS + LR.

moon_190711_iso200_av_L.jpg

  • Lubię 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Księżyc 1 dzień po pierwszej kwadrze - 8.08.2019r

 

Księżyc nisko nad horyzontem (19°), ślizga się po dachach domów, zagląda do kominów. Jeszcze dużo błękitu, bo Słońce dopiero co zaszło. Na razie zmierzch siną szarość zaczyna wyciągać z ciemnych zakamarków podwórza.

 

Na Księżycu bogaty ornament struktur centralnego południka - prawdziwe Bizancjum. Łuk Imbrium, (PAA) Ptolemaeus, Alphonsus i Arzachel, (PRW) Purbach, Regiomontanus, Walther. W głębi lądu: (TCC) Theophilus, Cyrillus i Catharina. Ekstremalna wschodnia libracja uwidacznia wszystkie krawędziowe morza: Humboldtianum, Marginis, Smythii, Australe.

 

Mozaika z trzech kadrów. 

 

Achromatyczny Refraktor TS 152/900, ASI290MM, Omegon Halpha 12nm, EQ-ATM, FireCapture v2.6, Autostakket!3 (500/2500), Registax6, Microsoft ICE.

Księżyc 1d po pierwszej kwadrze_8.08.2019r_20.30_TS152F900_ASI290MM_Omegon Halpha 12nm_mozaika90%....jpg

  • Lubię 6
  • Kocham 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.